atarionline.pl Laura - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime28 Nov 2016
     
    Hahaha.... nie :)
  1.  
    @wieczor
    Eee? :)
    @Larek
    Zobaczy sie:)
  2.  
    Dziadek byłby dumny....skończyłem:-)
    • 4: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime28 Nov 2016
     
    Brawo :) Wiedziałem, że Ci się uda, to była taka prowokacja ;)
  3.  
    Osz Ty;-) Fajny ostatni level:-)
    • 6:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime28 Nov 2016
     
    @diabeł?
    W takim razie i Tobie gratuluję oraz dziękuję, że spędziłeś tyle czasu z Laurą :)
    Dzięki serdeczne!
    • 7: CommentAuthordiabeÅ‚?
    • CommentTime28 Nov 2016 zmieniony
     
    Dziękuję, skrobnę potem jeszcze parę słów "na zimno" :-)
    • 8:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime28 Nov 2016
     
    W grze brakuje licznika śmierci :D
    • 9:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime28 Nov 2016
     
    Na czym dokładnie miałby polegać ten licznik śmierci?
    • 10:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime28 Nov 2016
     
    Ile razy podchodziłem do levelu :)
  4.  
    Dobra, gra skończona więc parę słów do autora:-)
    Larek już wcześniej wspominałem, że nie pamiętam kiedy tyle czasu spędziłem nad jedną grą na Atari. Coś pięknego. Satysfakcja z rozwiązywania zagadek ogromna (stąd nie rozumiem po co na AtariAge wypuścili trainera...bez sensu). Oczywiście były momenty frustrujące (dzięki wieczor za naprowadzenie w etapie 22:-), jak wypadanie poza planszę;), kilka najprostszych zagadek mnie zatrzymało bo na siłę próbowałem być mądrzejszy;-).
    Chciałoby się więcej! Może jakieś DLC? ;-)
    Dawno się tak dobrze nie bawiłem i myślę, że to nie tylko moja opinia. Dzięki i gratulację wspaniałej produkcji..żal ściska, że grałem na emu a nie real Atari:(

    ps. Wynik spokojnie do poprawy, bo np etap 27 przeszedłem na "wariata" bo już mi brakło pomysłu, więc ostatkiem energii skończyłem:-) Plus "zadeptywanie ognia" który oczywiście kiedy nie trzeba się pojawiał...no i nie ryzykowałem zbytnio z bagnami:-)
    • 12:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime28 Nov 2016 zmieniony
     
    Dzięki za miłe słowa. Takie DLC mają posiadacze kartridży :)

    Jeśli chodzi o wynik - 11370... no, muszę przyznać, że robi wrażenie. Teraz Wieczór może próbować to pobić :)

    • 13: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime28 Nov 2016
     
    Teraz to się w nos ugryźcie :P Ale spróbuję :)
  5.  
    Nie mam zamiaru gryźć Larka w nos:P
    • 15:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime29 Nov 2016
     
    Tyle punktów to chyba trzeba przejść całą grę na jednym życiu, chyba @diabeł jesteś robotem ;)
  6.  

    diabeł?:

    (stąd nie rozumiem po co na AtariAge wypuścili trainera...bez sensu)
    Teraz po przejściu kilku leveli trochę rozumiem Larka. Gra nie do końca jest zrobiona tak, że levele są niezależne. Laura musi dbać o zdrowie, do tego niektórzy śrubują rekordy w HSC.

    Jednak dla kogoś, kto chce porozwiązywać zagadki taki trainer to świetna sprawa. Nie ma przecież obowiązku go używać, a chętnym pozwala oszczędzić trochę czasu.

    Np. w tym levelu gdzie pierwszy raz wsiada się do czołgu za którymś podejściem po prostu przebiegłem wszystko nieuzbrojoną Laurą - łatwiej i szybciej. Ale gdybym zbierał punkty na HSC to bym pewnie tym czołgiem jednak się męczył :)

    Świat nie jest czarno-biały :)
    • 17: CommentAuthordiabeÅ‚?
    • CommentTime29 Nov 2016 zmieniony
     
    @Shanti77
    Nic nie mów...od weekendu do wczoraj pecet na chodzie z emulatorem włączonym...uparłem się jak dobrnąłem do 22 etapu... a potem powtórka...dzisiaj w nocy mni się śniło, ze w to gram...:P
    Nie na jednym życiu ale niewiele więcej
    @mgr_inz_rafal
    W sumie masz rację ciężko się nie zgodzić, pod tym względem się zgadzam:-)
    Jeśli chodzi o level z czołgiem to ja najpierw myślałem, że jest bug bo scrollingu nie było jak wsiadłem do środka...instrukcja mnie wyprowadziła z błędu;-)
    Ja przebiegłem level 27...bodajże poniżej 10 pkt. energii skończyłem...
    Pora odpocząć:P
    • 18:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime7 Dec 2016 zmieniony
     
    Krótko, bo w końcu sam muszę to przeczytać... ;)

    RETROKOMP 4/2016







    Czasopismo zamówić można tu: ->link<-
    • 19:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime9 Dec 2016 zmieniony
     
    Nie ma czasu na odpoczynek! Nadchodzi CD-Action!





    Najnowszy numer CD-Action do nabycia od 13 grudnia.
    • 20:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime9 Dec 2016
     
    Gratulacje :)
    Jakoś zabiegałeś o to, czy sami znaleźli?
    • 21:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime9 Dec 2016
     
    Najbliższe prawdy będzie to, jak napiszę, że kilka lat zabiegaliśmy (cały zespół pracujący nad grą), a później sami znaleźli :)
  7.  
    Zacnie! :)
    To ja się zaraz biorę za ten 12 level...
    • 23:
       
      CommentAuthormgr_inz_rafal
    • CommentTime9 Dec 2016 zmieniony
     
    OK, jestem już w levelu #19 :)
    Na dziś starczy.

    Przyznaję... 14 musiałem sobie ominąć, bo mnie zmęczył.

    Mam jeszcze pytanie odnośnie wybuchów. Czy to, że pojawi się ogień od czegoś zależy? Czy nasza nastolatka ma na to wpływ? Proszę w miarę możliwości o prostą odpowiedź, a nie jakieś tam zagadkowe "programista tak chciał" lub "wszystko może się zdarzyć" :)

    Czasami aż do znudzenia trzeba powtarzać level aż uda się uzyskać np. 4 eksplozje niewzniecające pożaru z rzędu.
    • 24:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime9 Dec 2016
     
    Ja bym raczej przyjął, że ogień może pojawić się po każdym wybuchu. Palące się pole należy szybko zadeptać, a nie powtarzać do znudzenia etap, aż cudem cztery wybuchy pod rząd nie spowodują pożaru.

    Co do 14... Nie zdziwiłbym się, gdybyś powiedział tak o etapie 20, ale 14?

    Powodzenia!
    • 25: CommentAuthorpin
    • CommentTime10 Dec 2016
     
    myślałem ostatnio o freezerze Hiasa pod kątem min. takich przypadków... ale musiałem odpuścić bo okazało się, że to nowe urządzenie działa głównie z flopką ;) masakra.
    • 26:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime10 Dec 2016 zmieniony
     
    To pomarudź Hiasowi o modyfikację firmware. :) Stare freezery (Code3, Cobra itp.) też nie działały z HDD. Jaki problem choćby na moment podpiąć SIO2PC?

    Po zamrożeniu można zapisać zrzut do wewnętrznej pamięci, na flopkę, do pliku (w TF2011 zawarty jest prosty FMS, który pozwala to robić) lub na kasetę. W drugim przypadku tworzony jest dysk w SD i dodawany jest loader, który wczyta zapisane stany rejestrów i dane zamrożonego programu. W pierwszym bajcie pierwszego sektora jest numer strony pamięci (domyślnie bodajże $C0), pod którą wczytuje się loader. Jak się nie odpala, można to zmienić edytorem dyskowym, na grzybie pod np. HexEditem albo z poziomu menu komend TF2011.

    Wszystko pewnie rozbija się o ten FMS.
  8.  
    Dzięki Larek,
    Rzeczywiście ogień można zadeptać jak się ma wystarczająco helta :)

    No nic, ten 20 level będę atakował pewnie dzisiaj, ale już się boję...
    • 28:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime10 Dec 2016
     
    Larek jest nawet wzmianka w PSX EXTREME a to już coś .
    • 29:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime10 Dec 2016
     
    Dzięki IRATA4 za informację. PSX EXTREME (pdf) jest już u mnie :)
    • 30: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime10 Dec 2016
     
    Jak jest blok kamienny pod ręką można nim ogień stłumić bez szkody dla zdrowia :)
    • 31:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime10 Dec 2016 zmieniony
     
    W oczekiwaniu na recenzję gry w CD-Action można zajrzeć do PSX EXTREME (dzięki jeszcze raz IRATA4 za informację), gdzie również zauważono powstanie nowej gry na 8-bit Atari.





    Fajnie, że takie rzeczy są dostrzegane w zalewie produkcji na "aktualnie wiodące" urządzenia! Dziękuję.

    Czasopismo można zakupić tu: ->link<-
  9.  
    Wieczór, dzięki. To akurat wykryłem sam, ale nie zawsze jest blok czy inny karton pod ręką. Można go też chyba stłumić tajemniczym przedmiotem o ile dobrze pamiętam...
  10.  
    No dobra, sytuacja wygląda tak:

    Level 14 rozwikłałem mądrze kontrolując płomień. Ale do exita i tak dobiegłem na jednym helcie, więc nie wiem, czy mój sposób jest do końca prawidłowy.

    Level 20... I tu zaskoczka. Nie wymaga akurat główkowania tylko cierpliwości :) Stąd też przesiadłem się na emulgator, bo jednak F1 pomaga w oczekiwaniu na wybuchy. Przydałoby się trochę więcej potionów dla takich casuali jak ja, bo przetrwanie zależy od tego ile ognia trzeba zadeptać. Noo... i bez wiedzy, że można go zadeptać całkiem bym tu wymiękł. Skończyłem bez bombek mimo, że nie zabijałem wszystkich diabłów po drodze - czyli też emocje :)

    Dodam jeszcze, że tileset dla tej mapy jest narysowany bezlitośnie. Bomby, murki, wszystko się trochę zlewa. W połączeniu z tak "ciasną" mapą oczy wylatują z orbit. Na szczęście w levelu 21 widzę, że grafika nadrabia z nawiązką. Ale to już na następny weekend. Teraz wrzucę jeszcze Dark Souls - dużo to łatwiejsze niż Laura :)

    Aha:
    PS. Gratuluję sukcesu medialnego! Kto wie... gdyby zareklamować Laurę jako grę, w której mamy pełną kontrolę nad nieletnią, to może by i mainstreamowe media się zainteresowały ;-)
    • 34:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime11 Dec 2016
     

    mgr_inz_rafal:

    Level 14 rozwikłałem mądrze kontrolując płomień. Ale do exita i tak dobiegłem na jednym helcie, więc nie wiem, czy mój sposób jest do końca prawidłowy.


    Porównaj sobie z tym: ->link<-
    • 35: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime11 Dec 2016 zmieniony
     
    @mgr_inz_rafal: apropos levelu 20 - dokonywałeś słusznych wyborów :) Bomb jest dokładnie tyle co trzeba, nie ma zapasowych - jeden fałszywy ruch i ten wredny level możesz zaczynać od początku. Przy czym najczęściej dowiesz się o tym gdzieś pod koniec :)
    • 36:
       
      CommentAuthormgr_inz_rafal
    • CommentTime11 Dec 2016 zmieniony
     

    larek:

    Porównaj sobie z tym

    Cwane... Ja zrobiłem trochę inaczej, tzn. puściłem ogień prawą flanką no i zalał mi exit. Na szczęście starczyło mocy, żeby tam dobiec, ale dosłownie na styk.
    • 37:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime13 Dec 2016 zmieniony
     
    Kiedy ostatnio w mainstreamowej prasie dla graczy pisano o grze na 8-bitowe Atari? Mnie do głowy przychodzi przełom 2009/2010 i gra Kolony 2106. Wówczas opis gry trafił do działu z publicystyką. Teraz mamy koniec 2016 roku i… tym razem na łamy CD-Action trafia już „pełnowymiarowa” recenzja gry z małego Atari. Tak, to nie pomyłka – czytelnicy obok zachwytów nad The Last Guardian i Watch Dogs 2 mogą poczytać o Laurze!








    Redakcji CD-Action dziękuję za to, że nie zapomina o graczach wychowanych w 8-bitowych czasach, a Bartkowi za chęć zagrania w Laurę i spisania swoich wrażeń.

    CD-Action numer 1/2017 już jest dostępny. Polecam :)
    • 38: CommentAuthorAdam
    • CommentTime13 Dec 2016
     
    Gratulacje! Popularyzacji 8 bitów w mainstreamie nigdy za wiele ;)
    • 39:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime15 Dec 2016 zmieniony
     
    Kiedy przypominasz sobie, że mogłeś mieć Laurę z autografem, ale żal ci było zrywać folii.

    • 40: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime15 Dec 2016
     
    Folię spokojnie można zerwać, okładka i tak jest za folią :) Ba, da się otworzyć pudełko bez uszkadzania hologramu przekleiłem go sobie na tył :) Ale autografów nie mam :/
  11.  
    Kurde, zero progressu w ten weekend, bo nabyłem Dooma i nie mogę się oderwać od rozkwaszania diabłów po ścianach :)

    Laurę chyba pomęcze dopiero przy karpiu i pierogach...
    • 42:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime19 Dec 2016
     
    Też pykałem w Dooma, faktycznie udana rozkwaszanka ;)


    Nie wiem czy już ktoś dawał: Milion za Laurę
    • 43:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime19 Dec 2016
     
    Ale to przed denominacją. Teraz kilka zer mniej.
    • 44:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime19 Dec 2016
     
    w którego Doom/a pykacie ,mam demo na Ps4 i fajnie się gra ,DOOM 4 .
  12.  
    Tegorocznego.
    • 46:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime22 Dec 2016
     
    Tak tegorocznego, o ile wiem dopiero w nim dodano opcję rozkwaszania.
    • 47:
       
      CommentAuthorYosh
    • CommentTime23 Dec 2016
     
    A będą jakieś dodruki tej Laury? Może być sam cartridge :)
    • 48: CommentAuthorpin
    • CommentTime24 Dec 2016
     
    ... świetnie napisana gra. Nawet na Rapidusie przy 20MHz się nie rozleciała! Brawo Larek!
    • 49:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime24 Dec 2016 zmieniony
     
    @Pin,
    Być może nic się nie rozleci (co masz na myśli?), ale przy 20MHz na pewno nie da się grać, bo przeciwnicy poruszają się za szybko, gdyż nie są niczym synchronizowani.

    @Yosh,
    Niestety nic już nie zostało.
  13.  
    Za jako szybo? ;)