atarionline.pl Laura - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime24 Dec 2016
     
    Dzięki Rafał, poprawiłem.
    • 2: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime24 Dec 2016
     
    Z ciekawości odpaliłem na Altirze na 14MHz :))) Wszystko zachowuje się normalnie, dopóki nie spotkasz potwora, który zaiwania jak chińska motorynka :) W sumie to może być jako podwyższony poziom trudności ;)
  1.  
    Level 22 zakończony :)
    • 4:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime24 Dec 2016
     
    To jeszcze 10 i... kolejne 32 ;)
    • 5:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime24 Dec 2016
     
    Ta gra jest taka ... ciepła. Fajny ten pomysł z Laurą w tym wieku. Klimatyczne intro i ogólny nastrój (nie za "dorosły") sprawia, że chce się do tej gry wracać.
    • 6:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime29 Dec 2016
     
    Za ciepłotę gry odpowiada zdaje się Tenchi ;):)
    • 7:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime29 Dec 2016
     
    ta "ciepłota "to dla jednych plus ,dla innych minus .
    Ciepłota ciepłotą jednak dla mnie za duża infantylność ,wolał bym zobaczyć mniej ciepłą łobuziarę .
    • 8: CommentAuthorgreblus
    • CommentTime29 Dec 2016
     
    Wszystkim nie dogodzisz ;).

    Larek dokonał moim zdaniem słusznego wyboru. Z tego co pamiętam zapowiadało się, że Laura będzie Croftopodobna, a cycki nie mogą przecież być ani małe, ani kwadratowe ;).
  2.  
    Laura jest ok. Jej dziadek też :)
    • 10: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime29 Dec 2016
     
    @IRATA4: może jak trochę podrośnie ;)
    • 11:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime29 Dec 2016
     
    kuźwa ,o wymowę całokształtu mi chodzi a nie o wygląd ,Laura powinna podpierdzielić pamiętnik ,zwiać z domu i wyruszyć na łowy ,a stary dziadek zamiast do grobu powinien szukać wnuczki i można było by zrobić spin offa .
    A tak mamy Przepiękną Bajkę dla najmłodszych z dołączoną grą dla hardcorów ,dziecko patrzy ,tatuś gra ;-)
    • 12:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime29 Dec 2016 zmieniony
     
    Ps . Cały czas myślałem że Laura to ten dzikus z grafiki i zawiodłem się tak samo jak przy MGS 2 (kto zna ten wie ),co nie zmienia faktu że grę kupiłem i będę grał ale dychy by u mnie nie dostała tylko albo aż 8 ,choć gdyby zrobił ją ktoś inny to bym nie zagrał ponieważ nie lubię gier Robbopodobnych o skokowym ruchu ,tak samo jak nie trawię Mang ,pedofili i kotów .
    • 13: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime30 Dec 2016 zmieniony
     
    Cóż, to kwestia gustu - wszystkim nie dogodzisz. Ja uważam, że takich ciepłych, może lekko cukierkowych gier na Atari akurat brakuje.

    IRATA4:

    dziecko patrzy ,tatuś gra ;-)


    To nie taki hardcore, moje 8-letnie dziecię gra z zapałem i rozwija myślenie. Hardcore to dla niej Zybex :) Akurat gra nie wymaga pośpiechu czy szczególnego refleksu (czasem, rzadko i na poziomie normalnym) i można ją spokojnie rozpracowywać.

    A wpada na właściwe rozwiązania zaskakująco szybko. Ty oceniasz trudność z perspektywy starzejącego się, zlasowanego mózgu ;P
    • 14:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime30 Dec 2016
     
    ...nie oceniam bo nie grałem , ale widzę jak niektórzy męczą się z etapami .No ale spoko jak się córce podoba to znaczy że jest ok , dla mnie zatrudna nawet jak na screeny patrzę ;-p
    • 15:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime30 Dec 2016
     

    IRATA4:

    ...nie oceniam bo nie grałem

    IRATA4:

    dychy by u mnie nie dostała tylko albo aż 8

    Aha.

    IRATA4:

    nie lubię gier Robbopodobnych o skokowym ruchu

    IRATA4:

    co nie zmienia faktu że grę kupiłem

    I to jest miara sukcesu gry! Dziękuję :D
    • 16:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime30 Dec 2016
     
    Obserwowałem ten projekt od samego początku. I najpierw to było "brzydkie kaczątko" a teraz wyrosło na pięknego "Łabędzia" :)

    Gratuluję udanej produkcji:)
    • 17:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime30 Dec 2016 zmieniony
     

    wieczor:

    @IRATA4: może jak trochę podrośnie ;)

    Jeśli jeszcze powstanie jakakolwiek gra z Laurą, i ja będę miał coś do powiedzenia podczas procesu jej tworzenia, to możesz o tym zapomnieć. Delicious flat chests are delicious. :]

    IRATA4:

    dla mnie zatrudna nawet jak na screeny patrzę ;-p

    Nie ma co się zrażać przedwcześnie. Ja sam wykazuję daleko posunięty debilizm i tępotę umysłową w przypadku takich gier, a koniec końców Larek musiał podpowiedzieć mi tylko w jednym (na 64) etapy, i to praktycznie na samym początku gry.
    A tak w ogóle to byś nie pierdzielił głupot, że nie trawisz mang, skoro nawet jedna z twoich prac (nota bene znakomita, mam ją w swojej kolekcji artów na malucha) ewidentnie jest zainspirowana tym stylem.
    • 18:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime1 Jan 2017
     
    ... bo widzisz Tenchi ,ja chciałem zachować proporcje i przedstawić Samus tak jak wygląda w przerywnikach na Game Cube ,a że wykorzystałem 4 kolory to wygląda troszkę jak Manga ,ja w sumie do mang nic nie mam i często nie zdaję sobie sprawy że widzę mangę -MGS 1 i większość artów z nim związanych ale Manga Mandze nierówna i jak widzę te wszystkie koty przypominające balony albo niedorosłe dziewczynki w pozycjach ostro sexualnych to dziwnie się czuję i za pewne nie tylko ja ,wszystko zależy od autora i styl graficzny (mangowy)lubię pod warunkiem że jest wukorzystany w odpowiedni sposób .Takie Lubię :
    Takich nie trawię :
    • 19:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime11 Jan 2017
     
    Urwało jej nos i usta... to nie manga to jakaś abstrakcja ;)
    ...albo horror jak kto woli ;)
    • 20:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime11 Jan 2017
     
    ... ona chyba właśnie się zorientowała i szuka ust ...dusi się oddychać nie może ,to pewnie ten pokemon ją zaczarował...
    • 21:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime11 Jan 2017 zmieniony
     
    Podzielam zdanie IRATY4 w temacie MANGI (Anime). Nigdy nie rozumiałem fenomenu tych kreskówek japońskich, nie potrafiłem się w to "wciągnąć" i jak dla mnie to styl "na jedno kopyto". Europejski komiks, jak i animacja zdaje się, że by(wa)ły nieco bardziej zróżnicowane stylistycznie. :)
    • 22: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime31 Jan 2017
     
    Na allegro pojawił się egzemplarz "Laury", jeśli kto chętny - jeszcze nierozpakowany:

    ->link<-
    • 23: CommentAuthorurborg
    • CommentTime1 Feb 2017
     
    Myślę że w stylu "mangowym" objawia się kompleks skośnych oczu. Dlatego bohaterowie tych kreskówek nie maja skośnych oczu, ale okrągłe bądź nawet rozciągnięte w pionie. Źrenice na ogół mają kształt jajek zamiast okrągłych. Ta panienka istotnie została pozbawiona nosa i ust, ale za to ma czworo uszu ;)
    • 24:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime2 Feb 2017 zmieniony
     
    ... wszystko zależy od tego dla kogo tworza, jak na Europę czy Amerykę to wiadomo ze takie cuda mogly by być dla większości niestrawne ... bywają wyjatki ,polecam obejrzeć "Grobowiec Świetlików "zaskoczyła mnie przystępność tego dzieła jak i podejście do podjetego tematu ,tytul ktory nie miał Amerykańskiego ani Europejskiego odpowiednika ...no chyba ze "Krol Lew"-nie no , żartuje... zobaczcie te animację.

    ->link<-

    Ps.złe charaktery,demony mają "u nich"ukośnie oczy.
    • 25:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime2 Feb 2017
     
    "Laura" u mnie jeszcze nierozpakowana ;) Na razie cieszy oko gości, którzy nie mogą wyjść z podziwu że do tej pory ktoś wydaje nowe gry na Atari :) Oczywiście na dniach zrobię "unboxing" i pogramy trochę :D
    • 26: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime2 Feb 2017 zmieniony
     
    OT: Grobowiec Świetlików jeden z lepszych filmów jakie widziałem, polecam również inne ze Studia Ghibli :)

    OT2: Mangi czasami celowo nie mają twarzy, co pokazuje ich... no nie wiem czy dobrze to interpretuję... pustkę?
    Można to zobaczyć w tej mini grze: ->link<- i chyba innych z tej serii - polecam.
    • 27:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime2 Feb 2017
     
    ... no wiadomo że takie "zaniki" najczęściej odzwierciedlają stan emocjonalny tak samo jak łezki itp ,ale to nie pasuje i nie trawię tego ... no chyba że w Dyna Blaster ;-)
    • 28: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime5 Feb 2017
     
    OT2: Miałem na myśli, że nie mają twarzy przez dłuższy czas - "straciły twarz", chyba nie do końca chodzi o stan emocjonalny. Polecam zagrać (obejrzeć) ja dokładnie tego nie umiem zdefiniować, a produkcje super. W sumie to jestem ciekaw opinii, ale może trzeba by założyć osobny wątek w dziale inne ;)

    Najlepsza jest "To the Moon", niby taka "prosta" grafika, niby nic takiego, a miesza nieźle w głowie...

    "The Mirror Lied" jest dziwna, jest tam pełno odniesień (już sam tytuł jest dwuznaczny) do różnych wydarzeń, etc., pojawiają się i znikają meble... i właściwie chyba nikt jeszcze nie rozszyfrował o czym tak naprawdę jest ta gra i co się właściwie dzieje... kto dzwoni, jaki ma cel i dlaczego główna bohaterka nieuchronnie zmierza do...

    Zresztą ta manga to nie tego typu grafika - przypomina właśnie Laurę, więc może i Laura jest mangowa ;)

    ...Licytacja przyhamowała...
    • 29: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime14 Feb 2017
     
    ...i poszła z kopyta... O Lauro nasza najdroższa, co tu się wyprawia :-O

    ->link<-
    • 30:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime14 Feb 2017
     
    WOW ,To za Laurę sobie komputer można kupić a Larek podobno w tropiki wyleciał prywatnym samolotem ...
  3.  
    Właśnie... Czas znowu podjąć gierkę :)

    Zdemotywował mnie ostatnio jeden level, ale dam sobie jeszcze szansę.
    • 32:
       
      CommentAuthormgr_inz_rafal
    • CommentTime3 Mar 2017 zmieniony
     
    Hej,
    Przeszedł ktoś level 23? Zdemotywował mnie drugi raz, a ponieważ jestem bardzo mądry w takie łamigłówki (np. sudoku kiedyś rozwiązałem) to wysnuwam teorię, że ktoś shakował mi płytę główną i zepsuł ten level binarnie :)
    • 33:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime3 Mar 2017
     
    Ja bym raczej stawiał, że tego nie da się przejść... ->link<-
  4.  
    Do klucza doszedłem sam, żeby nie było...

    Dzięki, chytrze to wyrozumowałeś z tą planszą :)
    • 35: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime4 Mar 2017
     
    23 o dziwo z tego co pamiętam przeszedłem z marszu. Najwyraźniej przypadkowo dokonałem właściwego wyboru za pierwszym razem :)
  5.  
    Mnie zdrażniło to bieganie po klucz za każdą razą. Wyjątkowo dobrze odzwierciedla to wkurzalność klasycznie klasycznych gier z Atarynki :)
  6.  
    30!
    • 38:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime17 Mar 2017
     
    No to pewnie za chwilę finał :)
    Później przerwa i kolejne 32 etapy!
    • 39:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime27 Mar 2017 zmieniony
     
    Przepiękny rysunek młodej i utalentowanej Klary.



    Dziękuję!
    • 40:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime27 Mar 2017
     
    Do nowej edycji koniecznie taka wkładka :)
  7.  
    Fajne te bakłażany :)
    • 42: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime3 Jun 2017
     
    Czyżby imię Laura to nie "przypadek"? :) ->link<-
    • 43:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime3 Jun 2017
     
    He he, pasuje idealnie :)
    • 44: CommentAuthorzoltar74
    • CommentTime3 Jun 2017
     
    Czy będzie nowe wydanie Laury na karcie ? Jeśli tak to czy będą jakieś różnice w porównaniu z pierwszym wydaniem ??
    • 45:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime3 Jun 2017
     
    1. Tak
    2. Tak
    • 46: CommentAuthorzoltar74
    • CommentTime4 Jun 2017
     
    1. Kiedy można się spodziewać nowego wydania Laury ?
    2. Jakie będą różnice pomiędzy starym i nowym kartem ?
    Dodatkowe pytanie:
    Jaka będzie cena nowego karta ?

    Obiecuję, że to już ostatnie moje pytania :-)
    • 47:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime4 Jun 2017
     
    Niestety nie jestem w stanie określić terminu. Chciałbym jak najszybciej sobie z tym poradzić, ale nie wszystko zależy ode mnie.
    Różnica będzie znacząca... choć nie do końca ;)

    Cena około 100 zł ->link<- (ale raczej mniej niż więcej).
    • 48: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime6 Jun 2017 zmieniony
     
    Czy w związku z tym będzie też nowa wersja plikowa, albo jakiś sposób na odpalenie dodatkowej zawartości z pierwszą edycją karta na Atari 65XE? (o ile to będzie zmiana w sofcie)

    PS. Zauważyłem, że wersja niemiecka po wyświetleniu intra nie mryga "śmieciami", ale za to po pojawieniu się tytułu chwilkę trwa zanim pojawią się "creditsy".

    Wersja PL:
    • 49: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime6 Jun 2017 zmieniony
     
    To nie są śmieci - odkryłeś easter ega! Dla pierwszych pięciu osób, które rozszyfrują poprawnie wiadomość atrakcyjne nagrody :)
    • 50:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime7 Jun 2017
     

    QTZ:

    Czy w związku z tym będzie też nowa wersja plikowa, albo jakiś sposób na odpalenie dodatkowej zawartości z pierwszą edycją karta na Atari 65XE? (o ile to będzie zmiana w sofcie)

    Tak, będzie nowa wersja plikowa.
    Nie, nie będzie takiej możliwości, bo wersja plikowa nie ma dodatkowej zawartości (zakładam, że masz na myśli dodatkowe etapy).

    QTZ:

    PS. Zauważyłem, że wersja niemiecka po wyświetleniu intra nie mryga "śmieciami,"

    O ile pamiętam, nic nie mryga śmieciami na Atari, a za działanie emulatora nie biorę odpowiedzialności ;)

    ale za to po pojawieniu się tytułu chwilkę trwa zanim pojawią się "creditsy".

    Dekompresja chwilę trwa.