atarionline.pl amstrad :P - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime27 Dec 2015
     
    Właśnie, ciekawe dlaczego nikt dotychczas nie podjął się próby napisania Nebulusa na małe Atari. Wydaje się być stworzone do tego typu gier. Procek ma moc na obliczenia, a DLI "zorientowane" pionowo ;) podobnie jak scroll gry.
    • 2: CommentAuthors2325
    • CommentTime27 Dec 2015
     
    Nebulus na małe Atari jest jako Tower Toppler (beta):

    • 3: CommentAuthors2325
    • CommentTime27 Dec 2015
     
  1.  
    Gra Nebulus na małe atari, którą znalazłem (ze strony Fandala) jest monochromatyczna. Cały czas myślałem, że tylko taka jest dostępna.
    Czy można skądś ściągnąć wersję "podkolorowaną"?
    • 5: CommentAuthors2325
    • CommentTime27 Dec 2015
     
    W emulatorze Altirra trzeba włączyć artefakty w opcjach i jest kolor.
    • 6:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime27 Dec 2015
     
    O proszę :) I wygląda bardzo podobnie do tego z C=64.
    Szkoda, że poza betę nie wyszło póki co.
    • 7: CommentAuthors2325
    • CommentTime27 Dec 2015
     
    tutaj trochę podpowiedzi:
    "requires 130XE
    press CTRL+number for level teleport or SELECT (pause) -> CTRL+SHIFT+ENTER -> SELECT for teleport to the top of tower (don't use on moving elevators!)"
    • 8: CommentAuthors2325
    • CommentTime2 Jan 2016
     


    wyjaśnienie ->link<- - jak widać to raczej nic ciekawego prócz zaskakującej nazwy
    • 9:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime6 Jan 2016
     
    kolejne wcielenie Pegasusa ,to jest dopiero potęga konsol .
    Nintendo złożyło konsolkę której klony są dostępne i produkowane po dziś dzień ,"bebechy Nes/a"ładowane są co trochę w nową obudowę i to się sprzedaje , i Carty z grami nowe wychodzą .Co prawda jakość tworzyw jak i wykonanie jest Fatalne ale jest ,istnieje .
    • 10:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime6 Jan 2016
     
    Cóż, jak widać 2 konstrukcje z dziedziny elektroniki taniej i rozrywkowej osiągnęły produkcyjną długowieczność, a ich liczba stale rośnie. Tymi konstrukcjami są: oczywiście NES, oraz ZX Spectrum (tereny byłego ZSRR). O ile to drugie mutowało, to pierwsze chyba niczym się nie różni od pierwowzoru.
    • 11: CommentAuthors2325
    • CommentTime6 Jan 2016
     
    Akurat OneBus zmutowało w chińskich rękach i potrafi wyświetlać więcej kolorów ->link<-
    • 12:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime6 Jan 2016
     
    o :)
    • 13: CommentAuthors2325
    • CommentTime15 Jan 2016
     
    • 14: CommentAuthors2325
    • CommentTime28 Jan 2016
     
    • 15: CommentAuthors2325
    • CommentTime2 Feb 2016
     

    • 16: CommentAuthors2325
    • CommentTime9 Feb 2016
     
    • 17: CommentAuthors2325
    • CommentTime13 Feb 2016
     
    • 18: CommentAuthors2325
    • CommentTime14 Feb 2016
     

    • 19: CommentAuthors2325
    • CommentTime5 Mar 2016
     
    • 20: CommentAuthors2325
    • CommentTime5 Mar 2016
     
    • 21:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime4 Nov 2019 zmieniony
     
    ... tak dla odmiany
    • 22:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime4 Nov 2019
     
    Kto był na drugiej edycji JAG-NES mógł na własne oczy zobaczyć zmodyfikowaną konsolkę Amstrada ,no i pograć niemal w każdą grę plus niektóre tytuły z komputera .Jak na specyficzne możliwości sprzętu jest nieźle , ale z drugiej strony taki SMS ze swoim Sonickiem na którym zresztą bazuje ta wersja zjada Amstrada bez przepicia :

    co więcej ,mam Segę Master System i też zabiorę na Jag-Nesa
    :-) ,będzie SEGOWO na moim stanowisku .
    • 23: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime4 Nov 2019
     
    tak swoją drogą ciekawe gdzie się podział kolega s2325
    • 24:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime4 Nov 2019
     
    @irata, jak weźmiesz SG to jakbyś miał dwie, SG i SM
    • 25: CommentAuthorurborg
    • CommentTime4 Nov 2019 zmieniony
     
    Każdy Mega Drive ma w sobie konsolkę Sega Master. Wystarczy mieć przejściowke na złącze kartridza (power base converter) żeby pasowały kartridże z SMS który ma inny kształt kartridża. Ale jak maaz flashcarta to nie potrzeba zadnej przejsciówki i normalnie można uruchamiac gry z SMS z plików na karcie pamieci.
    • 26:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime5 Nov 2019
     
    @ urborg
    a to ciekawostka,dziękuje,pojęcia nie miałem.
    Mam kilka sztuk MG ale SMS jednego i w dodatku tego pierwszego z portem na SEGA CARD,jako ciekawostkę dodam że Master System posiada ukrytą grę , wystarczy włączyć konsolkę bez cartridge ,wcisnąć jednocześnie górę i oba przyciski i już można grać :-) .Podobno też jest ukryta gra na Guna ,ale nie sprawdzałem (pistolet mam).
    Nie mam ale zamówiłem za 80zł - taka podróba podróby ale za rozsądne pieniądze a nie 300zł(everdrive) za niby oryginał co to na piratach pozwala grać -won,ja wolę bez nazwy zapłacić mniej i mieć to samo :-) he,he .Jak by co to mogę załatwić ten cart za niecałą stówkę :-D .
    • 27:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 Nov 2019 zmieniony
     

    Gorgh:

    tak swoją drogą ciekawe gdzie się podział kolega s2325


    Ano właśnie. Sprawdziłem, że na swoim kanale YT ostatni filmik wrzucił rok temu. Kto zna człowieka osobiście, wszystko u niego w porządku?

    Edit: napisałem pod adres, na który korespondowaliśmy. I niestety, poczta się odbija, jakby konto już nie istniało.