atarionline.pl Gry powodziowe - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime5 dni temu zmieniony
     
    Mam już za sobą dwie akcje powodziowe, a jeszcze czeka mnie sprzątanie pozostałości, to czas na odreagowanie. Chciałem pograć na Atari w jakieś gry "powodziowe", ale za wiele tego nie ma, a temat wydaje się łatwy do ciekawego wykorzystania w grach. Mnie się podoba Flood pana Henryka (wywiad z nim tutaj: ->link<-
    ), dobrze wykonana zręcznościówka (tutaj pliki: ->link<- ), w której helikopterem podejmujemy ludzi z dachów podtopionych domów. Podobają mi się szczególiki graficzne (np. winda wolna/zajęta, machanie ludzików), a doskwiera brak jakiegoś wskaźnika kierunku do lądowiska.

    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime5 dni temu
     
    Ktoś zna jeszcze jakieś inne tego typu?
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime5 dni temu
     
    Dodam, że do powstania gry "Flood" przyczyniła się powódź w 1997 roku, o czym pan Henryk wspomina w wywiadzie:

    Gdy "Tajemnice Atari" zaczęły od numeru 3/93 ciągnąć cykl „Piszemy grę” również ja, po zapoznaniu się z ich podejściem, zacząłem coś tam pisać swojego. Jedynym założeniem było to, że będzie to helikopter oraz szeroki i długi ekran do latania :). Powstały wtedy pewne procedury i na tym stanęło. Dopiero po Powodzi Tysiąclecia w 1997 roku powróciłem do tego już pod nazwą "Flood", ale natrafiłem na problemy, z którymi wtedy nie mogłem sobie poradzić i musiałem to odłożyć do szuflady. Powróciłem do projektu dopiero w 2005 roku.
    • 4: CommentAuthortebe
    • CommentTime5 dni temu
     
    możemy przyjąć że średnio co 30 lat będziemy mieli takie powodzie, bez obaw to wina Tuska
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime5 dni temu
     
    Ale gry na Atari w tym temacie nie powstają... Nie postrzelałbyś do szabrowników? Albo w grę strategiczną planowania zapór i terenów zalewowych? Ewentualnie pływanie łodzią po zalanych terenach i dostarczanie żywności i leków? Przecież tu można wymyślić sto scenariuszy i prawie każda mechanika i typ gry będzie pasował.
    • 6: CommentAuthortebe
    • CommentTime5 dni temu
     
    survival game ;)
  1.  
    indirectly:
    Dambusters - based on historical actions by the allies (the Brits) in WW2. They attacked several german dams and therefore flooded many villages. But neither the flooding of villages nor the rescue/survival of the victims plays a role in this game.

    Dam trouble - listing by Atari User, protect a dam from busting, because otherwise it will flood a nearby village.
    • 8: CommentAuthorAdam
    • CommentTime5 dni temu zmieniony
     
    W 2019 roku był fajny, grywalny 10-linijkowiec w Turbo Basicu XL o nazwie "Floody Bot" (autor: Kevin Savetz), w którym sterujemy robotem i ratujemy ludzi z zalanych pomieszczeń.

    Woda powoli podnosi się, a my poruszamy się w losowo wygenerowanym labiryncie. Aby przejść do kolejnego poziomu, należy uratować co najmniej 3 osoby.

    Raz na poziom możemy użyć przycisku FIRE i wówczas niszczymy ścianki w swojej bieżącej linii. Klawisz START powoduje autodestrukcję (ale jeśli już uratowało się odpowiednią liczbę ludzi, to potem zaczynamy od nowego poziomu).

    Link do plików:
    ->link<-

    Więcej informacji o grze:
    ->link<-
    • 9:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime5 dni temu zmieniony
     
    Moim marzeniem od ponad ćwierćwiecza była konwersja gry UGH! z Amigi.



    Generalnie prościzna i dałoby się zrobić bez problemu patrząc z dzisiejszej perspektywy...
    • 10:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime4 dni temu
     
    W Floody Bot grałem parę razy, dobry pomysł, przypomina mi "Aztec", a konkretnie ekran, na którym woda zaczyna zalewać pomieszczenie.
    • 11:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime4 dni temu
     
    Skoro Aztec, to jeszcze O'Rileys Mine: ->link<-
    • 12: CommentAuthorCuzz
    • CommentTime4 dni temu
     
    te flood to fajna gierka. Piszcie jakieś kolorowe gierki. Ja sam spróbuje coś napisać. Mam teraz dużo wolnego czasu. Mam taki plan napisać gierke, mieszka sie w chatce i usuwa chwasty, jest sie magicznym rolnikiem.
    • 13: CommentAuthorjakubp1985
    • CommentTime2 dni temu
     
    Podbijam bo ciekawy temat będzie chyba grane w te gierki
    • 14:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime17 godzin temu zmieniony
     
    Fire & Flood - ale nie grajcie w to, jest straszna.
    • 15: CommentAuthorbartgo
    • CommentTime12 godzin temu zmieniony
     
    Boulder Dash używa mechanizmu "zalewania":

    ->link<-

    (szósta minuta)