atarionline.pl Adventure Studio (demo) - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

• :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

• 1: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime2 Jun 2012 zmieniony

panu garemu dziekujemy
    • 2:

CommentAuthorjhusak
    • CommentTime2 Jun 2012

Ilmenit, Kaz, gdzie jest najnowsza wersja?
    Bo są jakieś linki, ale można się pomylić i na zastarzałym sofcie lecieć...
    • 3:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 Jun 2012

Gonzo - odwalilo Ci? Co ta wypowiedz ma oznaczac?
    • 4: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime2 Jun 2012 zmieniony

kaz - może i troche przesadziłem, ale poprostu szlag mnie trafił jak przeczytalem tą "profesjonalną" recenzję do adwenture studio :(
    • 5:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 Jun 2012

Ale to jest recenzja "The Slave", a nie "Adventure Studio"!
    • 6: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime3 Jun 2012 zmieniony

kaz - oh no, chyba czytałem to od środka, garry - sor :(
    • 7:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 Jun 2012

Spoko oko, ludzka rzecz sie pomylic :).

Sam tez nie do konca sie zgadzam z recenzja, bo argumenty przeciw sa generalnie takie, ze rownie dobrze mozna by ich uzyc do kazdej amatorskiej produkcji (na przyklad o G2F tez mozna by powiedziec, ze jest niewygodny i niestandardowy, nie ma dobrej instrukcji, a przeciez to swietne narzedzie). Z tym, ze nie wypowiadam sie tu autorytatywnie, bo "The Slave" nigdy nie uzywalem, znam tylko z opowiesci.
    • 8: CommentAuthornosty
    • CommentTime6 Nov 2015

Czy na Adventure Studio powstała jakakolwiek gra na Atari?
    • 9: CommentAuthorsmaku
    • CommentTime6 Nov 2015 zmieniony

Ale fajna rzecz. Akurat mi trafiło pod temat aktualny i pod ciekawość związaną z aktualnym tematem. Wczoraj zacząłem robić swoją przygodówkę w Atari Basic. To w zip nie działa, ale adventure.atr jest bardzo ładny i fajny. Dobra robota.

Niestety ten AdventureStudio.exe nie uruchamia się tak zwyczajnie. To trzeba w MS DOS, czy jakoś inaczej?

Chciałbym zobaczyć jakie są narzędzia i co można z nimi zrobić, żeby sobie ułatwić własną pracę.

Skorzystałbym z generatora grafik najwyżej. A w przyszłych grach jakichś z tego menu i myszki. Żeby zobaczyć na ile to dobrze działa i automatyzuje pracę. Wygląd ana genialną rzecz.

Jeśli prosto wklepuje się lokacje, inwentarze, zagadki (eventsy - zależności między elementami jako ciąg opowieściowy zalgorytmizowany w tablicy wydarzeń zrobione/ nie zrobione) i byłby to koniec pracy - tylko wklepać, to genialne narzędzie.

Jak to uruchomić, żeby przetestować sobie?

Grafika najbardziej by mnie interesowała, czy są jakieś narzędzia ciekawe i żeby blok grafiki dołączyć jako funkcję zamkniętą i pełną dla całej gry obsługiwaną przez własny program (grę) jak mi się podoba zgodnie z parametrami funkcji, np. wyświetl grafikę lokacja(nr_lokacji, elementy_wykonane LUB aktualny stan_lokacji)

To by wystarczyło.

Menu potem by się przydało może - wolę stary styl przygodówek na razie, czyli wpisywanie poleceń, bo taką robię akurat. Jedynie grafika statyczna by mnie interesowała - żeby to obsłużyć funkcją jak wyżej opowiadam:

pokaż_grafikę (nr_lokacji, stan_lokacji)

i jak coś się zmieni na lokacji będąc w lokacji, to żeby zwyczajnie wywołać ponownie tę samą funkcję z tymi samymi parametrami i 'drzwi otwarte' - przykładowo. w zmiennych stan_lokacji by było wiadomo co rysować). Tylko to by było potrzebne na razie. Nic więcej.

Może ktoś pokazać gdzie to jest w kodzie źródłowym? To sobie przepiszę.
    • 10: CommentAuthors2325
    • CommentTime6 Nov 2015

ilmenit napisał czego brakuje w archiwum które podał.
    • 11: CommentAuthorsmaku
    • CommentTime7 Nov 2015 zmieniony

Przejrzę dokumentację przed pojawieniem się potrzeby. Na razie w tej przygodówce, którą robię liczy się engine. Jest tekstowa, a nie point&click, ale nie wiem jeszcze jak przenieść obrazki w 4-ech kolorach, które sobie robię do gry do GRAPH 15. po DATA i PLOT na początek, żeby zobaczyć jak to wygląda, potem usprawnię hurtem cały blok obrazu.

Żeby tylko zobaczyć metodę, że robię sobie screeny w 4-ech kolorach i od razu mam gotowe liczby ciągiem w DATA i gotowe by było. I PLOT-em bym sobie namalował. Bo na razie 5 kresek mam tylko drawto i plot, ale chcę bitmapy.

Chodzi o prosta metodę. Graph2Font jest fajny, bo robi mi 4 kolory i ładne. Tylko ręcznie muszę robić do DATA po numerach kolorów, a wolałbym Save to DATA string i byłoby gotowe. I ustawienia Graph 15 paleta kolorów odpowiednia do obrazka. I miałbym grafikę już. Drobiazgi, ale automatu nie znalazłem nigdzie, a byłby potrzebny na zawsze przy zabawie z Atari.

Jak będę robił przygodówkę point&click jak ta przykładowa w Adventure Studio.atr to wtedy zapytam gdzie szukać bloków, które będą mi potrzebne - w tych źródłach. Pewnie w dokumentacji opisano.

Na razie potrzebowałbym to, co piszę wyżej i nic więcej.

O muzykę zapytam Jakuba Husaka, żeby mi dał blok gotowy jako procedura pełna do dołączenia do gry.
    • 12: CommentAuthorAdam
    • CommentTime7 Nov 2015

nosty:

Niestety nie. Chyba że do szuflady.
    • 13: CommentAuthorsmaku
    • CommentTime8 Nov 2015

Ten przykład w ATR dodany do programu jest świetny.

Bardzo ładny i działa (z menu typu LucasArts i przygodówki na PC, ale z rodziny LucasArtsu, nie Sierry, Sierra potem zrobiła point&click dopiero, pierwsze były Monkeye).

Przypomina mi jakąś grę na PC, w którą próbowałem grać, ale była trudno grywalna, w lochu się zaczyna i lampy są, mroczna atmosfera i nie bardzo zachęcała do zabawy, w porównaniu przykładowo z Legend of Kyrandia - nie bardzo się dało w nią grać, ze względu na klimat.

Za to szukając po Lure of Temptress - genialna klasyka ze scenariuszami czasu rzeczywistego jak w Ultima VII zdaje się - gdzieś czytałem, bo nigdy nie grałem, nie zdobyłem tej gry w swoim czasie, a potem już za późno...

... znalazłem nawet, że to idealnie podobne. Super. :)

• 14:

CommentAuthorDracon
    • CommentTime13 Sep 2017 zmieniony

nosty:

Podbijam pytanie.
    Zrobienie takowej wymaga dobrego scenariusza (przede wszystkim!), a do szlifów grafiki i muzyki. Powinien jednak całość "sklecić" programista, może Mgr. inż. Rafał miałby tu pole do popisu? ;o ;)
  1.  
    Pole? A co ja, agronom? :)