atarionline.pl SIC!Cart - moja własna kompilacja (i inne problemy;) - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime29 May 2020 zmieniony
     
    Mam pewien problem z Sic!Cartem. Moze sie spotkaliscie.
    Uzywam SIO2PC - mam przygotowany obraz ktory przechodzi poprawnie test w Altirze. Do tworzenia uzywalem GUI.

    Nastepnie w Sio2PC podpialem pod D1 dyskietke z MyDOSem gdzie dorzucilem SICFLASH.COM oraz jako D2 podmontowalem folder gdzie mam plik SICCART.BIN (z moim obrazem).

    Niestety po uruchomieniu Sic!Flashera mam "Flash not found. DEV ID: 0000". Mam mozliwosc kontynuacji ale niejako bez efekt.

    Na SIC!u mam obecnie wrzucony (nie przeze mnie) carta Hurkowego z Blizzarda a chcialem zrobic sobie Multicart z Blizzardami + softem do testowania Atari (i paroma malymi demami plikowymi).
    • 2:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime29 May 2020
     
    Tam jest taki przełącznik na SIC!u Może to on?
    Sprawdź też wątek:
    ->link<-
    • 3:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime29 May 2020 zmieniony
     
    Dorzucam jeszcze zdjęcie z chipem.
    Przełącznik muszę w przypadku Sio2PC mieć na OFF bo inaczej startuje mi cart a nie DOS (zmieniam na ON jak wyskakuje "insert cart" - zgodnie z instrukcją ze strony SicCarta)

    Ten Flash not found error pojawia mi się już po wybraniu pliku dla flashowania.
    • 4:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime29 May 2020 zmieniony
     
    Wg informacji od poprzedniego właściciela tego SICa to kość 2Mbit czyli 256kB powinno wejść. Niestety była nagrywana programatorem - czyli nie jestem w takim razie w 100% przekonany czy to zadziała. No i jeśli miałbym wybrać ręczna konfiguracje z poziomu sicflasha to z tych 3 opcji nie wiem która wybrac (typ flasha)

    Zastanawia mnie jeszcze czemu sicflash twierdził że obraz przygotowany przeze mnie miał 127kb podczas gdy miał 256.. ograniczenie na udostępniany folder w Sio2PC czy jak? Może lepiej wrzucić image bezpośrednio do dużego ATRa

    Zacząłem tez się tak zastanawiać bo domyślne menu SicCarta jest łudząco podobne do dwóch cartridgey z grami które dostałem wraz z moim egzemplarzem Atari swojego czasu (czarne tło, wybór gry literami, w tle widać że to identyczne wersję plikowe z którymi sam się już spotkałem) ...czy to możliwe że tak naprawdę mam w mieszkaniu... 3 sic carty? tzn zastanawiam się czy nie spróbować rozkręcić któregoś z tamtych ale podejrzewam że nie mają przycisku ON/OFF)
    • 5: CommentAuthorstryker
    • CommentTime30 May 2020 zmieniony
     
    28f020 - nie przypominam sobie żebym testował te kość na sicu (programowanie). I jest duża szansa że działać nie będzie.
    Możesz spróbować "ręcznie" wybrać którąś z tych 3 opcji.

    Co do 3 sic'ów - rozkręć, sprawdź i podziel się z nami tą informacją :)
    • 6:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime30 May 2020
     
    Jeszcze takie pytanko - ile powinny trwac kroki "erasing all" itd ? Chce wiedziec po prostu w ktorym momencie uznac ze "umarlo i nic nie robi" :)
    • 7:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime30 May 2020
     
    Niestety tamtych 2ch dodatkowych SICow nie rozbiore. Wyglądają na takie bez przełącznika (czyli bez lutowania nie da się ich flashowac?). Tak czy inaczej autor pokleil wszystko i próba rozebrania rozerwie wszystko co tam jest na kawałki ;)

    Pozostaje więc zabawa z tym o nieznanej kości albo zakup nowego ;) Image już w końcu mam do wrzucenia :)
    • 8:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime30 May 2020 zmieniony
     
    Jakby ktos chcial to w zalaczniku jest wersja 128kb i 256kb tego co zkompilowalem. Jako baze flashera ostatecznie wykorzystalem ATR umieszczony w watku Kuby Husaka dot. Action (dzieki!:) bo wczesniej uzywalem podmontowanego folderu z dysku.

    Cart zawiera Ataresowego Blizzarda, Hurkowego poza tym zestaw programow diagnostycznych i w przypadku wersji 128kb demko Drunken Chessboard - w przypadku 256kb dodatkowo jeszcze 2 demka i gre Alley Cat (bo czemu nie? ;)

    * - obraz jest dolaczany kilka postow nizej - ten byl "zly" ;)
    • 9:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime30 May 2020
     
    Screen z mojej kompilacji.
    • 10:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime30 May 2020
     
    No niestety. Kazdemu oznaczeniu chipu dalem jakies 10-15 minut na jakakolwiek reakcje przy USUWANIU. Spodziewalem sie ze jesli to trwa BARDZO dlugo to chociaz usunie sie Hurek :) Ale niestety... Hurek jest niesmiertelny ;)

    Pewnie rozejrze sie za jakims "standardowym" SIC! Cartem :) (moze nie teraz ale za jakis czas)
    Ktos montuje te cudenka?
    • 11:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime30 May 2020 zmieniony
     
    Zrobilem poprawke do obrazow ktore zrobilem bo SysInfo w tej wersji nie dziala (dzieki @nekroskop za sprawdzenie :) - obecnie wszystko dziala (przynajmniej w emulatorze.

    *zalacznik usuniety znowu byly bledy;)
    • 12:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime4 Jun 2020
     
    Dodaje jeszcze raz - tym razem poprawiona wersje 256 i 128.
    Wymienilem Ataresowe Turbo Blizzard na Universal Turbo (w zasadzie to samo ;) bo Ataresowe samo z siebie mialo problemy z dzialaniem (np. nie dalo sie odpalic Blizzard Copy).

    Obecnie wszystko ok :)

    Wielkie podziekowania dla @nekroskop za pomoc w ogarnieciu supportowanej przez SIC!Cart pamieci Flash :)
    • 13:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime4 Jun 2020
     
    Całość wygląda jak w załączniku.
    Wersja 128kB nie zawiera dwóch demek i gier.

    Zrobiłem dla siebie ale jak się komuś przyda... :) Enjoy.

    P.S. Graph2font jest fajny :) Pomógł w przygotowaniu logo (które kiedyś zrobiłem lata temu).
    • 14:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime4 Jun 2020
     
    @Wolfen

    Masz prywatną wiadomość :)
    • 15:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime4 Jun 2020
     
    Ten kartridż poklaistrowany, który dałeś na zdjęciu, to jest z tego co widać po płytce kompilacja w standardzie s-xegs. Tego kartridża nie zaprogramujesz w Atari, ale da się przeprogramować go programatorem gdybyś kiedyś potrzebował i wrzucić inne gry/programy, czy tez grę jedną typowo kartridżową.

    Natomiast druga sprawa, że jeśli chcesz, to możesz pousuwać ten cały klajster i wyczyścić płytkę, następnie dokładnie ta płytka idealnie pasuje do obudów Sikora, więc można wsadzić w taką obudowę i mieć bardzo ładny kartridż z tego.
    • 16:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime5 Jun 2020
     
    Dzięki :) To się wyjaśniło w takim razie :)
    • 17:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime5 Jun 2020
     
    no to jeszcze jedna wersja :) zawartosc jak na screenie
    • 18:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime5 Jun 2020 zmieniony
     
    wersje 256k i 128k (ta druga bez gier)

    Z ciekawostek (moze sie komus przyda wiedza:)
    Cassette Music Kaleidoscope spakowalem Exomizerem uzywajac:

    exomizer sfx sys -n -t 168 -o output.xex input.obx

    (I DZIALA! :)
    Dzieki temu wepchalem tam Flowers Manie, ktora chcialem tam wrzucic ale nie bylo miejsca:) I generalnie popodmienialem gry na wersje spakowane. Za wyjatkiem Boulder Dasha bo tutaj wszystkie wersje spakowane maja jakies dzwiekowe artefakty podczas gry (BDash nie lubi byc skompresowany?)

    P.S. Obiecuje juz tak nie spamowac :)