atarionline.pl Atari błąd odczytywania dyskietki - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorandrzej31-91
    • CommentTime4 Mar 2010 zmieniony
     
    Witam wszystkich mam problem z ATARI MEGA STE ostatnio odpaliłem atari bo znalazłem tym forum gre ROBBO.PRG zrzuciłem na dyskietkę wsadzam do atarynki otwieram ikonke dyskietki otwiera sie folder klikam na ROBBO.PRG pojawia sie takie zielone pole i pszczułka oznaczająca ładowanie i nagle wyskakuje błąd zdjęcie w załączniku. a jak wsadze oryginalna dyskietkę z grą lub dyskietke z systemem ATARI to taki błąd nie wyskakuje proszę o pomoc.
    PS zdjęcie robiłem na monitorze cz-b ale na TV wyskakuje to samo.
    • 2: CommentAuthors2325
    • CommentTime5 Mar 2010
     
    Na dyskietce nie powinno znajdować się coś jeszcze? Np. na Amidze by działał startup-sequence potrzeba utworzyć katalog o nazwie "s" albo "libs" jeśli potrzebne do działania są biblioteki. Spróbuj może plik prg skopiować na tę dyskietkę która działa w celu sprawdzenia tego.
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime5 Mar 2010
     
    Zarzuc tutaj ten plik ROBBO.PRG - sprawdze, czy u mnie sie normalnie uruchamia.
    • 4: CommentAuthorandrzej31-91
    • CommentTime5 Mar 2010 zmieniony
     
    Nie mogę zrzucić na inną działającą dyskietkę bo tych dyskietek mój komputer nie czyta i chce ją formatować. Aha a te dyskietki co mam to była sformatowana jakaś stara dyskietka na którą były zgrywane jakieś dane z atari. Jest sformatowana do rozmiaru ok 720KB.
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime5 Mar 2010
     
    Po pierwsze sprawdzilem, czy plik nie jest uszkodzony. Nie jest - jest to dokladnie to, co udostepnilismy na AOL, wersja D-Bug. Sprawdzilem tez, ze po nagraniu na dyskietke uruchamia sie prawidlowo, przynajmniej na Atari ST i STE.

    Wniosek z tego taki, ze najprawdopobniej cos jest nie tak z Twoja stacja dyskow, na co wskazywaloby jeszcze to, o czym piszesz - ze nie czyta starszych dyskietek tylko chce je formatowac (no chyba, ze to nie sa dyskietki w formacie ST). Czy inne programy plikowe uruchamiaja Ci sie normalnie? Sprobuj nagrac jeden z nich na tej samej dyskietce co Robbo.