atarionline.pl Laura - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorxxl
    • CommentTime18 Jan 2014
     
    cuda. gra widac prawie skonczona...

    przydalby mi sie taki edytorek do Hobgoblina2
    • 2:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime18 Jan 2014
     
    mocny tytuł!
    • 3:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime21 Mar 2014 zmieniony
     
    21 marca 2014 r.

    Miło mi zakomunikować, że silnik gry jest już w zasadzie gotowy. Pewne poprawki będą konieczne z uwagi na zmiany wprowadzone w grafice. Tak, tak - do tworzenia Laury przyłączył się znany i ceniony grafik światowej sławy! Ma mnóstwo nowych i doskonałych pomysłów, które musimy teraz okroić do możliwości - praktycznie skończonej już - gry.

    Nowości:
    - przepiękny obrazek tytułowy w klasycznym trybie kolorowym Atari. Chyba go nie pokażę aż do premiery gry, gdyż zmienił on moje (i zapewniam, że zmieni również Wasze) dotychczasowe wyobrażenie Laury... Będzie niespodzianka.
    - grafika w grze. W końcu gra nabiera rumieńców i nie straszy grafiką sprzed 30 lat. W tej materii jest jeszcze dużo do zrobienia, ale prace idą pełną parą.

    Laurę pokochał też genialny muzyk, który pracuje już nad oprawą dźwiękową do gry.

    Przed Laurą jest jeszcze długa droga, ale do tej pory szła tylko ze mną... teraz idziemy we czwórkę, wiec powinno być raźniej


    Projekt "Laura"
    • 4: CommentAuthormono
    • CommentTime21 Mar 2014
     
    Świetna wiadomość! Trzymam kciuki za ukończenie projektu.
  1.  
    No rzuć jakimś screenshotem, no :)
    • 6:
       
      CommentAuthorRastan
    • CommentTime21 Mar 2014
     
    No właśnie. :)
    • 7: CommentAuthorAdam
    • CommentTime22 Mar 2014
     
    To chociaż pół screenshota... :)
    • 8: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime22 Mar 2014 zmieniony
     
    Tu są fragmenty ekranu, lewy, prawy, górny i dolny :)
    • 9:
       
      CommentAuthorinsert
    • CommentTime22 Mar 2014
     
    Wieczór, wygrałeś ;)
    • 10:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime7 Apr 2015 zmieniony
     
    7 kwietnia 2015 r.

    Po rocznej przerwie w publikowaniu informacji o postępach w tworzeniu gry mam przyjemność zakomunikować, że prace nad grafiką zostały praktycznie zakończone.
    Laura doczekała się przepięknego intra oraz ma śliczną oprawę graficzną w samej grze.

    W tej chwili trwają nadal prace nad muzyką i udźwiękowieniem gry.
    Zaczynam również tworzyć poszczególne etapy gry.

    Premiera gry zbliża się nieuchronnie. Czy to się komuś podoba, czy też nie!


    Projekt "Laura"
    • 11:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime7 Apr 2015
     
    A nie dałoby się zrobić 2 gier? Jednej z nową grafiką i drugiej ze starą. Graficznie stara Laura (sorry!) wygląda całkiem nieźle, a w grach posucha...
    • 12:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime7 Apr 2015
     
    @anonymus, raczej nie. Ripek stworzył naprawdę bardzo przyzwoitą grafikę i nie ma sensu wracać do starej.
    • 13:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime15 Apr 2015
     
    Fajnie że kończysz, powodzenia w levelach;)
    • 14:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime10 Apr 2016
     
    News jest taki (jeśli ktoś jeszcze jest tym zainteresowany):
    - Laura ma już nową muzykę!
    - wszystkie trzydzieści dwa etapy zostały już stworzone i przetestowane przez najlepszego retrogracza w Polsce.
    - rozpoczęto prace nad wydaniem gry na kartridżu. Zaangażowani są w to najwybitniejsi polscy fachowcy!
    - kończone są prace nad efektami dźwiękowymi

    Wszystko wskazuje na to, że uroczysta premiera gry będzie mieć miejsce w tym roku na największej atarowskiej imprezie w Polsce. Tak, chodzi o tą w Gdańsku :)

    cdn.
    • 15:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime10 Apr 2016
     
    ależ ślinka cieknie :)
    • 16:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime10 Apr 2016
     
    Na dłuższe czekanie lepsze śniadanie :)
    • 17:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime10 Apr 2016
     
    nie lubię tego typu gier ,ale jak ta będzie tak rozbudowana i dopracowana -w co nie wątpię to polubię .
    Byle by nie wyszedł z tego Duke Nukem Forever;-)
    bo jeszcze by trza było czekać .
    • 18:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime10 Apr 2016
     
    czy na karta będzie przedsprzedaż?
    • 19: CommentAuthorxxl
    • CommentTime10 Apr 2016
     
    spod lady bedzie dostepna wczesniej?
    • 20:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime10 Apr 2016
     
    Czy podczas premiery przewidziane są żywe "maskotki" ;)?
    • 21:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime10 Apr 2016
     
    Laura dostępna spod lady ... mmm mam dziwne skojarzenia :D
    • 22:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime10 Apr 2016
     
    Panowie...

    Ja mam nadzieję,że będzie o czasie :p
  2.  
    Larek,
    Robisz jakieś save albo hasła? Fajnie byłoby jednak grać na prawdziwej atarce, a nie na emulatorze.

    No i czy będzie Laura Konstruktor? :)
    • 24:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime11 Apr 2016
     
    Konstruktor będzie, ale raczej nie w dniu premiery gry. Może dopiero jak ktoś przejdzie wszystkie etapy? ;)

    Grać oczywiście należy na Atari. Sejwy zbyteczne :p
    • 25: CommentAuthornosty
    • CommentTime11 Apr 2016
     
    A może jakiś trailer nowy dla podsycenia apetytów? ;)

    PS. Premiera w Gdańsku, ale latem czy zimą?
    • 26: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime11 Apr 2016 zmieniony
     
    Ja tylko dodam o czym pan kierownik nie wspomnieli, że wersja plikowa wymaga 128KB, czyli minimum 130XE, wersja cartridge'owa natomiast działa na komputerach z nierozszerzoną pamięcią (co byłoby zapewne spodziewane i szkoda by było tej możliwości nie wykorzystać). Poza tym wygląda prześlicznie i żal nie brać (pudełko, książeczka... ) ;)


    @nosty: w drodze kompromisu jesienią :) dokładniej między 11 a 13 listopada :)
    • 27: CommentAuthorxxl
    • CommentTime11 Apr 2016
     
    Dwie wersje oznacza więcej pracy... obecnie można tak pisać grę ze można ją wypala na karcie lub ładować z dysku... ta sama wersja.
    • 28: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime11 Apr 2016 zmieniony
     
    Nie oznacza więcej pracy gdyż:

    a) praca z tego co wiem jest już zrobiona
    b) logika używania banków pamięci rozszerzonej i banków cartridge'a jest ta sama - tylko obszary są inne

    Rozwiązanie, które proponujesz może i miałoby sens, z tym, że w tym konkretnym przypadku, nie było początkowo planu wykonania catrdidge'a więc gra nie jest przystosowana do używania dysku. Przerabianie jej w obecnym momencie oznaczałoby naprawdę sporo pracy (tak przypuszczam).

    PS. A nie było przystosowania do używania dysku, gdyż na początku nie było potrzeby wykraczania poza pamięć podstawową... i tak dalej :)
    • 29:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime17 May 2016
     
    Wersja plikowa gry jest ukończona!
    Tym samym uroczysta premiera gry na Silly Venture w listopadzie jest pewna jak porozumienie w Jastrzębiu ;)

    Prace trwają jeszcze nad wersją kartridżową. Nie wszystko idzie gładko, ale mam nadzieję, że cart będzie dostępny podczas premiery gry.

    Dla graczy, którzy lubią bić rekordy i chwalić się nimi w Hi Score Cafe mam dobrą wiadomość - gra wspiera system HSC i generuje kod Data Matrix umożliwiający w prosty i wygodny sposób przesyłanie wyników.

    CDN
    • 30: CommentAuthorpin
    • CommentTime17 May 2016
     
    Dawaj to na kompo wapniakowe! Tu przynajmniej masz kompo dedykowane dla gier... ;)
    • 31: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime18 May 2016
     
    Dział marketingu stwierdził po wstępnych rozważaniach, że gra nie zostanie wystawiona w jakimkolwiek compo :)
    • 32: CommentAuthorxxl
    • CommentTime18 May 2016 zmieniony
     
    Publikacja treści w internetach poprzez datamatrix... Laura jest nie tylko sexi ale i kulturalna
    • 33:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime18 May 2016
     
    Gdzie można składać zapisy na zakup?
    • 34: CommentAuthornosty
    • CommentTime18 May 2016
     
    Masz gotową grę, nad którą pracowałeś kilka lat i chcesz czekać z premierą do grudnia, specjalnie na SV? O_o
    To zbrodnia! Szczególnie, że na Wapniaku jest compo.

    Przecież do SV zdążysz zrobić kolejną :) A jak zachomikujesz Laurę to nie będziesz miał motywacji ;)
    • 35: CommentAuthormono
    • CommentTime18 May 2016
     
    Dobrze robi. Okres przedświąteczny, ceny wyższe, poza tym chęć posiadania wzmaga się z dnia na dzień. Na pewno w międzyczasie będą jakieś "podrażniacze" :)
    Gratulacje Larek! Nie mogę się doczekać zobaczenia gry. Ale ja cierpliwy jestem :)
    • 36:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime18 May 2016
     
    @maly_swd
    Jeszcze za wcześnie na składanie zamówień.

    @nosty
    Gra jest gotowa, ale wydanie na kartridżu jeszcze nie. Chcę wraz z premierą gry móc ją zaoferować również w wersji kolekcjonerskiej.

    Jak napisał Wieczór - Laura nie będzie wystawiona na żadnym compo. Na SV odbędzie się uroczysta premiera gry.
    • 37: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime18 May 2016 zmieniony
     
    @nosty: nie uwłaczając grom wystawianym na compo, compo ma swoje zabawne zasady i jak widać było na ostatnim SV może przynieść rozczarowania. Co innego jak robisz grę specjalnie na compo, masz trochę inne nastawienie, a co innego jak poświęcasz ładnych parę lat, staje się to Twoim ukochanym projektem, dopieszczasz, doszlifowujesz, a potem przegrywasz z klonem Quake'a albo Doom'a... Po prostu projekt ma inne założenia :) Na compo moim zdaniem nadają się gry arcade, które można zaprezentować i trochę ograć w parę minut. Co nie znaczy oczywiście że mają być niskiej jakości :)

    Gra co prawda nie była gotowa w zeszłym roku, ale mogła być (nie było jeszcze planów na cartridge), gdyby taka decyzja zapadła (bo zapadła mniej więcej latem), ale ostatecznie zadecydowano, że premiera odbędzie się na SV, ze względu na szerokie audytorium (gdyby SV2k15 się odbyło, pewnikiem by nastąpiło sprężenie żeby wówczas właśnie to zrobić ;) ) Nie ma jednak tego złego co by na dobre nie wyszło - dodatkowy czas został kreatywnie wykorzystany, aby grę jeszcze bardziej urozmaicić i rozbudować - oraz zrobić wersję cartridge'ową, uruchamialną bez rozszerzonej pamięci.
    • 38: CommentAuthorAdam
    • CommentTime18 May 2016 zmieniony
     

    wieczor:

    (...) co innego jak poświęcasz ładnych parę lat, staje się to Twoim ukochanym projektem, dopieszczasz, doszlifowujesz, a potem przegrywasz z klonem Quake'a albo Doom'a...

    Na tegorocznym SV prawdopodobnie odbędzie się compo growe, w którym produkcje 8-bitowe nie będą startowały w jednej kategorii z grami na ST czy Falcona. Więc tego typu obawy wydają się nieaktualne i przesadzone - jeśli jednak jakimś cudem ktoś wystawiłby Quake'a na małe Atari, albo grę bardziej dopracowaną, no to trudno, co zrobić...

    Ja osobiście byłem w ostatnich latach podczas SV nieco zniesmaczony tym, jak ludzie głosowali w tym dotychczas multiplatformowym compo, próbowałem bezskutecznie ugrać u Greya w 2014 podział kategorii (nie wiedząc jeszcze, kto będzie startował i jak będzie wyglądało samo głosowanie). No i chyba wnioski wyciągnięte wówczas przy okazji odbioru "pingwinków" Larka spowodują, że ten podział w tym roku będzie i że ocena gier na malucha stanie się bardziej miarodajna - mam taką wielką nadzieję.
    • 39: CommentAuthorxxl
    • CommentTime18 May 2016
     
    Co do laury. Czy będzie na złocie punkt konsumenta w którym będę mógł przetestować produkt? Dopiero wtedy mój głos na grę będzie odpowiedzialny.
    • 40: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime18 May 2016 zmieniony
     
    Oczywiście pomyślimy o tym - szczegóły premiery nie zostały jeszcze opracowane. Natomiast głosów nie będzie gdyż gra jako taka nie startuje w compo :) Przynajmniej tak wygląda stan na chwilę obecną.

    @Adam: nie wydaje mi się aby miks platform sprzętowych miał tu duże znaczenie - bardziej byłem zniesmaczony wysokimi wynikami gier, które de facto nie były niczym nowym, a po prostu rekompilacją. Oczywiście zdaję sobie sprawę, ze pewna praca musiała być w to włożona, ale jednak wolałbym, aby na kompo konkurowały gry nowe a nie konwersje. Może taki punkt warto wprowadzić do regulaminu.
    • 41: CommentAuthorxxl
    • CommentTime18 May 2016
     
    Cóż z tego że nie będzie startowała. Zabronisz mi oddać głos?
    Co do konwersji... już się zaczyna majsterkowanie przy regulaminie?
    • 42: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime18 May 2016 zmieniony
     
    Nie, tylko luźna refleksja - propozycja pod rozwagę. Moje prywatne wyobrażenie, czym game compo powinno być.

    Nikomu nie mam zamiaru niczego zabraniać :)
    • 43:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime21 May 2016 zmieniony
     
    co to za różnica gdzie oceniana i do czego porównywana ,dobra gra to dobra gra i sama się obroni choć na party nie jest brana pod uwagę istotna kwestia składowej oceny taka jak żywotność,replayability no zwał jak zwał a brana nie jest ,ocena powinna wynikać z jakości produktu a nie z sympatii czy antypatii do twórcy bądź grupy która daną grę wypuszcza i tyle .
    • 44: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime21 May 2016
     
    To co powinno być a co jest to są dwie różne sprawy :) Nie chodzi mi o wpływ czyichś sympatii na ocenę, zresztą mówimy jednak o kryteriach subiektywnych, jeśli to, że lubimy twórcę sprawia, że jego dzieło wydaje nam się lepsze, to to jest w porządku :) Nie jesteśmy robotami, tylko ludźmi i nie mamy tabelek z kryteriami i współczynnikami, tylko kierujemy się wrażeniem. W przypadku Dooma i Quake'a decydujące było to, że udało się i działa na maszynie o jednak ograniczonych możliwościach, więc bardziej była to ocena wysiłku programistów, a nie gry jako takiej. Która jest świetna, ale jednak nie w pełni ich. Ja też wolałbym aby oceniano grę jako grę stąd pomysł aby dopuszczać produkcje oryginalne. Ale nie skarżę się na aktualny stan rzeczy, po prostu stwierdzam jaki jest i tyle :) Życie gier compotowych jest z reguły dość krótkie, co nie znaczy, że nie widzę sensu w robieniu gier na compo, ale jednak dedykowanych do tego celu, nie każda da się odpowiednio zaprezentować.
    • 45: CommentAuthorpin
    • CommentTime21 May 2016
     

    XXL:

    Co do laury. Czy będzie na złocie punkt konsumenta w którym będę mógł przetestować produkt? Dopiero wtedy mój głos na grę będzie odpowiedzialny.


    Jeśli uruchomi się na moim nowoczesnym sprzęcie, to zapraszam ;)
    • 46:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime21 May 2016
     
    "W przypadku Dooma i Quake'a decydujące było to, że udało się i działa na maszynie o jednak ograniczonych możliwościach, więc bardziej była to ocena wysiłku programistów, a nie gry jako takiej. "
    No i właśnie a skoro niekompletna to trza by ją do dem wrzucić .
    Nie powinno być podziału gra na party itp ,choć może dzięki temu coś w ogóle powstaje ,w każdym razie gra to gra jednakże muszę przyznać że sam się złapałem na tym iż gier prezentowanych na party zbyt poważnie nie traktuje a wynika to jedynie z podejścia pewnych osób do gier powstających z myślą o party .
    • 47:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime17 Jun 2016
     
    ->link<-

    Czy nakład jest limitowany? Lub inaczej, czy wystarczy dla wszystkich uczestników SV :) ?

    BTW, świetny pomysł z plakatem.
    • 48: CommentAuthorxxl
    • CommentTime17 Jun 2016
     
    przegapilem zapisy do kolejki?
    • 49: CommentAuthorxxl
    • CommentTime18 Jun 2016
     
    A działa z sio2bt ?
    • 50:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime18 Jun 2016
     
    @string,
    nakład jest ograniczony zdrowym rozsądkiem i moimi ograniczonymi możliwościami finansowymi :)
    Zakładając, że uczestników SV może być mniej więcej tylu, co w latach ubiegłych to pewnie dla wszystkich nie starczy, ale nie sądzę, aby każdy chciał kupić grę. Wydaje mi się, że wszyscy, którzy zechcą ją nabyć nie będą mieć z tym żadnego problemu.

    @xxl,
    zapisów jeszcze nie było i na razie nie ma. I pewnie nie będzie, bo nie sądzę, żeby było aż tak duże zainteresowanie.

    Czy działa z SIO2BT? Nie wiem. Niestety nie mam tego fajnego urządzenia, więc nie sprawdzę.