atarionline.pl copiador ultra stac - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthordogdark
    • CommentTime6 Jun 2020
     
    Jak mi się to przydarzyło, było to coś tak skomplikowanego, ponieważ mogłem pracować nad tym projektem, kombinacją kodów, co zaowocowało jednym pomysłem.
    Nazwa ultra pochodzi od pomysłu sprzed lat, kiedy tworzyliśmy pliki cas, aby przekazać je społeczności Atarian.
    FUNKCJONALNOŚĆ
    Ultra jest skonstruowany w efektywny sposób do odczytu zarówno kasety, jak i dyskietki podczas ładowania danych w pamięci.

    Jest to połączenie kilku konwerterów w jednym, z różnicą innych, które ma 5 poziomów prędkości.

    Masz możliwość rozpoznania, ile rozszerzonych banków pamięci ma 8-bitowy komputer.

    Możesz znaleźć wszystkie 4 banki 130XE jako wszystkie 13 rozszerzenia Clausa Buchholza.

    Kompatybilny z kasetami 1010, XC11, XC12 i Injektor.

    Ma licznik, odzyskiwanie błędów, (przewijanie do tyłu o 3 obroty), w przypadku błędu odczytu bajtów.

    Działa na systemie operacyjnym MyDos 4.53, który ma możliwość odczytu dysku gęstości SD i DD.

    STRUKTURA
    Ultra ma w sobie kilka funkcji, które opiszemy:

    KEM2.ASM -> skopiuj ROM do pamięci RAM, aby zmodyfikować prędkości.

    MEM256K.ASM -> funkcja pozwalająca rozpoznać liczbę dostępnych banków i zapisać je w zmiennej, a także zapisuje liczbę bajtów.

    HEXASCII.ASM -> Ta funkcja jest ważna, ponieważ konwertuje bajty na liczby i wyświetla je na ekranie w kodzie ATASCII. (zmodyfikowany przez XT5).

    ŁADOWARKA -> Kto w pierwszej fazie rozczłonkowania pomógł mi Vitoco i ostatnie ulepszenia wprowadzone przez WillySoft.

    Szyfrowanie danych zostało wyeliminowane, co WillySoft przez porady nie było konieczne na dziś, antyhackowanie w przeszłości, dziś są inne.

    ->link<- ,,, więcej informacji

    ->link<-


    traductor google.
    • 2:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime6 Jun 2020
     
    Great stuff, @dogdark! :)