atarionline.pl Mark Zuckerberg a Atari 800 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthor0xF
    • CommentTime15 Oct 2021 zmieniony
     
    W książce "Myśl jak Zuck" na stronie 34 jest następujący fragment:

    Mark odziedziczył smykałkę do techniki po swoim ojcu, Edwardzie Zuckerbergu. Ed, z zawodu dentysta, był miłośnikiem techniki. Kupował wszystkie najwcześniejsze komputery, jakie tylko mógł. Pierwszego zakupu dokonał w 1978 roku, a był to komputer osobisty Atari 800, przeznaczony dla przygodnych maniaków komputerowych. To na nim Mark nauczył się kodowania.


    Ciekawe.
    Poza tym, byłem przekonany, że atarki weszły na rynek w 1979 ?
    • 2: CommentAuthorZuluGula
    • CommentTime15 Oct 2021
     
    Moze zrobil pre order?

    Ciekawsze dla mnie jest to ze Mark urodzil sie w 1984 roku. Od jakiego wieku dziecko moze posiądź umiejętność czytania, nie mowiac juz o kodowaniu? W 1990 mial 6 lat i oni nadal mieli w domu to Atari 800? Moze on byl pierwszym milosnikiem retro, 20 lat zanim retro stalo sie modne?
    • 3: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime15 Oct 2021
     
    Już wtedy światu mówił, co (świat) ma robić :)
    • 4: CommentAuthorkade
    • CommentTime15 Oct 2021
     
    ZuluGula: ja mam A800xl od '86 a jestem cztery lata młodszy od Atarki i jak już czytałem w wieku 5-6 lat klepałem listingi z Bajtka ;-) wiec.. odpalałeś Atari od razu miałeś Basic, to było idealne narzędzie do nauki programowania nawet w '90 (no i Marc mógł popsuć ojcu stary komputer ;-))
    • 5: CommentAuthortebe
    • CommentTime15 Oct 2021
     
    w 1978 to on miał Atari ale co najwyżej 2600, i na nim uczył się kodowania :) szacun
    • 6: CommentAuthor0xF
    • CommentTime15 Oct 2021
     
    Bezpośredni ciąg dalszy:
    Niedługo później Zuckerbergowie kupili IBM XT, który znalazł swoje miejsce w domowym gabinecie Edwarda. Ed nie bał się zabaw z techniką i sam nauczył się kodować. Mark uwielbiał bawić się maszynami co najmniej w takim samym stopni jak jego ojciec. Ed sekundował w tym i jemu, i pozostałym swoim dzieciom. "Trzeba je zachęcać, by kierowały się swoją pasją".

    Rozumiem to tak, że zanim urodził się Mark, mieli już i atarkę i peceta. Ed pewnie słusznie uznał, że atarka bardziej nadaje się do nauki programowania. Więc Mark kodował na atarce w latach '90. Gdyby przyjechał na QuaSTa, mogłoby to wszystko wyglądać inaczej.
    • 7: CommentAuthor0xF
    • CommentTime15 Oct 2021 zmieniony
     
    w 1978 to on miał Atari ale co najwyżej 2600, i na nim uczył się kodowania :)

    W wieku -6 lat.
    • 8: CommentAuthorZuluGula
    • CommentTime15 Oct 2021 zmieniony
     
    Jezeli to prawda, to by bylo to ciekawe podejście ojca do wychowania syna. Myslalem ze w latach 90 to na Atari kodowalo sie tylko w Europie wschodniej. Zuckerbergowie mogli miec juz wtedy kilka generacji pecetow w swoim biurze i pewnie do domu mogla trafic inna, nowsza maszyna niz Atari. W szkolach pewnie nadal panowaly nowsze wersje Apple II.

    PS. W sumie to ja tez mam w planie rozpocząć edukacje komputerowa moich dzieci (obecnie 2 i 4 lata) od Atari i promieniowania z monitora CRT.
    • 9: CommentAuthorlzd
    • CommentTime15 Oct 2021
     
    Blisko, bardzo blisko nieba. Na świętej górze Pektu-san - w miejscu, gdzie bojownicy o wolność Korei założyli bastion oporu przeciw Japończykom - o świcie 16 lutego 1942 roku zajaśniało nowe słońce dla umęczonego kraju. W drewnianej chacie Matka Korei, Kim Dzong Suk, wydała na świat dziecię. (...)

    Na wieść o narodzinach syna umiłowanego wodza i generała Kim Ir Sena serca towarzyszy broni biją radośnie, a ich oczy napełniają się łzami szczęścia. (...)

    A wydarzeniom towarzyszą rzecz jasna znaki magiczne: podwójna tęcza i zupełnie nowa gwiazda na niebie, wskazująca miejsce narodzin syna boskiej rasy. Tyle w kwestii wizji propagandowej, serwowanej światu przez Koreę Północną.
    • 10:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime16 Oct 2021
     
    Ta podwójna tęcza to znak. Znak Atari.

    A dlaczego Kim Dzong Un taki jest? Jest synem Kim Dzong Il i Ko Yŏng Hŭi.

    ->link<-