atarionline.pl Nietypowe zastosowania Atari ST - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime19 Oct 2021 zmieniony
     
    MWK wrzucił link, ale on jest warty wyeksponowania do osobnego wątku. Otóż Frans Bos zakupił to Atari 1040ST w 1985 roku do zarządzania swoim kempingiem Bohmerwald. Sam napisał program "M_Camp" do rejestracji gości i obsługi domków. Od tamtego czasu co roku, nieprzerwanie od 36 lat komputer działa w sezonie przez 6 miesięcy non-stop, 24h na dobę:



    Jakby ktoś szukał, to chyba to jest ten kemping, w Holandii:

    ->link<-
    • 2:
       
      CommentAuthorpebe
    • CommentTime21 Oct 2021
     
    Można? Można!
    Oglądałem to już wcześniej (z kilka tygodni wstecz)
    Wspaniałe to jest.

    A co jest cudowne, to nasze maleństwo, przy współpracy z FujiNetem też dużo może. Jak mi się to cholernie podoba.
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime21 Oct 2021
     
    Tutaj akurat to nie jest 8bit Atari, tylko Atari ST. Ale połączyć go przez internet też można, choć jak wynikało z wypowiedzi, Frans z tego nie korzysta.
    • 4:
       
      CommentAuthorpebe
    • CommentTime21 Oct 2021
     
    Tak tak... wiem, że to nie małe Atari :) Odniosłem się do maluszka, gdyż chciałem zaznaczyć, że wraz z FN zyskał nowe moce :) które umożliwiają połączenie starego z nowym (to tak trochę BTW)

    Tak czy inaczej, wykorzystanie tak epokowego sprzętu teraz, pokazuje, że wcale nie trzeba inwestować w nowoczesny i silny sprzęt, by prowadzić np. działalność. Pokazuje też, jak bardzo niedoceniane były komputery z tamtych lat. Jak mocno marketing zdewaluował sprzęt, który mógłby spokojnie służyć do dziś w wielu różnych miejscach i sytuacjach.
    Trochę to smutne, ale (może trochę na wyrost :|), dzięki takim ludziom jak m.in. Frans Bos, można to sobie uświadomić.
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime10 Apr 2022
     
    A tutaj ciekawy model "desktop" ST, a właściwie jakiś miks "desktop/tower" :)
    • 6:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime10 Apr 2022
     
    oOoOooO!!! koncept przedziwny, ale najbardziej mnie intryguje, jak to zostało wyrzeźbione? to jest drewno? metal? plastyk? płyta pilśniowa? Ukośne kreski raczej namalowane, bo jeśli nie, to padam z wrażenia.
    • 7:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime10 Apr 2022
     
    fajny zestaw, ciekawe co tam było drukowane
    • 8:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime27 Jun 2022 zmieniony
     
    Przeglądałem sobie swoje dyskietki do ST sprzed 30 lat. Znalazłem między innymi dyskietkę towarzyszącą pismu "STEfan", numer 5 z 1993 roku. A tam program "Lotto", którego autorem jest Dariusz Paździor (pomysł: Halina Paździor) wspierający lottowiczów. Nazwa "WIDAR Team" to zapewne skrót od Witek (Warczak) i Darek (Paździor) - obu poznałem osobiście, współpracowali przy programowaniu, również w Atar System, potem w CET i Alfanet. Program w wersji demo, poszukuję pełnej wersji.

    PS. Wcześniej nazywał się chyba "Toto", bo tak jest w instrukcji obsługi, pewnie zapomniano poprawić.
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 Sep 2022
     
    Ostatnio się pojawił w ogłoszeniach do sprzedaży inny ciekawy egzemplarz Atari ST, domowej roboty. Tu zdjęcie z tyłu.
    • 10:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime23 Sep 2022
     
    @Kaz: miałem na 100% oryginał, opakowanie było plastikowe i tylko trochę większe od dyskietki. w sumie różniło się tylko wkładką od innego oryginalnego programu FBI (w FBI była zielona, w Lotto była biała).
    • 11:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime23 Sep 2022
     
    Kaz, plik ST.jpg nie działa...
    • 12:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 Sep 2022
     
    Co to znaczy u Ciebie, że nie działa? U mnie się ładuje i widać pogląd obrazka.
    • 13: CommentAuthortakron27
    • CommentTime26 Sep 2022
     
    u nie też się nie wyświetla
    • 14:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime26 Sep 2022 zmieniony
     
    Kaz, Może masz wirusa i Ci szyfruje? A potem deszyfracja to 1 BTC? Teraz widzę.
    • 15:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime26 Sep 2022
     
    Pamiętam że mi też pod jedną przeglądarką nie wyświetlały się obrazki, a pod inną tak. Może to kwestia ustawień (zainstalowanych dodatków) w nich?
    • 16:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime26 Sep 2022 zmieniony
     
    Atari TT w bibliotece w 2022:

    Cały wątek:
    ->link<- mobile.twitter.com/Chronos_B/status/1535249596787589124

    Matchomatics:
    ->link<- mobile.twitter.com/Matchomatics/with_replies
    • 17:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime26 Sep 2022 zmieniony
     
    Atari ST z jakiegoś studio nagrań
    ->link<- www.ebay.com/itm/394035123918
    • 18:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime27 Sep 2022 zmieniony
     
    @Kaz, śmieszne ten obrazek ST.jpg jest widoczny przez Firefox, a nie jest parsowalny przez MacOSX (nie widać go w Safari, nie można go wczytać etc) Nie działa też z Gimpem ale pakiet imagemagick go ogarnia. Ciekawe.

    Ok, znalazłem, to jakiś bug w OX Mojave.
    --- edit ---
    Ale nie mam tego buga, coś musi być niestandardowego z tym JPG.

    Kaz, sam robiłeś to zdjęcie? Czym? Obrabiałeś? Czym?
    • 19: CommentAuthortakron27
    • CommentTime28 Sep 2022
     
    ale IE też u mnie nie wyświetla
    • 20:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime28 Sep 2022 zmieniony
     
    Nie, nic z tym obrazkiem nie robiłem. Skopiowałem z netu, wrzuciłem. U mnie widać było wszędzie. Nie korzystam z IE, nie korzystam z MacOSX, więc nie wiem jak tam jest.

    Cyprian - piękne wrzutki!
    • 21: CommentAuthorming
    • CommentTime28 Sep 2022 zmieniony
     
    .
    • 22:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime28 Sep 2022
     
    A ja szukałem w necie "wyszukiwanie obrazem" i nie znalazłem...
    • 23:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime31 Jan 2024
     
    Bober znalazł:

    "Controlling a model railroad with a vintage Atari ST"

    ->link<-

    • 24: CommentAuthoradi
    • CommentTime31 Jan 2024
     
    @Kaz: Atari ST jest słabe. Jak Koledzy stwierdzili w innym wątku - łatwo łamie się na mrozie :).

    XE jest mocniejsze :).
    • 25:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime31 Jan 2024
     
    U mnie był mróz -22 i żadne Atari ST, ani STE się nie złamało :)