atarionline.pl Nowy interfejs graficzny dla Atari - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime27 Jan 2010 zmieniony
     
    Larek sie nie chcial sam pochwalic to zrobie to za niego:



    I cytacik z opisu: "ZPID - Zarządca plików i dyskietek. Projekt w fazie obmyślania ;-) Na razie potrafi tylko rozpoznać współrzędne kursora oraz trzy rodzaje kliknięć: jedno krótkie, dwuklik i długi-klik (przytrzymanie). Sterowanie Joyem (myszką 8-bit C=) podpiętym do dowolnego portu lub klawiszami kursora i Shift. Generalnie ZPID ma w planach pełną obsługę SIO2SD z mapowaniem plików ATR i XEX oraz ich uruchamianiem włącznie. Może kiedyś skończę ;-)"
    • 2:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime27 Jan 2010
     
    mocna rzecz:)
    • 3:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime27 Jan 2010
     
    No fajnie!... :-)
    • 4:
       
      CommentAuthorSkorpion
    • CommentTime28 Jan 2010
     
    (sz)Czekamy na ukończenie :)
    • 5: CommentAuthormarekp
    • CommentTime28 Jan 2010
     
    No ładnie. Małe atari ma już lepszą grafikę niż ST a teraz jeszcze dostanie desktop... ;-)
    • 6:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime28 Jan 2010
     
    A bedzie dzialac bez VBXE i na "golym" 65XE? ;/
    • 7:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime28 Jan 2010
     
    VBXE'a nie ma w planach. Natomiast nie bardzo widzę możliwość pracy bez SIO2SD, ale nic jeszcze nie jest przesądzone. To na razie bardzo, bardzo, bardzo wczesny pomysł.
    • 8: CommentAuthornothin
    • CommentTime28 Jan 2010
     
    ..no to jeszcze javę...

    (żart...)
    • 9: CommentAuthorurborg
    • CommentTime28 Jan 2010
     
    Ciekawy projekt i bardzo ładnie to wygląda. A okna będzie można otwierać czy to tylko taka tapetka ;).

    Fajnie gdyby dało się takim interfejsem zastąpić obecnego konfiguratora z SIO2SD.
    • 10:
       
      CommentAuthorzilq
    • CommentTime28 Jan 2010
     
    urborg: Przecież to Zarządca Plików I Dyskietek, on będzie mógł wszystko ;)

    Nie no, pomysł git, nawet bardzo git. Jakie wizje konstrukcyjne? tzn. Jaka będzie forma ZPID: plik ładowalny, cardridge, czy coś innego? Wiem, że "żądam" o dalekie plany, ale zastanawia mnie, jak ZPID miałby działać?
    • 11:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime28 Jan 2010
     
    Przede wszystkim musiałby operować na pamięci rozszerzonej - olać 64kB :P
    • 12:
       
      CommentAuthorzilq
    • CommentTime28 Jan 2010
     
    To raczej zrozumiałe, skoro przyszłościowo, ma uruchamiać programy/gry. A może by tak "Nowoczesny" ROM dla malucha? ;)
    Mogło by być ciekawie, hihi.
    • 13:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime28 Jan 2010
     
    jak to olac 64kB? :P ja mam 65XE i jestem dumny ze swojej maszyny! :) co prawda dzieki uprzejmosci imć Pana Piguly (wielkie pozdrowienia, brawa i podziekowania!!!) bede mogl rozkoszowac sie (w weekend skladam do kupy wszystko i podpinam) interfejsem SIO2SD niemniej jednak dla mnie to ENOUGH :) ja wole klasyke :) nie mysle instalowac VBXE u siebie (mimo iz podziwiam ten projekt i zawsze jak patrze na to co to umozliwia to mi szczeka opada)
    • 14: CommentAuthorJar-eck
    • CommentTime29 Jan 2010
     
    Rewelacyjnie wygląda... Jak będzie z obsługą "dużych" obrazów(16mb)? Pamiętaj proszę o użytkownikach SIO2IDE ;)

    Do tej pory mankamentem wszystkich nakładek graficznych było tempo pracy(przy samym ruchu kursora można było zasnąć). Jest bardzo obiecująco... :)
    • 15:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime29 Jan 2010
     

    zilq:

    A może by tak "Nowoczesny" ROM dla malucha? ;)

    Hehe, juz dawno ktos zrobil cos w ten desen, czyli TIGHT-TOOLS, ktore jest po prostu szybkie i skuteczne. :]
    • 16:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime29 Jan 2010 zmieniony
     
    Skoro juz padlo haslo "Tight Tools" to uzupelnijmy. Opis Dracona:

    ->link<-

    Wersja poprawiona na stolowce Pasia:

    ->link<-

    • 17:
       
      CommentAuthorzilq
    • CommentTime29 Jan 2010
     
    Dracon: Tak, znam to "hasło" :D Ale to nie jest ZPID. To po prostu (bez urazy) zestaw podręczny, a z tego co da się wyczytać "między liniami" na początku tematu, to raczej nie ma być zestaw podręczny programów.

    To ma być Zarządca Plików i Dyskietek (w żadnym razie nie ironizuje)
    Wpakowanie tego w ROM (tudzież w Carta) dałoby dość wygodny sposób i _nowoczesny_ (co trzeba podkreślić) do manipulowania "danymi". Odświeżyło by to trochę Nasze 8 bitów.
    • 18:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime29 Jan 2010
     
    No to popusmy wodze fantazji... co by sie mialo znalezc w takim wspolczesnym ZPID (wymawia sie to jak "speed"?) :)
    • 19:
       
      CommentAuthorzilq
    • CommentTime29 Jan 2010 zmieniony
     
    hmm... zacznę może od tego, że nie bardzo wiem, jakie możliwości daje samo SIO2SD :] No ale.
    Przede wszystkim, graficzny interfejs to nie to samo co, przyciski. Można "ładnie" przedstawić całą strukturę karty, ikonki, nie tylko reprezentujące typ pliku. To tak od strony "wizualnej". Opcje manipulacji na plikach: kopiowanie, przenoszenie, tworzenie plików/obrazów dyskietek bezpośrednio na karcie pamięci. Może jakieś podglądy plików, edycja struktury obrazu dyskietki.
    hmm... coby tu jeszcze dodać :] no nie wiem.
    • 20:
       
      CommentAuthorglowas11
    • CommentTime30 Jan 2010
     
    Projekt bardzo ciekawy, ale szczerze zeby byl to w pelni funkcjonalny system to przedewszystkim nalezaloby pomyslec o tym aby byl to funkcjonalny system ze wszystkimi dodatkami czyli tryb basic , dos-y itp i zapisany na kostce pamieci tak by mozna bylo podmienic oryginalny rom w Atarce, i po wlaczeniu kompa miec cos ala TOS-a z ST .
    • 21:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime2 Feb 2010 zmieniony
     
    Widzę, że nie tylko ja jestem za graficznym interfejsem do naszego malucha. Chyba większości z nas DOS z jego wpisywanymi komendami już się znudził.
    ZPID (dobrze zauważyłeś Kaz, nazwa miała w wymowie przypominać "speed") w założeniu miał pomóc w zabawie z SIO2SD. Zobaczymy, co z tego wyjdzie ;)
    ZPID z konieczności (to "speed" zobowiązuje) jest pisany w asemblerze. Na razie do testów różnych procedur podpieram się jeszcze TBXL, ale to chyba już niedługo. W asemblerze nie czuję się zbyt dobrze, więc wszystko idzie bardzo powoli. Dziś udało mi się stworzyć prockę do obsługi myszki ST i Amigi. Testowałem na amigowej i muszę powiedzieć, że sam jestem zaskoczony szybkością, płynnością i precyzją ruchu kursora. Myszki z Atari ST nie mam ale testy na emulatorze wypadły bardzo dobrze. Kolejną rzeczą, z którą się po ciężkich bojach uporałem, to dynamiczne podkolorowanie tła pulpitu, tzn. system już wie (tak w wielkim skrócie), gdzie się wyświetlają okna i w tym miejscu wygasza kolor sprajtów. Bardzo długo się zastanawiałem, jak to rozwiązać. Napisanie tego w TBXL było dla mnie wyzwaniem, a co dopiero przełożenie na asembler. Masakra!
    Jeszcze tylko obcykam odczyt i zapis plików w asemblerze, rysowanie linii, itp., itd. :)
    • 22:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 Feb 2010
     
    Nie wiedzialem, ze zaczynasz regularnie mieszac asemblerem, gratulacje!

    Mam pewien drobny pomysl graficzny, pozwole sobie uderzyc z nim do Ciebie na priv.
    • 23: CommentAuthordhor
    • CommentTime2 Feb 2010
     
    @larek
    "Chyba większości z nas DOS z jego wpisywanymi komendami już się znudził."

    Nieprawda i pomówienia - nie widzę wygodniejszego interfejsu niż za pomocą klawiatury - podłączać myszkę, żeby plikami manipulować? Gdyby tak było, dawno bym cisnął te linuksowe serwery i zajął się uprawą rzodkiewek :)