atarionline.pl Atari VCS - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthoruser removed
    • CommentTime7 Jun 2021 zmieniony
     
    Nie wiem czy wiecie Atari vcs juz dostępne narazie tylko w US
    ->link<-
    • 2: CommentAuthoruser removed
    • CommentTime7 Jun 2021 zmieniony
     
    Obecny oficjalny nakład wyczerpany .mozna kupic na ebay
    ->link<-
    • 3: CommentAuthoras...
    • CommentTime7 Jun 2021
     
    O jesteś,
  1.  
    Oj coś ten projekt nie ma szczęścia...
    • 5: CommentAuthorTMJ
    • CommentTime10 Aug 2021
     
    Unboxing Atari VCS:

    • 6:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 Jan 2022
     
    Można też pozostać przy klasyku, tylko nieco odświeżyć sobie konsolę. Sikor oferuje płytę, o czym opowiadał na KWAS-ie w Warszawie. Filmik będzie jutro o 20:00:

    • 7:
       
      CommentAuthorlaoo
    • CommentTime7 Sep 2022 zmieniony
     
    Był gdzieś na forum jakiś szerszy wątek o VCS, ale nie mogę znaleźć.
    Szukam ludzi z jakimś doświadczeniem z tą konsolką lub może ktoś ma?
    Bo zrobiliśmy unboxing sztuki jaką dostaliśmy za pierwsze miejsce w demo compo na ostatnim SV i póki co, to jest brick z powodów uwidocznionych na zdjęciach:






    Ktoś ma jakieś przemyślenia?
    Czy już nastąpił end of life i ktoś wyjął wtyczkę z serwerów?
    • 8:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime7 Sep 2022
     
    Na atariage też mają ten problem.
    • 9: CommentAuthortebe
    • CommentTime7 Sep 2022
     
    regionalizacja? skocz do USA i sprawdź czy tam będzie działać
    • 10:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime7 Sep 2022
     
    vpn?
    • 11:
       
      CommentAuthorlaoo
    • CommentTime7 Sep 2022
     
    Zadałem pytanie na atari-age. Zobaczymy.

    Ciekawe jakby to rzeczywiście działało tylko w US...
    Przynajmniej pady fajne.
    • 12: CommentAuthorjakubd
    • CommentTime7 Sep 2022
     
    Nie było nic o regionalizacji. Raczej bym obstawiał problem jakiś z serwerami (raczej nie są odłączone, bo tam mają płatny soft i podobno rozwijają).
  2.  
    @laoo

    Próbowaliście może metoda na Update z firmare umieszczonym na podłączonym pendrive usb?
  3.  
    @jakubd

    Regionalizacja może być zrealizowana na poziomie serwera DNS lub innego proxy.
    • 15:
       
      CommentAuthorlaoo
    • CommentTime9 Sep 2022
     
    To była po prostu próba odpalenie po wyjęciu z pudełka i nie pykło. Trochę słabo w sumie. Jasne, że można hakować i wgrywać nawet Windowsy, no ale to już tak trochę nie o to chodzi. Człowiek kupuje (no my na szczęście nie kupiliśmy) konsole i jak serwer nie działa, to ma cegłę.
  4.  
    Mnie zastanawia co innego. Na ile ta konsola jest zależna od serwerów producenta i Internetu... Czy jeśli uruchomiłbym ją za 40 lat na przykład, to da się w coś pograć, czy się nagle okaże, że serwery producenta już nie działają i masz co najwyżej ładne pudełko z jakimś ładnym ekranem startowym...
    • 17:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime9 Sep 2022 zmieniony
     
    Takie podejście powinno być z gruntu banowane/bojkotowane, zwłaszcza jeśli nie ma uzasadnienia.
  5.  
    @laoo

    - nigdzie nie napisałem o hackowaniu - a o wgraniu z pendrive legalnego oficjalnego firmware, do którego konsola próbuje się zaktualizować - nie siejmy tutaj dezinformacji.

    Możliwe, że z powodu CRP Charlie są problemy z komunikacją transoceaniczną i przypadkiem oberwało się takiej fajnej zabawce.

    Jak nie macie co zrobić z ta "cegłą", to ja za uczciwe, rynkowe pieniądze przygarnę ją do siebie.
    • 19:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime9 Sep 2022 zmieniony
     
    @laoo: jeśli potrzebna jakaś pomoc to napiszcie do mnie. Skontaktuje się bezpośrednio z odpowiednim działem w Atari.
  6.  
    @greymsb, @laoo

    jaka jest konkluzja? udało się wam rozwiązać problem (i jak?) :)
    • 21:
       
      CommentAuthorlaoo
    • CommentTime19 Sep 2022
     
    Tiger niedługo ma znaleźć czas i pociągnie temat dalej. A nawet jak się nie uda i konsolka pozostanie cegłą, to jej miejsce jest i tak w gablotce, jak każdej uczciwie zdobytej nagrodzie za compo :)
    • 22:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime19 Sep 2022
     
    @laoo: bardzo mnie to cieszy :) anyway, jeśli nadal potrzebna będzie jakakolwiek pomoc - dajcie znać.