atarionline.pl Rescue on Fractalus, Eidolon czy Koronis Rift - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

• :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

• 1: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime4 Feb 2010

Pogdybajmy :)
    Gdyby stworzyć silnik działający podobnie do tych gier, do jakiej innej gry można by go użyć, żeby nie powtarzać tego, co już zostało zrobione?
    • 2: CommentAuthortbxx
    • CommentTime4 Feb 2010

Fajnego FPP, Comanche, Remake Battlezone, Pac-Man'a w 3D...
    • 3:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime4 Feb 2010

Prosze jaki telepata, tez ostatnie rozwazalem rozne warianty gier 3D. Tylko sprecyzuj pytanie: chodzi Ci o TEN silnik od RoF, Eidolon, Koronis Rift (fraktalowy) czy o podobny - w sensie raycastingu? :)

I drugi pytanie: piszac "niepowtarzalnosc" miales na mysli odmienny scenariusz gry, tak?
    • 4: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime4 Feb 2010 zmieniony

Silnik z RoF ma mało wspólnego z fraktalami - jest po prostu bardzo ładną iluzją :) To rysowanie ścian prawie jak w Wolfensteine, przy czym dla każdej widocznej ściany jest tworzona mapa wysokości, przypisana do ściany. Ściany są na krawędziach pól (jak w innych z tamtego okresu np. Alternate Reality czy Capture the flag, czyli mają grubość 0).

Jak chodzi o nową grę - może ktoś wpadnie na jakiś ciekawy pomysł - handlówka, symulator lotu? Nie chciałbym kolejnej walki ze smokami w podziemiach czy ratowania rozbitków ;)
    • 5:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime4 Feb 2010 zmieniony

O! Zawsze marzylem o polskim symulatorze lotu, nawet swego czasu (w 2004 roku) podpytywalem paru koderow, czy nie zgodziliby sie zrobic takiej gry. Jezeli zdecydujesz sie na samoloty to obiecuje pomoc w zakresie grafiki "samolotowej", mozna by zrobic latanie albo historyczna maszyna z czasow gry mielismy jedne z najlepszych na swiecie samolotow (przed II wojna swiatowa) albo w miare wspolczesnym samolotem projektowanym, ktory nigdy nie powstal (chocby Skorpion) i umiescic akcje w jakims wyimaginowanym wspolczesnym konflikcie, np. Polska-Rosja.

Taki hipotetyczny samolot wspolczesny mialby tez ta zalete, ze mozna dowolnie ustalic jego parametry, bo... przeciez prawdziwy nie powstal.

Zaleta scenariusza historycznego bylyby akcje, ktorych nie ma chyba w zadnych wspolczesnych symulatorach - np. bombardowanie wojsk podchodzacych pod Lwow... Chociaz starcia z Luftwaffe w Polsce tez nie byly chyba tak obecne w programach jak starcia z Luftwaffe w UK.
    • 6: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime5 Feb 2010

Przy symulatorze lotu pozostają albo śmigłowce, albo samolot z nietypowymi ograniczeniami ;) Nie da się dowolnie obracać ekranu przy takim generowaniu grafiki. Można uczynić horyzont skośnym o maksymalnie kilkanaście stopni.
    • 7:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime5 Feb 2010

Samolot z nietypowymi ograniczeniami? Prosze bardzo, prawdziwy prototyp latajacego motocykla:

Tutaj symulacja lotu:

• 8: CommentAuthorBelial
    • CommentTime6 Feb 2010

1. Fajnie byłoby móc pograć na Atari w Stellar 7

->link<-

2. Nie pogardziłbym nawet prostym updatem Eidolona (nowi przeciwnicy, inne efekty działania broni, może korytarze pod kątem 45 stopni).

Już teraz jak widzę na forach growych, że ludzie piszą o Wolf3D albo Catacomb3D jako o pierwszych prawdziwych FPSach to przypominam o Eidolonie i często reakcją jest pozytywne zdziwienie tym co potrafiły 8-bitowce 5 lat wcześniej.

3. Może RPG z grafiką w stylu Betrayal at Krondor.

• 9:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 dni temu

Tutaj projekt odtworzenia Rescue on Fractalus na pececie i macu:

->link<-

• 10:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime6 dni temu

...szkoda że dzisiaj nikt nie potrafi zrobić gry z wykorzystaniem fraktali ani nawet nie próbuje z wykorzystaniem gr9 do jakiegoś pseudo 3D opartego o cieniowaniu ,coś jak "ZA ŻELAZNĄ BRAMĄ"albo "CORPORATION" ...

LucasGames chyba współpracował z diabłem ,trza Odyń1ca zapytać ;-)
    • 11: CommentAuthorWrathchild
    • CommentTime6 dni temu

Never say never, though I preferred gr.10 :-)

My devil is an ARM STM32 micro ;-)

->link<-
    • 12: CommentAuthorpiter
    • CommentTime6 dni temu

a oto Rescue of Fractalus na Jaguara:

• 13:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime6 dni temu zmieniony

Nie wiem czemu ale strasznie podobają mi się gry kosmiczne pseudo 3D na Atari.No Klimat przez duże K. Eidolon też spoko i ładny ale mnie tam czegoś brakuje.
    • 14:

CommentAuthorDracon
    • CommentTime6 dni temu

Jakoś w obu w/w wersjach (JAGUAR i WIN) nie widać tzw. obcych pilotów, a to przecież jeden z wyróżników gry. :P Niejednego oni poważnie przestraszyli...
    Szkoda.
    • 15: CommentAuthorpiter
    • CommentTime6 dni temu

Dracon: biegnących do Twojego statku ? na Jaguarze są, może zapodałem jakąś wcześniejszą wersję. W ostatecznej są. Załączam okładkę do pudełka. Fajnie zaprojektowane.
    • 16:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime6 dni temu

Było już o tym, przez tego obcego to jak byłem sam w domu bałem się włączać te grę.