atarionline.pl Avalon Music Composer - problem :) - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorXLent
    • CommentTime2 Dec 2020 zmieniony
     
    itguyinaction przypomniał mi w swoim filmie o Avalon Music Composer. Postanowiłem sprawdzić jak to gra, ale niestety nie potrafię tego rozkminić. Czy ten program posiada sam w sobie możliwość odtwarzania utworów, jeśli tak to jaką kombinacją klawiszy?
    Czy może jest tu jakiś inny sposób na odsłuch.
    • 2:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime2 Dec 2020
     
    Zastanawiam się, po co go używać, skoro CMC jest jego dopracowanym następcą?
    • 3:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime2 Dec 2020 zmieniony
     
    [dubelek się wbił, proszę o usunięcie]
    • 4:
       
      CommentAuthorXLent
    • CommentTime2 Dec 2020 zmieniony
     
    Po co używać Atari, skoro jest PC ze świetnymi emulatorami? :)
    A tak na poważnie...
    Ja nie chcę go w zasadzie używać, ale chciałem zobaczyć go w akcji, znając go tylko ze screenshot'ów.
    Mam też inny ukryty cel ;)
    • 5:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime2 Dec 2020
     
    CMC jest "koszerne", "real atari", więc jak najbardziej myślę, że jego używanie może mieć sens ;)
    • 6:
       
      CommentAuthorXLent
    • CommentTime2 Dec 2020 zmieniony
     
    Teraz jednak będę się upierał przy Avalon Music Composer'ze :)
    Jeśli ktoś coś wie w temacie, niech zdradzi tą tajemnicę.
    • 7:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime2 Dec 2020
     
    A sprawdzałeś czy działają skróty klawiaturowe z CMC?
    • 8:
       
      CommentAuthorXLent
    • CommentTime2 Dec 2020 zmieniony
     
    Sprawdzałem i nie działały, bo sam trochę wpuściłem się w maliny. Miałem exe'ka AMC i zrobiłem sobie z tego boot'a. Skopiowałem na niego Fred'a, ale .CMC i nie wczytało się :)
    Zmieniłem rozszerzenie z .CMC na .AMC i wczytało, ale jest to jakaś sieczka. Próbowałem 'to' odpalić przez Ctrl-P, ale nie zadziałało.
    Po Twojej sugestii postanowiłem sprawdzić to raz jeszcze, ale tym razem zacząłem nową kompozycję, zrobiłem kilka paternów i zadziałało.
    Podziękował!

    Prz okazji urodził się drugi problem :)
    Pobrałem z AtariOnline atr'a AMC ((Avalon Music Composer v1.1 (1991)(Pelc, Janusz)(PL)(en)) na którym są cztery utwory o innej strukturze niż CMC, więc pomyślałem, że teraz uda mi się posłuchać, ale niestety nie da się nic wczytać - error 164.
    Przekopiowałem te muzyczki na moją dyskietkę i zaczęło wczytywać, ale każda zawiesza kompa (to samo pod emu).
    Czy komuś udało się wczytać poprawnie i odsłuchać muzyczki z tego atr'a?
    • 9:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime2 Dec 2020
     
    Hm... Ciekawostka. Rzeczywiście sypie błędami.
    Co ciekawe, po "przeleceniu" powyższego ATRa Szperaczem Dyskowym (ach, ile to się naprzypominałem nazwy tego programu), okazuje się, że plików .AMC po prostu tam... nie ma. W załączeniu rezultat ww. działania.

    Także albo nigdy ich tam nie było, ale osoba tworząca ATRa nie sprawdziła, czy wszystko działa.

    Tak więc, widzę dwie drogi: albo dotarcie do prawidłowego obrazu dysku, albo mozolne powycinanie muzyczek z gier. Tyle ode mnie.
    • 10: CommentAuthormono
    • CommentTime2 Dec 2020 zmieniony
     
    Bo CMC i AMC to są różne formaty. Tu masz muzyczki w AMC: ->link<-

    Edit: Jeśli będziesz tworzył własne instrumenty, to pamiętaj że w AMC, inaczej niż w CMC, obwiednia nie jest zszyta na stałe z instrumentem. Różne instrumenty mogą korzystać z tej samej obwiedni głośności. Obwiedni tu chyba można mieć 16.

    Edit 2: No i w formacie jest błąd - zerknij na uwagi w opisie formatu w Atariki: ->link<- .
    • 11:
       
      CommentAuthorXLent
    • CommentTime2 Dec 2020
     
    @Miker & Mono
    Jak napisałem skopiowałem te muzyczki z tego atr'a o którym wspomniałem i wydawały mi się dziwnie długie. Teraz jak zajrzałem w te pliki okazuje się, że jest tam pomieszany kod trackera :)

    Dziękuje za informacje i za namiary na pliki.
    • 12:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime2 Dec 2020
     
    O - i ten obraz działa! :) Na wstępie widzę takie różnice, jak przechodzenie pomiędzy "oknami" za pomocą Return/Enter (a nie TAB, jak w CMC) i stawianie "akcentów" klawiszem TAB. Brak też opcji nagrania procedury odtwarzającej bezpośrednio z AMC.
    • 13:
       
      CommentAuthorXLent
    • CommentTime2 Dec 2020
     
    Można też przeskakiwać między oknami klawiszem ESC :)
    • 14:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime2 Dec 2020
     
    A może i tak, nie bawiłem się aż tyle. :D
    • 15:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime2 Dec 2020
     
    OK, dla porządku wysłałem Kaz'owi chodzącą wersję. Tę z Klossem. :)