atarionline.pl Farba w kolorze szarym - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 Sep 2020
     
    Drygol oferuje nam... kolor szary do Atari! :D
    Dzięki Dryggie, przyda się przy bardzo zniszczonym sprzęcie. Info tutaj:

    ->link<-



    retrohax:

    [Retrohax has provided vintage computer guidance for years, and part of that guidance is this: sometimes using paint as part of restoration is simply unavoidable. But the days of tediously color-matching to vintage hardware are gone, thanks to [retrohax] offering custom-mixed spray paints in Amiga 500 Beige, C-64 Beige, and ATARI ST/SE Grey. (At the moment only delivery within Poland is available due to shipping restrictions, but [retrohax] is working on a better solution.)

    As a companion to making these vintage colors available, there is also a short how-to guide on how to properly prep and spray paint a computer case for best results that talks a little about the challenges in color matching to vintage hardware, and how getting custom paints mixed makes life much easier. Hackers may value making do with whatever is available, but we can also appreciate the value of having exactly the right material or tool for the job.

    It’s not every day we see someone mixing custom spray paint colors, but off the shelf options don’t always cut it. Another example of getting specialty materials made from the ground up is custom plywood specifically designed for laser-cutting puzzles, something done because the troubles that came with off-the-shelf options were just not worth the hassle.
    • 2: CommentAuthorlopezpb
    • CommentTime3 Sep 2020 zmieniony
     
    Fajnie, ale z tego co mi się zdaje, to XE i ST mają jednak trochę inne odcienie. Chociaż może to dlatego, że XE miałem od nowości a ST dopiero od kilku lat :)
    • 3:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime3 Sep 2020 zmieniony
     
    Wg mnie nówki miały identyczne kolory obudów (XE vs ST), ewentualnie klawisze funkcyjne w ST czasem mają bardziej "ciepłą" barwę mam wrażenie, ale to zależy od egzemplarza.
    • 4:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime3 Sep 2020
     
    STE ma inny kolor niż ST(FM). Przynajmniej egzemplarze które widziałem tak miały. STE miał bardziej ciepły odcień szarego, a ST(FM) trochę chłodniejszy. Ale STE ma też inny plastik niż ST(FM) i też trochę inaczej się starzeje, więc trudno powiedzieć po latach, który kolor jest najbardziej właściwy. Natomiast wydaje mi się, że ST(FM) ma podobny plastik i kolor do serii XE, z tym że też wczesne 65XE bez ECI wydają się trochę inne niż późniejsze np. 800XE.

    Ogólnie rzecz biorąc chyba nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie jaki kolor jest idealny, ale znając drygola w ciemno bym jego produkt polecał, bo na pewno jest dobrany najlepiej jak się dało.

    Jeszcze mi przyszło do głowy, że spray taki można też sobie użyć do różnych peryferiów współczesnych i budowanych samodzielnie rozszerzeń, żeby dopasować sobie do kolorystyki Atari.
    • 5: CommentAuthorIGS
    • CommentTime7 Sep 2020
     
    Gdzie można kupić? Nie widzę na stronie odnośników