atarionline.pl Brakujące gry i programy w AtariOnline - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthoruicr0Bee
    • CommentTime4 Nov 2022 zmieniony
     
    No to skoro WSZYSTKIE, to wszystkie :)

    Universal Hero - .cas z loaderem ze "studia" Feniks w Warszawie na ul. Żelaznej.

    Wygrzebałem z wątku na AA, który na swoje potrzeby inwentaryzuję.

    Ekran w czasie ładowania
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime4 Nov 2022
     
    Kaz, to były duble, które już masz w bazie. (...) I looknij w wyedytowane posty #40 i #41.


    To nie tak :). To, co w głównym archiwum to jest jedna sprawa - ja sobie duble zidentyfikuję. Ale składankę z kasety Empex-u wrzuciłem też osobno do folderu inne - może znajdą się inne kasety Empexu i kolekcja urośnie. Dlatego chciałem, żeby był tam komplet tego, co na tej kasecie jest - w obu formatach cas i xex. Jeśli zmieniłeś coś pod archiwum główne - to powstaje miszmasz i właściwie nie wiem co i jak... :D
    • 3: CommentAuthoruicr0Bee
    • CommentTime4 Nov 2022
     
    Tak, w postach #40 i #41 załączyłem ten zestaw po usunięciu dubli w stosunku do głównego archiwum (_Archiwum Gier 8).

    W takim razie załączam całość, tak jak stworzył Piguła tu: ->link<- i tu: ->link<-

    Spakowałem osobne .zipy ze stronami A i B w jedno archiwum, bo tutaj chyba można dodać tylko jeden załącznik do posta.

    Oprócz .xex i .cas są tam też pliki .hex z procesu konwersji do .cas. Te ew. już usuń sam :)
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime5 Nov 2022
     
    Bardzo dziękuję! :)
    • 5: CommentAuthoruicr0Bee
    • CommentTime5 Nov 2022
     
    Kaz, a może chcesz powalczyć sam też z takim zestawem: ->link<-

    Nie jest to chyba zestaw z żadnej "wypożyczalni", czy "studia", raczej składanka domowa, ale z 7 plików .xex są tylko 2 duble w stosunku do "archiwumuzytkow-atarionlinepl-2019-12-05".
    Oprócz .xexów są jeszcze 63 inne pliki, głównie .bas i .lst, m.in. z audycji Radiokomputer.

    Historia uratowania kasety tutaj: ->link<- i dalej: ->link<-
    --
    tchoovay :)
    • 6:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 Nov 2022
     
    Dodam w wolnej chwili, jak się wezmę za użytki, na razie gry.
    • 7: CommentAuthoruicr0Bee
    • CommentTime6 Nov 2022
     
    Spoko. Gry tam też są.
    • 8: CommentAuthoruicr0Bee
    • CommentTime10 Nov 2022 zmieniony
     
    Trzy pliki .xex w załączonym archiwum, to tytuły które istnieją już tutaj w bazie, ale nie w tych wersjach:
    gallahad - file version by black angel
    guard - jeszcze inne packer/depaker niż 5 już obecnych w bazie
    tank vs tank - filed and packed version by xe-team - taka już istnieje w bazie, ale rozmiar pliku nieznacznie inny. Być może to efekt odzyskania plików z kasety zapisanej w formacie *AJEK, narządem Anty *AJEK Copy i tej wersji nie warto dorzucać. Sam zdecyduj.

    Z kasety odzyskane były jeszcze gry Jaffar i Krucjata, ale w dokładnie takich samych wersjach (MD5) jak już istniejące w bazie. Całość kasety tu: ->link<- , ale w porównaniu do wcześniejszej kasety Empex #18, ta tutaj ma raczej małą wartość "kolekcjonerską" zestawu, bo ze względu na słaby stan taśmy nie udało się odzyskać gier: Koło fortuny, Najemnik, Vicky. Nie ostało się też chyba zdjęcie pudełka ani wkładki.

    Cała historia kasety tutaj: ->link<- , ->link<- , ->link<- i ostatecznie: ->link<- .
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime11 Nov 2022
     
    Dziękuję, pewnie że zbieramy również wszystkie inne wersje. Ściągnąłem, w wolnej chwili dodam.
    • 10:
       
      CommentAuthorduncan
    • CommentTime12 Nov 2022 zmieniony
     
    • 11: CommentAuthorpigula
    • CommentTime12 Nov 2022
     
    Kaz ja już kilka zestawów firmy Empex zarchiwizowałem

    ->link<-
    • 12:
       
      CommentAuthorduncan
    • CommentTime14 Nov 2022 zmieniony
     
    Demon Knight - znalezione na Atari Mania
    • 13:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 Nov 2022
     
    Duncan, Piguła - dzięki - ściągnięte, zostanie dodane.
    • 14:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime15 Nov 2022
     
    Bardzo dużą pomocą byłoby dodawanie w nazwach plików wymagań co do uruchomienia - np. w przypadku Demon Knight jest to uruchomienie z Basica komendą CLOAD. W takiej sytuacji nazwa pliku: Demon Knight (b,cload).cas. Z góry dziękuję również za taką formę pomocy :)
    • 15: CommentAuthoruicr0Bee
    • CommentTime16 Nov 2022 zmieniony
     

    pigula:

    Kaz ja już kilka zestawów firmy Empex zarchiwizowałem
    ->link<-


    A tutaj ->link<- Piguła, wrzucałeś jeszcze jedną kasetę w normalu, zestaw 12, której nie widzę na Drive.
    .cas-y przekopiowałem na .xex-y, sprawdziłem duble (MD5) z bazą atarionline - były dwa, a pozostałe sześć to inne wersje.
    W załączniku oryginalne, niemodyfikowane archiwum Piguły z plikami .hex i .cas, oraz dodatkowy katalog ode mnie z .xexami bez dubli w stosunku do bazy AOL.
    • 16:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime17 Nov 2022
     
    Super, bardzo dziękuję.
    • 17:
       
      CommentAuthorduncan
    • CommentTime21 Nov 2022 zmieniony
     
    • 18:
       
      CommentAuthorduncan
    • CommentTime21 Nov 2022 zmieniony
     
    • 19:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 Nov 2022
     
    Dodane, dzięki!
    • 20:
       
      CommentAuthorduncan
    • CommentTime22 Nov 2022 zmieniony
     
    • 21:
       
      CommentAuthorduncan
    • CommentTime24 Nov 2022 zmieniony
     
    Ant Eater v.2.0 - - ostatnio dodane na Atarimania
    • 22:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime24 Nov 2022
     

    Kaz:

    Bardzo dużą pomocą byłoby dodawanie w nazwach plików wymagań co do uruchomienia - np. w przypadku Demon Knight jest to uruchomienie z Basica komendą CLOAD. W takiej sytuacji nazwa pliku: Demon Knight (b,cload).cas. Z góry dziękuję również za taką formę pomocy :)


    Czyli do dorobienia: do Altirry i atari800 jest taki plik konfiguracyjny wyzwalany dwuklikiem, który by w linii komend dodałż sam, co trzeba dodać, aby gra zadziałała. Taki plik na Maca, Win i Linux. Ściągasz plik z plikami w środku, dwuklikasz i się emulator odpala.
    • 23:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 Nov 2022
     
    Tak, Mono zaproponował takie rozwiązanie i w tym celu - jako jedyny - podesłał mi sensowną modyfikację systemu znakowania plików, konwencji nazewnictwa. Myśl doskonała, do realizacji. Kiedyś :)
    • 24:
       
      CommentAuthorduncan
    • CommentTime25 Nov 2022 zmieniony
     
    Po ostatniej aktualizacji zauważyłem że mam jeszcze dwie inne wersje cas Caterpiggle niż ta którą dodałeś.
    Pliki w załączniku
    • 25:
       
      CommentAuthorduncan
    • CommentTime25 Nov 2022 zmieniony
     
    • 26:
       
      CommentAuthorduncan
    • CommentTime25 Nov 2022 zmieniony
     
    • 27:
       
      CommentAuthorduncan
    • CommentTime25 Nov 2022 zmieniony
     
    Zorro (extendent version) - ze strony Homesoft
    • 28: CommentAuthorGekoPL
    • CommentTime25 Nov 2022 zmieniony
     
    Witam.
    Temat uruchamiania gier/programów na emulatorach w odpowiednim konfigu jest już stosowany na "konkurencyjnych platformach".
    Osobiście lubię te rozwiązanie z retrogames.biz stosowane dla TheC64... nazwa pliku (gry/programu) determinuje jak uruchomi się "konsola" TheC64 - jaki wgra tryb (PAL/NTSC), ile będzie pamięci, jak zmapuje joysticki (a nawet doda dodatkowe porty), zabezpieczy dysk (lub nie) przed nagraniem, doda rozszerzenie pamięci itp, itd. System prosty i genialny zarazem. Raz nadajemy nazwę plikowi gry by ta odpalała się zawsze tak - jak ma się uruchomić (lub tak jak chcemy by się uruchamiała bez grzebania w konfigu samego emulatora komputera).
    Jak to się odbywa można przeczytać w manualu do TheC64 od strony 58.
    ->link<-
    Fajnie by było gdyby ktoś się podjął wypracowania jakiegoś standardu "flag" w nazwie pliku by ten sterował emulatorami Atari.
    • 29:
       
      CommentAuthorduncan
    • CommentTime25 Nov 2022 zmieniony
     
    Yogi's Great Escape (Title Version 2) - ze strony Homesoft
    • 30: CommentAuthoruicr0Bee
    • CommentTime26 Nov 2022 zmieniony
     

    Kaz:

    Dodane, dzięki!

    Czy zapis na stronie głównej:
    Katalog gier (konwencja Kaz)
    Aktualizacja: 2022-11-25
    , oznacza że podmieniony jest też plik "Całość" pod tą samą nazwą "_Archiwum Gier 8.zip", czy też przy wystawianiu nowej wersji całego archiwum jego nazwa zmienia się - np. zmieni numer 8 na 9?
    Bo gdyż albowiem nie wiem kiedy warto go ściągać w całości.
    --
    PS. Dla jasności, ostatnio ściąganą całość (kilka tygodni temu) mam już pod nazwą _Archiwum Gier 8.zip właśnie.
    • 31: CommentAuthoruicr0Bee
    • CommentTime26 Nov 2022
     

    duncan:

    Caterpiggle (v2).cas
    Caterpiggle (v3).cas

    Tak informacyjnie:
    Po konwersji na .xex, Caterpiggle (v2).cas = Caterpiggle (v1).xex z bazy AOL.
    Caterpiggle (v3).cas - zabezpieczone Enigmą, dla kolekcjonerów zabezpieczeń Made in PRL :)
    Ktoś przypomni czy istniał kopier "anty-enigma"? Jest w sieci?
    • 32:
       
      CommentAuthorduncan
    • CommentTime28 Nov 2022 zmieniony
     
    Berg - dzisiaj dodane na Atarimania
    ->link<-
    • 33:
       
      CommentAuthorSantyago
    • CommentTime28 Nov 2022
     
    @uicr0Bee - nazwa pliku pozostaje bez zmian, to czy jest nowszy determinuje data aktualizacji :)
    • 34: CommentAuthoruicr0Bee
    • CommentTime29 Nov 2022
     
    Dzięki za wyjaśnienie, skąd więc numer "8"? Tak z ciekawości :)

    A dzięki niezmierzonym zasobom kolegi Sebana, okazało się że z tego zabezpieczonego Enigmą "Caterpiggle (v3).cas", po odbezpieczeniu i konwersji na .xex, wyłoniła się ta sama wersja (z dokładnością do MD5) co "Caterpiggle (v1).xex" w bazie "_Archiwum Gier 8" i "Caterpiggle (1982)(APX)(US).xex" w bazie w konwencji TOSEC (archiwumgier-atarionlinepl-2021-07-11)

    Załączam odbezpieczoną wersję "Caterpiggle (v3).anty_enigma.cas" popełnioną przez Sebana. Pozdrawiam :)
    • 35: CommentAuthoruicr0Bee
    • CommentTime29 Nov 2022
     
    ... oraz kopier Anty Enigma V1.0. Jeszcze raz dzięki Seban!
    • 36:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 Nov 2022
     

    ucr0Bee:

    Dzięki za wyjaśnienie, skąd więc numer "8"? Tak z ciekawości :)


    Archiwum gier dla 8-bitowego Atari (bo mamy jeszcze na serwerze dla 16-bitowego).

    ucr0Bee:

    Bo gdyż albowiem nie wiem kiedy warto go ściągać w całości.


    Plik zip powstaje inaczej niż kiedyś. Kiedyś było tak, że najpierw wgrywałem wszystkie nowe pliki na serwer, a one były tam archiwizowane do pliku zip (wcześniej automatycznie bodajże co miesiąc, potem ręcznie, a więc bardzo rzadko :). Teraz jest tak (jak już parę razy pisałem to zasługa kolegi Santyago), że ja przygotowuję u siebie plik zip (właśnie ten, który ściągasz), wrzucam go na serwer, a skrypty Santyago grzebią w zip i prezentują pliki jako osobne, a także pozwalają je ściągnąć pojedynczo. Tak więc plik zip ZAWSZE jest aktualny, zawsze ma tę samą zawartość co widzisz w archiwum jako pojedyncze pliki, bo nie ma innej możliwości :)
    • 37: CommentAuthoruicr0Bee
    • CommentTime30 Nov 2022
     
    Dzięki za (ponowne) wyjaśnienie.
    • 38:
       
      CommentAuthorduncan
    • CommentTime1 Dec 2022
     
    BugiBugi (na stronie u Fandala)
    ->link<-
    • 39:
       
      CommentAuthorduncan
    • CommentTime3 Dec 2022 zmieniony
     
    Silent Service (Title Version) dodane dzisiaj na stronie Homesoft
    • 40: CommentAuthoruicr0Bee
    • CommentTime3 Dec 2022
     

    Kaz:

    Archiwum gier dla 8-bitowego Atari (bo mamy jeszcze na serwerze dla 16-bitowego).

    Czy to dla 16-bit jest do ściągnięcia? Bo jakoś nie trafiłem.
    • 41:
       
      CommentAuthorduncan
    • CommentTime8 Dec 2022 zmieniony
     
    Gold Rush - dzisiaj dodane na Atarimania
    ->link<-
    • 42:
       
      CommentAuthorduncan
    • CommentTime8 Dec 2022 zmieniony
     
    Guess the Number - dzisiaj dodane na Atarimania
    ->link<-
    • 43:
       
      CommentAuthorduncan
    • CommentTime8 Dec 2022 zmieniony
     
    • 44:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime9 Dec 2022
     

    uicroBee:

    Czy to dla 16-bit jest do ściągnięcia? Bo jakoś nie trafiłem.


    Nie jest, bo jest za małe, żeby miało to na razie sens. Jak się rozbuduje to podepnie się do strony głównej, żeby było do ściągnięcia.
    • 45: CommentAuthorkkrys
    • CommentTime12 Dec 2022 zmieniony
     
    Sysinfo w wersji 2.26
    • 46:
       
      CommentAuthorduncan
    • CommentTime12 Dec 2022 zmieniony
     
    Bank Panik w wersji cas
    Mike's Slot-Machine Version II w wersji cas
    Nadral (v2) wersja cas
    • 47:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 Dec 2022 zmieniony
     
    uicroBee - dzięki za propozycję - skorzystam, ale już nie w tym roku - kontaktujmy się emailem :)

    Duncan - dodane.

    Kkrys - użytki w przyszłym roku.
    • 48:
       
      CommentAuthorduncan
    • CommentTime14 Dec 2022 zmieniony
     
    Lost Ruby (The)
    Z Atarimania "Includes both original game and updated bug-free release by Garry Francis."
    • 49:
       
      CommentAuthorduncan
    • CommentTime14 Dec 2022 zmieniony
     
    • 50:
       
      CommentAuthorduncan
    • CommentTime14 Dec 2022 zmieniony
     
    Inne wersje
    Ataristuv Protiutok (v2)
    Ate'em All
    Axilox