atarionline.pl TOP DRIVE - Turbo do ATARI 1050 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime2 May 2021
     
    @AS: gdzie konkretnie?
    • 2: CommentAuthoras...
    • CommentTime2 May 2021 zmieniony
     
    ?Ale o co dokładnie chodzi?
    1050 is plate, w epoce przy tomsach 710/720, to była grupa b vs wrc.

    ->link<-
    • 3: CommentAuthoras...
    • CommentTime2 May 2021
     
    1050 is plate, było potworne szybkie,
    toms na ultra speed z zapiętym bufforowiem, nie miał podejścia do tego.

    Jedynie Karink-a była tak szybka.
    p.s.
    Moja 1050 is plate, trafiła jak dobrze sądzę do MikeB???
    Kiedyś znowu ją będę miał, cena w zasadzie mnie nie interesuje.
    • 4:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime2 May 2021
     
    Napisałeś, że jest na ebay.com - gdzie konkretnie bo nie mogę odszukać. Chciałem zerknąć.
    • 5:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime2 May 2021
     
    Cytując za Atariki - jest to zdecydowanie najpodlejsze turbo z czwórki głównych systemów turbo do stacji dysków :) Nikomu nie polecę. Po kupieniu swojej 1050-ki to była pierwsza rzecz, którą ze stacji wywaliłem. Zainstalowałem system Happy Warp, który jest w sumie jedynym sensownym rozszerzeniem dla tej stacji. Natomiast o "IS PLATE" praktycznie nigdy nie słyszałem, ale po krótkim researchu widzę, że jest to niemiecki klon Happiego :)
    • 6:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime2 May 2021
     
    ZENON/Dial korzysta z TOP DRIVE od ponad 25 lat i cały czas wszystko śmiga. Uważam że to najlepsza reklama jeżeli chodzi o stację 1050 oraz TOP DRIVE. Jeżeli przetrwało tyle lat i nadal działa to moim zdaniem jest SUPER ! ;) Ka w swojej stacji też mam TOP DRIVE, trochę krócej ale też działa ....
    • 7:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime2 May 2021
     
    Atariki raczej ma na myśli cechy funkcjonalne, a nie niezawodność.
    Mi z QMEGiem 1050 Turbo B. Engla (pierwowzór podróbki Top Drive) działa dobrze, doczekało się też sterownika SDX.
    Na pewno brakuje buforowania, ale co zrobić, takie to już proste turbo ;-)
  1.  
    @Alex:

    The IS Plate is from GB/UK not from Germany, it was done by Innovative Concepts. Some software can be found at AA forum, discussions at AA forum (english) and Atari Owner Club forum (english).

    ->link<-
    ->link<-
    • 9:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime2 May 2021
     
    @galtron - a czemu ma nie działać? To w końcu jedynie EPROM z regulatorem prędkości dyskietki :) Natomiast jego wady wynikają z zamysłu autora. Szczegóły są na Atariki - ->link<-

    @charliechaplin - I know it's made in the UK. A year after Happy Warp was made. I how that it has different firmware and software, but technically it's almost the same thing. Both extensions have 6502, EPROM and RAM onboard and are to be installed in 6507 socket :)
    • 10: CommentAuthoras...
    • CommentTime3 May 2021 zmieniony
     
    @Alex,
    1050 is plate, nie mogę znaleźć danych, ale ona była szybsza od toms-a 710/720.

    Miałem taką w epoce, kupiłem mając już Tomsy, 1050 is plate stacja powaliła mnie swoją szybkością.

    ->link<-

    Też gdzieś to czytałem że było tam 118kbps, gdzie toms wyciągał 70kbps.
    Dziwne że nie ma żadnej dokumentacji jakie to miało osiągi.
    • 11:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime7 May 2021 zmieniony
     
    Już prawie się skończyły, zostało 5 sztuk z 25 ;)
    (EDIT)
    Już tylko dwie zostały, trzeba dorobić ;)
    • 12:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime17 May 2021 zmieniony
     
    Nagrałem filmik instruktażowy do TOP DRIVE, można sobie zerknąć - ->link<- , dorobione kolejne sztuki ;)
    • 13:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime17 May 2021
     
    • 14:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 Jun 2023
     
    Parę dni temu info podesłał Peri Noid (dzięki!), że na ppa.pl kolega Snajper udostępnił skan instrukcji do Top Drive 1050 firmy Atarserw. Wrzuciłem do naszej Biblioteki Atarowca:

    ->link<-