atarionline.pl Zasilacz A8 na USB - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime29 May 2020
     
    ciekawy kabelek zaprezentowany na dzisiejszym kwasie:
    ->link<-
    • 2: CommentAuthor0xF
    • CommentTime29 May 2020
     
    Świetny pomysł!
    • 3:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime29 May 2020
     
    Przenośne Atari zasilane z powerbanku? :D
    • 4: CommentAuthorRocky
    • CommentTime29 May 2020
     
    tak to działa.. powerbank daje radę nawet z rozbudowanym atari (u1mb, rapidus, vbxe, stereo...).. ale min 2A musi dawać
    • 5:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime29 May 2020
     
    to takie ciekawe ? ... taki kabelek skonstruowałem lata temu,brałem między innymi na różne moje plenerowe wyjazdy by móc Atarynkę podłączać pod POWERBANK,w domu podłączałem pod USB od TV,ale z uwagi na zbyt mały amperaż miałem problemy z obrazem.
    • 6:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime29 May 2020
     
    Problem z tymi zasilaczami, że one bywają nierówne i często sieją przetwornicą. Ale są i takie, co działają super. Z drugiej strony kabelek USB, a dokładniej jego styki często iskrzą i nie łączą dobrze, może być problem, jeśli się coś robi ważnego (hehe, na Atari i ważnego :)
    • 7: CommentAuthor0xF
    • CommentTime29 May 2020
     
    Z powerbankiem to laptop. :)
    • 8:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime30 May 2020
     
    meh. ja ładuję komórkę z zasilacza do XEGS.
    • 9:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime30 May 2020
     
    @ jhusak
    ... no żebyś wiedział że ważnego,ostatnio nagrałem wszystkie materiały z mojej gry na CDka,w lapku dysk coś mi cyknął dysk i się lekko wystraszyłem,matko ... gdyby to przepadło to chyba sepuku bym popełnił-tyle godzin rysowania i animowania...
    • 10:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime30 May 2020
     
    Kuba ma rację.

    Większość tanich zasilaczy USB to siejący zakłóceniami, nie trzymający parametrów złom. Dobrze jak nie trzyma napięcia tylko w dół :)
    Przyzwoite, markowe zasilacze tego rodzaju, to już koszt rzędu 40zł (a nie tak jak na stronie 20zł - za tyle można od ręki kupić "oryginalną" podróbkę zasilacza do samsunga :) ).

    A piszę, dla tego, że ostatnio zrobiłem w domu przegląd takich zasilaczy i 5 szt. poszło do śmietnika. A robiłem go po tym ja zaczęły mi się wieszać i restartować głośniki googla na nieoryginalnych zasilaczach oczywiście....
    Pomierzyłem wszystko i nigdy więcej tego złomu (tanich zasilaczy a nie głośników ;) ).
    • 11:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime30 May 2020
     
    ok, załóżmy że mamy dobrą ładowarkę USB, czy mogę bezpośrednio podłączyć ją pod XE czy zalecacie jakiś element pośredni (np. jakiś filtr, stabilizator)?
    • 12:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime30 May 2020
     
    Jeśli dobra, to bezpośrednio oczywiście. Bo jak słaba, to w przypadku problemów nic nie pomoże ;)
    • 13:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime31 May 2020 zmieniony
     
    Kiedyś mi przeszło prze głowę, żeby robić takie kabelki USB-to-Atari power, byłoby taniej. ALE - druga myśl - jak chcesz pomagać ludziom, to rób to z głową. Dlatego, aby nie robić użytkownikom kłopotów i wprowadzać ich w konsternację, nie robię takich kabelków, tylko całkiem spoko zasilacze w niewiele wyższej cenie - nie miałem co do nich żadnych uwag do tej pory.
    NIE POLECAM zasilaczy USB do zasilania Atari, chyba że jako eksperyment.
    • 14:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime31 May 2020
     
    @Pirx, i to jest dobre podejście.
    • 15:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime31 May 2020
     
    dodam że ja kabelek zrobiłem pod power bank i w tym przypadku sprawdził się,choć muszę teraz sprawdzić jak wzrósł pobór gdyż doszedł Ultimate.
    • 16: CommentAuthorBarman
    • CommentTime1 Jun 2020
     
    @ IRATA4 Ultimate dużo nie potrzebuje. W porównaniu z całą A8 to tyle co nic. :)
    • 17:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime1 Jun 2020
     
    Wydaje mi się, że w tym wątku był gdzieś w początkowych postach wpis xxl-a że powerbank działa, i pod tym moje potwierdzenie, że też testowałem i działa. Co prawda te posty nie wnosiły nic bardzo istotnego, ale jakoś nie mogę ich znaleźć ani tu, ani w innych wątkach (mogłem pomylić wątki). Czy niektóre posty na AOL znikają?