atarionline.pl Wykopaliska stRing'a - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime19 Jun 2020
     
    Przy okazji zabawy z nową stacją 1050 udało mi się wykonać kopię kilku dyskietek i zapisać do postaci cyfrowej. Nie wiem czy mają one jakąkolwiek wartość, ale dla porządku wrzucam je tu. Zainteresowani ocenią. Jak uda się coś jeszcze zgrać i będę miał na to czas (jest tego kilkadziesiąt sztuk) to będę tu sukcesywnie wrzucał.
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 Jun 2020
     
    Dzięki Michał za podzielenie się zasobami. Właśnie przeglądam. Trzeba będzie te wersje porównać z plikami w archiwum. Ciekawostki są, na pierwszej dyskietce taka oto komputerowa wizytówka:
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime21 Jun 2020
     
    Udało mi się tylko zgrać pliki z dyskietki nr 7 (Chaos Loader, Boulder Dash-e) i nr 8 (też Chaos, Avalonowe). Z tego dwa BD nie działają. Pliki dorzuciłem do archiwum, bo okazały się nieco innymi wersjami (po weryfikacji MD5).
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime21 Jun 2020
     
    Ogarnąłem resztę dyskietek. Przekopiowałem na dyskietkę MyDOS-a, a stamtąd wyekstraktowałem pojedyncze pliki, sprawdziłem czy mamy w archiwum i te, których nie mamy, dorzuciłem.

    Dzięki stRing.
    • 5:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime21 Jun 2020
     
    Dzięki Kaz za sprawdzenie. Idąc za ciosem, kolejna (ostatnia) porcja moich dysków, głównie składanki, ale jest parę dziwnych, poza tym Donald, Zebu-Land (chyba oryginał) i Pirates PL, ale te są chyba w bazie...
    Rzuć fachowym okiem.
    • 6:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime21 Jun 2020
     
    To jeszcze na deser.
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime21 Jun 2020 zmieniony
     
    Dzięki! Czy z tej drugiej paczki (dyski_cd.rar) dyskietka 4 i 17 uruchamia się u Ciebie? U mnie od razu zwiecha. Wydaje mi się też, że dyskietka 3 i 28 to to samo - mógłbyś sprawdzić czy faktycznie zgrałeś dwie fizyczne dyskietki?

    PS. A deser wyśmienicie smakuje - tam najwięcej ciekawostek :)
    • 8:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime21 Jun 2020
     
    Rzeczywiście to samo... Mea culpa.
    4 i 17 też mi nie działa, sprawdzałem wszystkie wcześniej wyrywkowo. A te dwie ani na emulatorze ani na real hw nie chcą mi się też uruchomić.
    • 9: CommentAuthorstryker
    • CommentTime22 Jun 2020
     
    string,
    czego używasz do robienia atrów ?
    Testowałeś może ten program ?
    ->link<-
    • 10:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime22 Jun 2020
     
    Zgrywam Qmegiem bezpośrednio z dyskietki na obraz ATR przy użyciu SDriveMax.