atarionline.pl PTODT - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime29 Mar 2023
     
    Stowarzyszenie, z którego pomysłem chodziłem od kilku lat, zmaterializowało się w czerwcu 2022 roku, gdy dostaliśmy w końcu informację z sądu rejestrowego, że jesteśmy wpisani w KRS. Grupa przyjaciół i znajomych, którym bliskie są tematy starych komputerów (nie tylko Atari!), ale również innej zabytkowej techniki, oprogramowania, historii - postanowiła wspólnie realizować różne projekty i projekciki, pomagając sobie wzajemnie, realizując ciekawe rzeczy, których inaczej by się nie dało zrealizować. Pod szyld Polskiego Towarzystwa Ochrony Dziedzictwa Technicznego zapraszamy aktywistów, pasjonatów - ale nie wszystkich, ale takich, którzy potrafią i chcą współpracować z innymi. Motto działania można streścić chyba tak: autonomia w działaniu, efekt synergii uzupełniających się kompetencji.

    Zapraszam najpierw do przyjrzenia się stronie PTODT, którą odpaliliśmy dopiero na początku tego roku i wciąż hobbystycznie rozwijamy: ->link<-

    Mamy tam dział aktualności - o tym, w czym macza palce PTODT na bieżąco: ->link<-

    Do tego zachęcam do zapisywania się na nasz newsletter (na stronie głównej formularz do podania adresu email). Obiecujemy nie spamować :). Raz w tygodniu wysyłamy maila z tym, co się działo w ostatnim tygodniu. Jeśli nic się nie wydarzy - nie będzie maila :)
    • 2: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime29 Mar 2023
     
    mam pytanko odnośnie naszych wspólnych planów- temat umarł czy tylko jest zastój?
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime29 Mar 2023
     
    Temat nie umarł :). Jednak przy tak wielu projektach, które czyni tak mało osób, naturalne jest, że do przodu idą sobie powoli :).
    • 4: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime29 Mar 2023
     
    ok, dzięki za info
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 Jul 2023 zmieniony
     
    Przypomnę tylko, że w naszym sklepiku można zamówić różne rzeczy do małego i dużego Atari, a nawet Amigi - z darmowym odbiorem na Lost Party, jeśli ktoś chce zaoszczędzić na przesyłce (należy zaznaczyć odbiór osobisty). Oprócz rzeczy w pre-orderze, które jeszcze nie sa gotowe. Na samym party niczego nie będziemy sprzedawać.

    Sklepik: ->link<-
    • 6:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime3 Jul 2023 zmieniony
     
    bierę wszystko! :-)

    aaa... zaraz ja juz to wszystko mam.... :_)
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 Jul 2023
     
    Na pewno czegoś nie masz :D
    • 8: CommentAuthorGzynio
    • CommentTime3 Jul 2023
     
    Pewnie preordera nie ma ;)
    • 9:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime4 Jul 2023
     
    Szkoda że DC przesunięty na nie wiadomo kiedy :(
    • 10:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime4 Jul 2023 zmieniony
     
    Skąd opóźnienie? Bo chcieliśmy jeszcze dorobić instrukcję po angielsku - jest już gotowa. Ale przy okazji okazało się, że DTP pudełka jest gotowe poza paroma drobiazgami, a niestety naszego DTP-owca Pitera wcięło w międzyczasie do innej pracy, więc szukamy zastępstwa. Za opóźnienie przepraszamy (napisałem do wszystkich pre-orderowców osobiście), staramy się to ogarnąć jak najszybciej, ale gdy robi się projekty hobbystycznie, to czasem takie sytuacje się dzieją. Jesteśmy z powodu opóźnienia bardzo źli, ale pewnych rzeczy się nie przeskoczy.

    Ale oczekiwanie się opłaci - tylko pre-orderowcy, którzy nam zaufali dostaną coś ekstra do pudełka, czego nie miało być i nie było obiecane :)
    • 11:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime4 Jul 2023
     
    "tylko pre-orderowcy, którzy nam zaufali dostaną coś ekstra do pudełka, czego nie miało być i nie było obiecane"

    Wypełnienie :D

    Za niespełna 3 tygodnie miną ponad 3 miesiące, kiedy dostałem info o opóźnieniu. Ten post mi o tym przypomniał.
    • 12: CommentAuthorDope
    • CommentTime4 Jul 2023
     
    Czy Dangerous City jest już normalnie do kupienia czy wciąż jest w fazie pre-order? :)
    • 13:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime4 Jul 2023
     
    @Dope

    Z tego co ja zrozumiałem to DC zeszło z fazy pre-order do fazy hobbystycznego podziemia.
    • 14:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime4 Jul 2023 zmieniony
     
    @ccwrc - ja Ci powiem - że jak Kaz sie za coś zabiera dla ludzi - i jest opóźnienie - to naprawdę jest to spowodowane czymś poważnym. Przygotowanie gry to wiele trybików - albo robisz to sam (i zarywasz nocki, ale masz to pod względną kontrolą), albo kilka osób to robi. I jak jedna zawiedzie, to cały projekt stoi.
    • 15:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime4 Jul 2023
     
    @jhusak

    Nie neguję żadnego twojego słowa.

    Co nie przeszkadza mi czasami ponabijać się z "procesów" ;)
    • 16:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime4 Jul 2023 zmieniony
     

    ccwrc:

    Z tego co ja zrozumiałem to DC zeszło z fazy pre-order do fazy hobbystycznego podziemia.


    To dla jasności przypomnę, że projekt od początku jest hobbystyczny, niekomercyjny, nikt na nim nie zarabia, a twórcy, którzy przy tym pracują, nie dostają żadnego wynagrodzenia, a jedynie dodatkową robotę po godzinach swojej normalnej pracy. I ewentualnie, jak coś się opóźni albo zostanie zrobione niezgodnie z wyobrażeniami, to jeszcze mogą liczyć na prześmiewcze, złośliwe albo obraźliwe komentarze :)

    Całość zysków ponad koszty wydania idzie na cele stowarzyszenia - takie jak wydawanie kolejnych gier czy pism, koszty opracowania kolejnych projektów, etc. Nikt nic nie przytula. To tak gwoli ścisłości, żeby nie pomylić takich działań społecznych z działaniami komercyjnymi, gdzie się ludziom płaci i się wymaga.
    • 17: CommentAuthorDope
    • CommentTime4 Jul 2023
     
    Ok, czyli jeszcze nie ma, trzeba czekać. Nie ma problemu. :)
    • 18:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime4 Jul 2023
     
    @Kaz
    "projekt od początku jest hobbystyczny, niekomercyjny, nikt na nim nie zarabia"

    Moim zdaniem to źle. Nawet niewielka kwota jest fajna i traktowana niejako "na zachętę". Ja czuję się może nie źle, ale 'mniej dobrze', kiedy mam poczucie, że nie wsparłem twórców w żaden sposób kupując (no... preorderując) carta.

    A... Widzę, że tym postem oprócz rozłożystych białych skrzydeł na plecach sprawiłeś sobie również aureolę. I jak się z nią czujesz? Duma rozpiera, co? :D
    • 19:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime4 Jul 2023
     

    = Kaz:

    nie pomylić takich działań społecznych z działaniami komercyjnymi, gdzie się ludziom płaci i się wymaga.


    Acha, jasne. Czyli to jest działanie społeczne - płacisz, ale nie wymagaj....
    Rozumiem.
    • 20:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime4 Jul 2023
     
    @Pecus, źle zrozumiałeś (chyba, że to ironia :). nie chodzi o klientów, tylko o wykonawców projektu, którzy płacą za to własnym czasem.

    Klient ma prawo wymagać, dlatego Kaz ma niesmak/dyskomfort (łagodnie mówiąc), że doprowadził do takiej sytuacji.
    • 21:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime4 Jul 2023
     

    ccwrc:

    Moim zdaniem to źle. Nawet niewielka kwota jest fajna i traktowana niejako "na zachętę".


    Zachętą dla twórców tego projektu jest to, że ludzie docenią ich starania i hobbystyczne działania, bo robią coś fajnego dla siebie i innych. Nie każdy jest taki, że zachęca go kasa. Jeżeli tylko taką motywację potrafisz sobie wyobrazić to pozostaje współczuć.

    ccwrc:

    Ja czuję się może nie źle, ale 'mniej dobrze', kiedy mam poczucie, że nie wsparłem twórców w żaden sposób kupując (no... preorderując) carta.


    Odwracasz sens tego, co napisałem. Przecież właśnie kupując produkty ze sklepiku PTODT wspierasz twórców i wyłącznie twórców - ale nie w postaci zarobku dla nich do czyjejś prywatnej kieszeni, bo twórcy się umówili, że nie chcą żadnej kasy tu zarobić, tylko do ponoszenia kosztów dalszych wydruków, realizacji ich projektów - czyli do dalszego tworzenia. Dziwi mnie, że takie banalne rzeczy trzeba dorosłym ludziom tłumaczyć.

    ccwrc:

    A... Widzę, że tym postem oprócz rozłożystych białych skrzydeł na plecach sprawiłeś sobie również aureolę. I jak się z nią czujesz? Duma rozpiera, co? :D


    Tak, jestem dumny z tego, że mogę poświęcić swój prywatny czas i umiejętności na rzecz większej liczby ludzi. Ale duma nie rozpiera i nie czyni mnie to nie wiadomo kim, bo dla mnie to zwykłe działania społeczne, hobbystyczne i niekomercyjne, które przynoszą często radość i przyjemność. Jeżeli dla Ciebie to coś niezwykłego i niebywałego, to kolejny raz pozostaje mi współczuć.

    Pecus:

    Acha, jasne. Czyli to jest działanie społeczne - płacisz, ale nie wymagaj.... Rozumiem.


    Niestety, przypisujesz sobie jasność i zrozumienie, którego nie masz. Chodzi o to, że skoro sobie twórcy nie płacą, to trudno też o to, by przychodzić do kogoś jak do płatnego pracownika i wymagać od niego, żeby rzucił pracę czy rodzinę i szybko zrobił to, co powinno być zrobione. Stąd zdarza się czasem opóźnienie, jak w przypadku DC.

    Osoby, które zamówiły pre-order w każdej chwili mogą pieniądze wycofać, o tym też informowaliśmy. Nie zostały one przejedzone, zużyte, etc.
    • 22:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime4 Jul 2023
     
    Kaz, ja już dawno temu przyzwyczaiłem się do tego, że jesteś jak Matka Teresa Mająca Zawsze Rację, ale miej na uwadze to, że inni niekoniecznie ;)
    • 23:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime4 Jul 2023
     
    Gdy argumentów brak... trzeba szydzić :). Na szczęście nie działam społecznie dla Ciebie, więc luzik :)
    • 24:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime4 Jul 2023
     
    A co to za gra PRE-ORDER... wszyscy o niej mówią a w sklepiku nie ma :-) Tej nie mam :-) a mieć chcę!
    • 25:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime5 Jul 2023
     
    Kaz. Zrozumiałem doskonale, a Ty nie wyczułeś ironii :)
    • 26:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime5 Jul 2023
     
    Pytanie: czy ja to już zamówiłem czy nie? Jak nie to jak zamówić? Czy to będzie jeszcze preorder?
    • 27:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime5 Jul 2023
     
    Mały - tak, zamówiłeś już wcześniej, dzięki. Odpowiadając na drugie i trzecie pytanie: tak, dopóki nie ma sprzedaży produktu, otwarty jest pre-order. W podzięce za zaufanie zamawiający w pre-orderze otrzymają od nas dodatek, którego nie będzie w normalnej wersji.
    • 28:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime5 Jul 2023
     
    No to pozostaje czekać i cieszyć się z dodatku jak już wyjdzie. Czy jakiś przybliżony termin jest ktoś w stanie podać?
    • 29:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime5 Jul 2023 zmieniony
     
    Nie chcę nic obiecywać, bo już raz na życzenie obiecałem i się sparzyłem, ale bądź dobrej myśli. Wiem, że to bardzo niekonkretne, ale jeszcze trochę proszę o cierpliwość.
    • 30:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime5 Jul 2023
     
    Ok. Grunt że ktoś trzyma rękę na pulsie.
    • 31: CommentAuthorCuzz
    • CommentTime5 Jul 2023
     
    Kaz hihi ja sam bym kupił te cudo ale juz za późno. Kaz jesteś sławny nawet w altirze, sprawdzałem. Nie uwierzycie ale moje zepsute atari czasem się włacza z nieznanych powodów i nawet coś wpisałem, był wynik. Kaz nagrywajcie LOST PARTY, bo ja tam nie dojadę, chętnie obejrze.