atarionline.pl Filmy o Atari - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime16 Nov 2019
     
    @IRATA4 z remakeu.

    • 2:
       
      CommentAuthorxorcerer
    • CommentTime13 Jan 2020
     
    Tak trochę a propos antysystemowości i filmów o Atari (nie wiem, może postując w tym wątku odgrzewam starego kotleta to przepraszam) - dokument o wykopaliskach cartridges z "E.T." -> ->link<-
    nakręcony w 2014

    Inny, który mi się bardzo podobał z wielu powodów "Easy to Learn, Hard to Master: The Fate of Atari" -> ->link<-
    z 2017

    ...dwa następne może wzbudzą lekkie emocje, bo są o historii Jacka Trzmiela i jego przejścia od produkcji kalkulatorów, do komputerów Commodore a stamtąd dopiero do Atari:
    "8 Bit Generation: The Commodore Wars"
    ->link<-
    ten z 2016

    oraz
    "The Commodore Story"
    ->link<-
    z 2018

    Każdy z tych filmów tak naprawdę pokazuje, jak bardzo nierozerwalna była historia tych dwóch logotypów, wokół których rozegrał się chyba pierwszy akt "wojny polsko-polskiej" a dokładniej "grzybowsko-grzybowskiej".
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 Jan 2020
     
    Dzięki Romek za linki. Dodam, że o charakterku i niekoniecznie uczciwym postępowaniu Tramiela jest też w wywiadzie z Wenclem w Pixelu.
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime26 Oct 2020 zmieniony
     
    Co prawda nie jest to film o Atari, ale film dla dzieci, w nawiązaniu do którego zrobiono grę na Atari "Basil - The Great Mouse Detective". Polecałem Bartodziejowi na zoomie, to wrzucam tu link w wersji z polskim lektorem:

    ->link<-

    Ale jest też i film, w którym Atari się znajdzie. Co prawda jako automaty arcade z grami, ale zawsze coś. "Warning Sign", nota bene fajny film z epoki, polecony mi przez Szymona:

    ->link<-
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime19 May 2021 zmieniony
     
    Stryker podrzucił ciekawostkę, że w filmie "Skutki noszenia kapelusza w maju" z 1993 roku:
    ->link<-
    znalazł taki oto widoczek (ktoś widzi, co to za drugie pismo?):
    • 6:
       
      CommentAuthorvangis
    • CommentTime20 May 2021 zmieniony
     
    Świat Gier komputerowych numer maj-czerwiec z 1993 roku leży koło Bajtka. A czasopismo odkładane to PC World Komputer który przejął schedę po Komputerze.
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 May 2021
     
    Obejrzałem ten film, to taka delikatna rodzinna komedia w klimacie początku lat dziewięćdziesiątych (zachłyst komputerami, nowościami, ale jednocześnie tradycyjne zasady, kultura wypowiedzi, etc.). Jest kilka scen z komputerami PC oraz maszynami arcade. Pada nazwa "Bajtek". Pokazana jest gra w komputerowe szachy.
    • 8: CommentAuthorpajero
    • CommentTime6 Feb 2022
     
    Dzień Dobry TVN 05.02.2022

    Kolekcjoner z Koszalina odkopał swoje Atari...

    + Prokop z River Raid

    ->link<-