atarionline.pl Mysz USB PS/2 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  
    Czy ktoś mi może polecić konkretne modele działających myszek USB do Atari ST? Wiem, że muszą wspierać protokół PS2 ale proszę o konkretne modele, które są dostępne np. na Allegro.
    • 2:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime29 Nov 2021
     
    Ale jakiego adaptera używasz? Jak taką mysz podłączasz? Bo ST nie ma ani USB, ani PS/2 więc potrzebujesz konwertera. Od niego wiele zależy.
  2.  
    Dokładnie taki adapter:

    Więcej danych nie posiadam. Kupiona kiedyś na Allegro.

    Charakterystyczna czerwona osłona. Do tej pory używałem AM-61X USB ale nie można jej już kupić.
    • 4:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime30 Nov 2021
     
    Takiego adaptera nie mam więc nie pomogę. Z tymi co mam na kablu działa Logitech RX250.
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 Nov 2021
     
    A to nie jest czasem od Kuby Husaka? Przynajmniej jakoś tak podobnie wygląda.
    • 6:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime30 Nov 2021 zmieniony
     
    Nie, ja nie robię takich interfejsów masowo. A jakbym robił to byłyby dużo mniejsze :)

    Druga sprawa, to że myszka ma często napisane w specsach, że obsługuje różnież PS2. Jak nie ma, to _pewnie_ nie obsługuje. Te układy scalone myszek kosztują po parę groszy i działają, więc duża szansa, że PS2 jeszcze z 10 lat będzie z nami.

    Nieprawdą też jest, że myszki MUSZĄ wspierać PS2.
    Na prawdziwe usb jest mouster:
    ->link<-