atarionline.pl mouSTer - ktoś używa ? Proszę o opinie. - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorkraken
    • CommentTime10 Dec 2021 zmieniony
     
    Chciałem kupić mouSTer i podłączyć do atari 65 aby użyć padów z łączem usb. Ktoś już korzystał w taki sposób z mouSTer-a ?
    • 2:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime11 Dec 2021
     
    Działa bez problemu. Dokładnie do tego używam MouSTera - stary pad do PC marki NoName na USB. Mały a wariat. Jedyne czego mi przez chwilę brakowało to możliwości ustawienia go w tryb pracy MSX/CPC ale to i tak by nie zadziałało bo w tych kompach nie ma zasilania na porcie joya więc MouSTer i tak by nie miał jak działać.
    • 3:
       
      CommentAuthorGeorge
    • CommentTime11 Dec 2021
     
    A gdzie to można kupić? Bo u Lotharka to jest coś innego chyba?
    • 4:
       
      CommentAuthorGeorge
    • CommentTime11 Dec 2021
     
    Znalazłem coś takiego: ->link<-
    Tutaj kupujecie?
    • 5:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime11 Dec 2021
     
    Tak. Na Allegro też, zdaje się, jest. Sprawdź.
    • 6: CommentAuthorkraken
    • CommentTime11 Dec 2021
     
    Peri Noid - dotarł do mnie mouSTer ale niestety mój pad nie reaguje. Poza 1 przyciskiem :-(
    Czy robiłeś upgrade tego urządzenia ? Czy modyfikowałeś może ustawienia ?
    Wiem że z poziomu note++ można zmieniać konfiguracje ale nie mam pojęcia co tam mogę zmienić by działało.
    Może po prostu nieszczęśliwie trafił mi się pad.
    • 7: CommentAuthorkraken
    • CommentTime11 Dec 2021
     
    ps. Jaki polecacie programik na atari 65XE do kontroli pada / joisticka ?
    • 8:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime12 Dec 2021
     
    Tak, robiłem update. Sam sposób aktualizacji jest prosty i masz go opisanego w pliku z FW. Polecam.

    Jeśli chodzi o programik do testów to zdecydowanie polecam tegoroczny wypust Kuby Husaka - ale nie mogę tego teraz odkopać na sieci.
    • 9: CommentAuthormono
    • CommentTime12 Dec 2021
     
    • 10: CommentAuthorkris2222
    • CommentTime25 Jan 2022
     
    Odświeżam wątek bo dziś dostałem MouStera:) - małe Atari.

    Ogólnie to zawiła ta konfiguracja. Jak na razie działa mi myszka no-name w Graphic OS. Raz też zadziałał pad PS3, pograłem chwilę, ale potem już nie działał (WTF?). Pady z Ali i od PS Classic nie działają.

    Udało mi się zrobić upgrade do najnowszego firmware. Nie zacząłem jeszcze bawić się konfiguracją. Chciałbym np. żeby myszka mi działała w AD 2040 i Władcach Ciemności jako joy.

    Gdzie to .INI ma być żeby je wgrał? W katalogu mouSTer czy w root?

    Ogólnie będę wdzięczny za wszelkie tips&tricks, napiszcie co Wam działa i podlinkujcie swoje dobre .INI:)
    • 11:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime25 Jan 2022
     
    Wkładasz czysty pendrive do MouSTera i podłączasz do kompa - interface nagrywa swój bieżący config. Wyciągasz pendrive, otwierasz nagrany plik i modyfikujesz. Potem ponownie wkładasz pendrive do interface i podpinasz do komputera - config jest wczytywany. Jak ci nie pasuje, modyfikujesz ponownie i tak aż osiągniesz pożądany efekt.