atarionline.pl Nienazwana strzelanina - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime4 May 2010 zmieniony
     
    Zauwazylem, ze w kwietniu tego roku Jason Kelk (znany bardziej jako TMR/Cosine) rozpoczal prace nad gra na Atari, o nieustalonej jeszcze nazwie. Ma to byc latanina-strzelanina (horizontal shoot'em up). Grafika inspirowana (vel rypana) z "Red Max-a":



    Informacja pochodzi z jego blogu:

    ->link<-
    • 2: CommentAuthornosty
    • CommentTime4 May 2010
     
    Tuz po umieszczeniu tego posta na stronie autora pojawil sie nowy obrazek - bardzo zachecajacy!
    • 3: CommentAuthors2325
    • CommentTime4 May 2010
     
    moim zdaniem na tym nowym screenie przesadził z kolorami i elegancki styl grafiki sobie uciekł
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime4 May 2010 zmieniony
     
    Tak, poprosilem wczoraj autora o jakis update informacji, stad pewnie ten obrazek.



    Poprosilem takze o filmik z dzialania silnika, zobaczylibysmy jak to cos sie rusza.

    Zgadzam sie z s2325 - w tej wersji kolory psuja efekt, chociaz to przeciez wszystko jest do uratowania :D.
    • 5: CommentAuthorlhuven
    • CommentTime4 May 2010 zmieniony
     
    A mnie się bardziej podoba kolorowa :) Na co mi plansza z "Red Max" z poziomym przesuwem? Zresztą to WIP, sądzę że 1 screen to był tylko punkt wyjścia. Fajnie gdyby grafika była oryginalna.

    Dopiero ostatnio dowiaduję się, w jak wielu polskich grach z lat 90. grafa była zerżnięta z C64. W szczególności narysowanie jako-tako wyglądającego sprite'a musiało być nie lada problemem. Ok, rozumiem że to były pół-amatorskie produkcje i nie każdy jest grafikiem, ale wydaje się że przepis na grę w roku 1992-1993 to: zrypać kilka sprajtów i grafik z hitu na inne platformy i zrobić z tego kolejną durną komnatówkę (bo kopiowanie mechaniki i sensu gry, żeby zrobić prawdziwą atarowską wersję było już za trudne).
    • 6:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime4 May 2010 zmieniony
     
    A mnie się bardziej podoba kolorowa :)


    Mnie sie tez podoba kolorowa, ale akurat nie w TAKICH kolorach :D

    Tak jak mowisz, trzeba poczekac bo to tylko wip. Wiadomo, ze Cosine na pewno zrobi to kolorowo, jak ich "Reaxion":

    ->link<-

    • 7: CommentAuthors2325
    • CommentTime4 May 2010
     
    jest podobnie jak z Chaos Engine, więcej kolorów nie zawsze znaczy lepiej:

    więcej kolorów (układ AGA):


    mniej kolorów (układ ECS/OCS):
    • 8:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime11 May 2010
     
    Wracajac do tematu strzelanki Jasona. Napisal mi, ze to nie jest grafika z Red Max-a, narysowal ja sam, ale jest pod *bardzo* silnym wplywem pracy Jima Wilsona.
    • 9:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime11 May 2010
     
    Chaos Engine, ma magiczne kolory i grafikę (np. na Atari ST).
    • 10:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime11 May 2010
     
    Jak to produkcje Bitmap Brothers, np. Speedball 2. Takie futurystyczno-cyberpunkowe :-)
    • 11:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime11 May 2010
     
    Przypominam, ze to watek o grze Jasona, milosnikow produkcji Bitmap Brothers zapraszam do zalozenia osobnego watku.