atarionline.pl Przeróbka na STE - Lotus Esprit Turbo Challenge - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

• :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

• 1: CommentAuthorCyprian
    • CommentTime3 dni temu zmieniony

Chicane z Atari-Forum.com wprowadza poprawki do Lotusa tak by gra korzystała z dodatkowych możliwości STE.
    Na razie dodane jest cieniowanie nieba, pasy na drodze, sprajty nakładane są BLiTTERem, planowany jest też dźwięk z sampli.

Projekt dostępny jest na Github: github.com/jonathanopalise/lotus-ste
    Wątek na AF: www.atari-forum.com/viewtopic.php?f=3&t=38060

wersja sprzed 9 godzin:

wersja sprzed 3 dni:

Swoją drogą, w tym wątku jest też moja wersja Lotusa z gradientem działającym na zwykłym ST. Dodanie jego nie wpłynęło na wydatność gry, zastanawiam się więc czemu autorzy nie dodali go do wersji ST.
    Przy okazji dodania tego cieniowania rzuciłem okiem na kod, no i nie jest on optymalny z punktu widzenia zwykłego ST. Gra mogła by działać szybciej (a aktualnie i tak, pomimo braku blittera, ma prędkość zbliżoną do wersji z amigi)
    • 2:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 dni temu

Brawo, dobra robota Cyprian.

A i na projekt czekam. Bo w starych czasach jakoś ten AY nie pasował mi do gry.
    • 3:

CommentAuthorhospes
    • CommentTime3 dni temu zmieniony

Też jestem ciekawy czy się uda znależć autorowi czas na dodanie moda do Atari STe. Właśnie doczytałem, że 23 grudnia 2020, pojawił się nowy player modów z Amigi.

->link<-

Zapewnia kilka trybów odtwarzania, które mają różne ograniczenia użytkowania, przechodząc od wolnego (23% CPU przy 12,5 kHz, 46% przy 25 kHz), ale wykorzystującego niewiele pamięci do bardzo szybkiego (4% CPU przy 12,5 kHz, 9% przy 25 kHz) ale wykorzystując dużo pamięci i pewne ograniczenia odtwarzania.
    4% to jest spokojnie czas do znalezienia na playera moda:)
    Ehhh znów 30 lat za późno :/