atarionline.pl GR.8 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorMaciek
    • CommentTime3 Mar 2010
     
    Słuchajcie, straciłem parę godzin żmudnego pixelowania w hiresie, coś mi się podziało z moim obrazem dyskietki i straciłem plik gdzie nagrywałem sobie zrzuty ekranu. Dlatego też interesuje mnie droga na skróty czyli program na peceta który wygenerowałby plik binarny na Atari z monochromatycznej mapy bitowej (pliku bmp, 2 kolory). Ewentualnie po prostu go wyświetlił, naskrobię coś, żeby zrzucić to na dyskietkę w razie czego. Czy jest coś takiego?
    • 2:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime3 Mar 2010
     
    Graph2Font? ->link<-
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime4 Mar 2010
     
    Oczywiscie rysowac mozesz w dolnym programie pecetowskim jaki przyjdzie Ci do glowy, byle koncowy obrazek mozna bylo zapisac w GIF, PNG, BMP, etc. Wtedy wczytujesz to do wspomnianego przez Larka "Graph2Font", wypluwasz jako obraz MIC (format MicroPaintera, gole dane obrazu Atari plus rejestry koloru) albo XEX (czyli plik samouruchamialny dla Atari).

    Mozna tez korzystac z programow graficznych dla Atari pod emulatorem - niekoniecznie trzeba rysunku zrzucac do pliku obrazu dyskietki ATR, mozna przeciez podmapowac dysk twardy i zrzucac obrazki do katalogow pecetowskich.