atarionline.pl Laura - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime26 Nov 2016 zmieniony
     
    @Adam Oj, skoro mowa o trailerze, to go wypróbowałem, a skoro jest problem, to o nim piszę, może ktoś przekaże autorowi?
    Nie chodzi o marudzenie, ostrzegam tych co chcą sobie pograć w tę wersję, że mogą się znaleźć w sytuacji bez wyjścia ;) Wcale nie wiem czy problem nie występuje w oryginalnej grze (póki co nie zauważyłem, ale w oryginalną wersję grałem dużo ostrożniej).

    @Larek no, mam nadzieję, że to pirat zawinił ;)

    Tłumaczenie wyglądało podejrzanie dobrze jak na wersję amatorską i nigdzie nie mogłem znaleźć pliku tak przetłumaczonej gry...
    • 2:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime26 Nov 2016 zmieniony
     
    @QTZ, której wersji emulatora Atari800Win PLus używasz? I jakich ustawień?

    • 3:
       
      CommentAuthormgr_inz_rafal
    • CommentTime26 Nov 2016 zmieniony
     
    Mi udało się otworzyć ten stan w Atari800Win Plus 4.1: XL/XE (320 KB Compy). Laura rzeczywiście stoi :/

    • 4: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime26 Nov 2016 zmieniony
     
    @QTZ: Jeszcze raz - tłumaczenie wykonał Nir Dary sam dla siebie i w miedzyczasie nawiązał współpracę z nami, z chęci pomocy. Zgadzam się, że wykonał kawał porządnej roboty, plik nie jest nigdzie dostępny, niedługo na podstawie jego pracy ukaże się wersja oficjalna i będzie do pobrania.
  1.  
    Ale na Real Atari właśnie zakończyłem Level 5 - póki co żadnych problemów. Mam na myśli te techniczne, bo umysłowych trochę było :)

    Zauważyłem jedną rzecz - jak przebiegam koło miny to Laura wyraźnie zwalnia. Nie wiem, czy to wina efektu dźwiękowego, migającego napisu, czy wersji pirackiej (mojego oryginału jeszcze nie odebrałem).

    Póki co gra bardzo miodna. Np. na levelu widocznym na powyższym screenie świetna jest ta interakcja ze stworkiem, którego trzeba wywabić z nory. AI lepsze niż w Robbo... Tylko za cholerę nie mogę się przyzwyczaić, że Laura zbiera bomby zamiast je pchać :)
    • 6:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime26 Nov 2016 zmieniony
     
    Rafale,
    Laura przechodząc obok pułapki zwalnia, bo łażenie obok takich pułapek jest niebezpieczne i wymaga ostrożności. Nie jest to niczego wina, no może oprócz programisty, który sobie tak to wymyślił. Dla porównania przejdź jeszcze raz obok tej samej pułapki po śladach - wówczas już Laura nie zwolni, bo wie, że tam, gdzie są ślady jest już bezpiecznie.
    • 7:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime26 Nov 2016
     

    mgr_inz_rafal:

    Ale na Real Atari właśnie zakończyłem Level 5 - póki co żadnych problemów. Mam na myśli te techniczne (...)


    Bo gra ich nie ma. Gdyby jednak się znalazł, to jestem gotów przyjąć kartridż z powrotem i zwrócić kasę z 10% nawiązką za poniesione straty ;)

    QTZ:

    Nie chodzi o marudzenie, ostrzegam tych co chcą sobie pograć w tę wersję, że mogą się znaleźć w sytuacji bez wyjścia ;) Wcale nie wiem czy problem nie występuje w oryginalnej grze (póki co nie zauważyłem, ale w oryginalną wersję grałem dużo ostrożniej).

    Mam wątpliwości czy problem dotyczy crakowanej gry, czy raczej starego emulatora, jakim jest Atari 800Win PLus. Proponuję jednak przejść na Altirrę. Jeśli na niej problem się powtórzy, to przyjrzę się temu dogłębnie.
    • 8:
       
      CommentAuthormgr_inz_rafal
    • CommentTime26 Nov 2016 zmieniony
     
    Roger that.
    Spodziewałem się, że to z zamysłem :)

    Acha, jeszcze jedno. O co chodzi z tym "rytmicznie *i* szybko" przy wychodzeniu z bagna? Na emulcu to banał, ale prawdziwym dżojem też mi się ani razu nie udało :(
    • 9: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime26 Nov 2016 zmieniony
     
    Atari800Win PLus 4.1 128KB ROM XL/XE Rev.2 (Basic OFF), wszystkie możliwe handlery-patche włączone.

    Ale jak pisałem jest to wersja z trailerem (bez intra).
    O ile pamiętam, zablokowało się po naciśnięciu ESC.
    • 10:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime26 Nov 2016 zmieniony
     

    mgr_inz_rafal:

    ale prawdziwym dżojem też mi się ani razu nie udało :(

    W Decathlon nie grałeś?
    • 11: CommentAuthorAdam
    • CommentTime26 Nov 2016
     

    QTZ:

    Nie chodzi o marudzenie, ostrzegam tych co chcą sobie pograć w tę wersję, że mogą się znaleźć w sytuacji bez wyjścia ;)

    Bardzo dobrze, że napisałeś o problemie. Jednak w kolejnej wiadomości tylko się powtórzyłeś - drugi wpis traktuję już jako marudzenie, sorry... Możesz pisać i trzeci raz, i czwarty to samo, ale to niewiele wnosi do rozmowy z autorem oryginału :)
    • 12:
       
      CommentAuthormgr_inz_rafal
    • CommentTime26 Nov 2016 zmieniony
     
    Grałem i to sporo, ale w młodości. Widocznie teraz ruchy już nie te :)

    Ale spoko, będę się martwił dopiero jeśli trafię na level, w którym wyjście z bagna jest niezbędne.
    • 13:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime26 Nov 2016 zmieniony
     
    @Adam, QTZ
    "Dejta spokój", Panowie! ;)

    Z początku myślałem, że problem jest z "piratem" na real Atari, ale jak się okazało, że to Atari800Win PLus, to ja bym chyba jednak tam szukał problemu, choć dopuszczam jeszcze, że to wina cracka. Albo najbardziej: crack+Atari800Win PLus.
    • 14: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime26 Nov 2016 zmieniony
     
    Wersja 4.1 jest oparta na Atari800 kernel 2.2.1. Nie sądzę, żeby to była wina emulatora, nie emuluje on niektórych efektów, ale poza tym działa OK. Prawdopodobnie tego save-a da się otworzyć na Atari800 (po rozpakowaniu), ale już i tak będzie to samo...

    @Adam jak widać autor oryginału się zainteresował, ale powtórzyłem dla mgr_inz_Rafała...
    • 15:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime26 Nov 2016 zmieniony
     
    Atari800WinPLus 4.1 ma już prawie 5 lat na karku i pewnie też wiele niedoróbek i błędów. Pod Altirrą wersja crackowana u mnie chodzi bezbłędnie. :)

    Atari800 jest już w wersji 3.1.0, wydanej ponad 2 lata temu.
    • 16: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime26 Nov 2016 zmieniony
     
    Spróbuję wersję z trailerem pod Altirrą (ostatnią oficjalną - 2.81).
    • 17:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime26 Nov 2016
     
    A ja może wezmę się za "pirata" na Atari :)
    • 18:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime26 Nov 2016 zmieniony
     
    @QTZ: sprawdź jeszcze ostatnią betę (2.90 test16): ->link<-

    Właśnie z niej korzystam.
    • 19: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime26 Nov 2016 zmieniony
     
    Na Altirrze (2.81) już sam scroll w cracktro się sypie... może widać więcej niż na Atari800? A po kilkunastu kolejnych ESC i Start i ESC emulator się wywalił... (Paused)

    Edit: na Atirrze beta (2.90-test16) to samo (save 2).

    Edit2: Oryginalnej wersji póki co nie udało mi się w ten sposób zablokować-zawiesić, więc najprawdopodobniej to problem trailera.
    • 20:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime26 Nov 2016 zmieniony
     
    I w tym przypadku nie mogę otworzyć plików :/


    • 21: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime26 Nov 2016
     
    O ile pamiętam, to ROM-y z emulatora xformer ->link<-
    • 22:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime26 Nov 2016 zmieniony
     
    QTZ ma rację - coś jest na rzeczy, bo grając w crackowaną grę na real Atari też można wywołać błąd! Nie jest to proste, ale udało mi się :D

    • 23: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime26 Nov 2016
     
    No... ani Atari800Win PLus ani Altirra tego nie emulują, czyli emulator też do poprawki...
    • 24:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime26 Nov 2016
     
    Generalnie to efekt jest taki sam, jak opisał QTZ, czyli Laura stoi w miejscu, ale dodatkowo mamy (może to akurat przypadek) efekty wizualne ;)


    Uprasza się zatem o używanie oryginalnej wersji gry! :)
    • 25: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime26 Nov 2016
     
    Emulator - Altirra - chyba ma jeszcze jeden problem. Otóż w czasie testów natknąłem się na ciekawe zagadnienie. Wcześniej lub później zapisane savestate'y mi nie działały. Wyglądało to tak, że po jego wczytaniu gra owszem wyglądała na przywróconą do stanu z momentu zapisania, ale wszystko było zamrożone - łącznie z dźwiękiem jeśli akurat grał. I nie dało się nic z tym zrobić. Zupełnie jakby po odczycie emulator zapomniał uruchomić przerwania czy coś... To się działo po którymś save ale raczej dość szybko.

    Problem nigdy nie wystąpił na A800Win+ 4.1.
    • 26:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime26 Nov 2016
     
    Odnośnie tłumaczenia. "Dengerous", "i", "peaople" itd. Takie słowa nie istnieją. Proponuję zmienić tłumacza, lub go dokładnie sprawdzić. Poza tym stylistycznie wg mnie to słabo wygląda, a wcale nie uważam się za specjalistę, chociaż z j. angielskim mam na co dzień do czynienia.
    • 27: CommentAuthorAdam
    • CommentTime26 Nov 2016 zmieniony
     
    To bardzo wstępne tłumaczenie (jak rozumiem). Ostatecznie na pewno będzie lepiej :)
    • 28:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime26 Nov 2016
     
    To tłumaczenie przecież wcale do grania potrzebne nie jest, jakby gra była po chińsku to i tak byłoby wiadomo co i jak.
    • 29: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime26 Nov 2016
     
    @string: to nie jest tłumaczenie finalne i nie było niczyją intencją jego upiblicznianie - Larek się pospieszył :) Wszystkie teksty przygotowane przez Nira podlegają korekcie i redakcji wiec spokojna głowa, tym bardziej ze nie zna on jezyka. Literowek nie bedzie. Natomiast stanowia znakomita pomoc jako baza do wersji oficjalnej.
    • 30:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime26 Nov 2016
     
    Zaraz, zaraz, przecież film na YouTube jest publiczny i ja go tam nie wrzuciłem...
  2.  
    Lepiej powiedzcie jak przejść level 10...grrr...
    • 32: CommentAuthorAdam
    • CommentTime26 Nov 2016
     

    wieczor:

    nie było niczyją intencją jego upiblicznianie

    Ha! I już wiadomo, kto te literówki Nirowi podrzucił! ;)
    • 33:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime26 Nov 2016
     
    @diabeł?
    Podpowiedź etapu brzmi:
    "Łącz, a nie dziel!"
    • 34: CommentAuthordiabeÅ‚?
    • CommentTime26 Nov 2016 zmieniony
     
    @Larek
    Ok, przebrnąłem....:) Oczywiście maska "w próżni" mnie zmyliła...
    • 35:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime26 Nov 2016
     
    A co z tym ogniem w 14?
  3.  
    @shanti77
    Też włąśnie na tym teraz utknąłem...dość na dziś:-)
    • 37: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime27 Nov 2016
     

    larek:

    Zaraz, zaraz, przecież film na YouTube jest publiczny i ja go tam nie wrzuciłem...


    Nierozsądne jest oczekiwanie znajomości u ludzi znajomości sekretów ustawień youtube'a :) Nir wrzucił je w celu zademonstrowania nam efektu, a mi podesłał arkusz z tekstami. Ale spokojnie, nic się nie stało - Nir zgrubnie przetłumaczony plik - będący de facto dumpem wersji cartridgowej :) - trzyma dla siebie, nie zamierza go upubliczniać i czeka grzecznie na wersję oficjalną. Nawet przepraszał, że ośmielił się grzebać, ale go uspokoiłem i powiedziałem, że bardzo nam pomógł.
    • 38: CommentAuthorurborg
    • CommentTime27 Nov 2016
     
    Gra jest za darmo ale i tak znajdą się tacy co crackują ;)
  4.  
    Jesli mozna to ja tez chce 1 sztuke
    • 40:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime27 Nov 2016
     
    To nie są cracki tylko trainery, wreszcie przeszlem ten 14 level.
    • 41: CommentAuthorVidol
    • CommentTime27 Nov 2016
     
    i trailery tez to nie sa :)
    Rzeczywiscie byl blad bo na aa pojawila sie nowa wersja trainera.
    • 42:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime27 Nov 2016 zmieniony
     

    Wieczór:

    Nierozsądne jest oczekiwanie znajomości u ludzi znajomości sekretów ustawień youtube'a :) Nir wrzucił je w celu zademonstrowania nam efektu, a mi podesłał arkusz z tekstami. Ale spokojnie, nic się nie stało - Nir zgrubnie przetłumaczony plik - będący de facto dumpem wersji cartridgowej :) - trzyma dla siebie, nie zamierza go upubliczniać i czeka grzecznie na wersję oficjalną. Nawet przepraszał, że ośmielił się grzebać, ale go uspokoiłem i powiedziałem, że bardzo nam pomógł.

    Nierozsądne to jest oczekiwanie ode mnie, iż publiczny film na YT mam uważać za niepubliczny - tak na wszelki wypadek, bo nie znam intencji osoby, która go tam umieszcza :P
    Poza tym chciałem się pochwalić, że ktoś wziął się za tłumaczenie gry! I co mi zrobisz? ;)
    I oczywiście bardzo wdzięczny jestem Nirowi, że pomaga nam w tej pracy.

    Wieczór, a tak między nami - kiedy będzie gotowe tłumaczenie? Wiesz, na wprowadzenie tego do gry też będę potrzebował kilku miesięcy... Tak, widzę, że Nir potrafi wprowadzić zmiany wprost do gry i nie jestem mu do tego potrzebny, ale z takim napisem jak "PUNKTY" to już może mieć problem. Tak tylko pytam z ciekawości :)


    @ALL
    Autor cracka... no niech będzie - trainera, albo czyta nasze forum, albo sam się pokapował, że był błąd i wypuścił "second relase" cracka... tfu... trainera. Dostępny jest na AtariAge
    • 43: CommentAuthordiabeÅ‚?
    • CommentTime27 Nov 2016 zmieniony
     
    Trainerom w "Laurze" mówię "NIE"! :)
    • 44:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime27 Nov 2016
     
    I słusznie! :)
  5.  
    A ja już odebrałem oryginalne pudełko. Dzięki voy!
  6.  
    Level #12 ;)
    • 47: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime27 Nov 2016
     
    No widzisz, a pisałeś że nie masz czasu na granie :D
  7.  
    Za bardzo wciąga :)
  8.  
    30 level....
    • 50:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime28 Nov 2016
     
    Czyli dziś pewnie finał :-)