atarionline.pl FujiNetowy BT - czy tylko nowy firmware czy też spaczowany ROM? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorbartgo
    • CommentTime2 Jun 2023 zmieniony
     
    Na stronie Fujinet i różnych forach nie znalazłem jasnej odpowiedzi na dręczące mnie pytanie. W ogóle, jakby brakowało opisu działania BT (tylko ogólna informacja w tabelce funkcjonalności że działa częściowo / in progress).

    Uruchamiając Atari trzymam przycisk A (jak rozumiem, to wystarczy). FujiNet wstaje z niebieskim światełkiem, nie wystawia serwera www, nie wyskakuje Config - wnioskuję więc, że jest tryb Bluetooth.

    Niestety, mój telefon nie widzi żadnego urządzenia BT z nazwą typu Atari, Fujinet itp.

    Czytałem że Atari+BT wymaga innego ROM-u (czy może firmware?). Mam oryginalny ROM (OS) 800XL i QMEG, czy to całkowicie przekreśla użycie BT?

    Jeśli tak, użycie BT będzie wymagało zawsze Ultimate lub innego rozwiązania pozwalającego na aktualizację Atari OS (ja wiem, programatora epromów), tak to rozumiem.

    Czy może kwestia jest tylko w firmware FujiNet a OS nie ma znaczenia?...

    Dziwi mnie też to - nawet jeśli Atari nie zrozumie przesyłania plików przez BT wskutek złego OS lub firmware, czy urządzenie nie powinno być widoczne? Czy może aktualny stabilny firmware po prostu nie ma jeszcze BT i tyle?