atarionline.pl Miecze Valdgira... grzyba zapomniałem... - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime5 Sep 2020 zmieniony
     
    Kojarzycie może imć pana czarnoksiężnika z Mieczy Valdgira? Otóż jest ch...em. Zebrałem i przynioslem mu wszystko co chciał (pchły, żeby wampira, skrzydło nietoperza, smocza łuskę i czaszkę karła) a on mi nie dał złotego klucza. W oryginale który miałem przed laty oczywiście grę przeszedłem. Teraz grałem w wersję zcrackowana... pytanie... czy pirat jest walnięty czy też po prostu nie można ufać kuglarzom? ;)

    P.S. Załączam zdjęcie smutnego Aldira który został właśnie oszukany.

    edit: Jak to @pustak (pozdrowienia!) słusznie zauważył, jak ma czarnoksiężnik czarować bez grzybów ;) zapomniałem mu uzbierać ich troche ;) mea culpa mea maxima culpa
    • 2: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime6 Sep 2020
     
    współczuję :)
    • 3:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime6 Sep 2020
     
    Może źle połamana gra. Ja zawsze kończyłem "pirata" plikowego z wyciętym sprawdzaniem błędu i kodu (można było wpisać, co się chciało, albo od razu RETURN/ENTER). Nawet twierdzę, że gra jest nieco za łatwa, gdyż kończyłem mając ok. 2-3 życia więcej, niż na początku. :)
    • 4:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime6 Sep 2020 zmieniony
     
    Podobnie kiedyś nie mogłem ukończyć Adaxa. Także wiem co czujesz :)
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 Sep 2020
     
    Dla potomnych wskaż plik, z którego korzystałeś, żeby inni unikali.
    • 6:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime6 Sep 2020 zmieniony
     
    Miecze Valdgira (v1).xex
    34407 bajtów

    To jest z dawien dawna z archiwum (załączyłem jak coś) jeszcze sprzed wprowadzenia TOSEC.
    Wersja posiada cracka, dzięki któremu przy sprawdzaniu instrukcji można wpisać cokolwiek.

    A może wina jest w tym że zanosiłem czarnoksiężnikowi wszystkie rzeczy w dwóch ratach? Próbował ktoś tak?
    Ja zdaje się jak przechodziłem kiedyś to przynosiłem wszystko "na raz".
    • 7: CommentAuthorXuio
    • CommentTime6 Sep 2020
     
    Swojego czasu tenchi wstawial swoja kolekcje gier, kazda z nich ukonczyl. Wersja Mieczy V., ktore wg Niego dalo sie przejsc, pokrywa sie z plikiem "Miecze Valdgira (1991)(ASF)(PL)[cr][a].xex" w bazie AOL.
    • 8:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 Sep 2020 zmieniony
     
    Kolekcja Tenchiego jest umieszczona w naszym archiwum gier w dziale "Inne", o tutaj:

    ->link<-
    • 9:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime6 Sep 2020 zmieniony
     
    Dzięki za cynk :) Podmienilem sobie elektroniczne Miecze na tą wersję :)

    Wersja ze zdjęcia na pewno działa poprawnie ale długo się wczytuje ;)))

    P.S. Chociaż zastanawiam się czy to nie jakiś bug ze nie można np. na raty oddawać przedmiotów Czarnoksiężnikowi.
    • 10:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime8 Sep 2020
     
    jak nie można jak można ... tak mi się przynajmniej wydaje,raczej nigdy nie miałem całego kompletu przedmiotów
    • 11: CommentAuthorpustak
    • CommentTime8 Sep 2020 zmieniony
     
    @Wolfen zapomniałeś dać mu grzyba. No jak bez grzyba czarnoksiężnik miał zrobić złoty klucz :)

    Przedmioty można dać na raty, a nawet nie ma innej możliwości bo czosnek i amulet zostają na stałe i wszystkich przedmiotów do czarnoksiężnika nie da się na raz zabrać.
    • 12:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime8 Sep 2020
     
    Macie rację! Zapomnialem na śmierć o grzybie! :) W ramach pokuty przejdę w wolnej chwili Miecze ponownie :) Dzięki !!! :)
    • 13:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime18 Sep 2020
     
    ... w ramach pokuty to powinieneś grać w Piekiełko. ;)
    • 14: CommentAuthorpin
    • CommentTime18 Sep 2020
     
    @Wolfen - ale po grzybkach :)
    • 15:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime18 Sep 2020 zmieniony
     
    ... a ja za oczyszczalnią mam łąki grzybów,są ich setki,całe łysiczkowe pola :D ... no no pin. kiedyś do ŁDZ to był import a teraz można zrobić export :D.

    PS.po grzybach Tempest z malucha ma animowane plansze jak w TS 2000:)-sam sprawdzałem ;)
    • 16: CommentAuthorDope
    • CommentTime18 Sep 2020
     
    A ja wciąż jestem pod wrażeniem kogoś, kto w Mieczach Valdgira, bez opisu, dokombinował gdzie użyć tych dwóch drabinek.
    • 17:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime18 Sep 2020
     
    hehe :)
    a co do opisu - była mapa w Tajemnicach Atari :)
    • 18:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime19 Sep 2020
     
    Eee tam, Miecze były proste. W dawnych czasach grało się bez żadnych opisów, rysowało się samemu mapy na kartkach w kratkę, a jak gra miała jakieś nielogiczne, czy tam zbyt pokrętne zagadki, to się próbowało wszystkiego na wszystkim wszędzie po kolei i się przechodziło.
    • 19:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime19 Sep 2020
     
    Prawda. Mieliśmy z bratem robione przez nas (głównie przez niego) mapy do Draconusa, Pitfall II, czegoś tam jeszcze i olbrzymia składana z kilku kartek A4 mapa do Starquake.
    • 20: CommentAuthorPawex (RTG)
    • CommentTime19 Sep 2020 zmieniony
     
    Jak już o grzybach mowa to taka animowana wstawka (co prawda nie Atari ale mam nadzieję, że nikt nie usunie):
    • 21:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime19 Sep 2020 zmieniony
     
    @Dope ja to za dzieciaka rozgryzłem,nie podobało mi się że zamiast drabinki zrobiły się podesty,nie było to jakieś specjalnie trudne,nie było innych miejsc gdzie było jakby niedostępne przejście.

    A Kraine Grzybów znacie ?