atarionline.pl Atari Falcon 030 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorfirestorm
    • CommentTime12 May 2010 zmieniony
     
    Przypadkiem dzisiaj znalazlem, jakby ktos byl zainteresowany ;)
    ->link<-
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime12 May 2010
     
    Ladny :)

    Atari Falcon 030 4MB 64Mb HDD
    This is an Atari Falcon 030 fitted with 4MB, and a 64Mb hard disk (internal).

    Overall this machine is in great condition (see pictures), kept in a smoke free home and for the past 10+ years in a dust-proof bag.

    It is supplied with:
    * power cable + RF cable (not pictured)
    * an original Atari mouse (not pictured)
    * orginal Atari manuals & diskettes
    * an optical mouse, pad and joystick (not pictured)
    * programming books + software including Quantum paint
    * Fully boxed Quartet (v1.5) - polyphonic music synthesiser (not pictured)
    * Original Lemmings, ISHAR 2, Targhan, Flight simulator 2 games ; Formula 1 GrandPrix (not pictured)
    * Original GST's Timeworks Publisher 2 ; Easy Text Professional
    * C-lab notator v2.2 (not pictured)
    * a huge selection of ST Format cover disks from issue 2-66!!! (not pictured)
    * selection of public domain software (not pictured)

    The Falcon boots up fine, and the screen and display appears good. No problems encountered with the floppy or hard-drive. However this is a vintage computer item, and because of the age of this item, it is sold "as is".

    Some general specifications on the Atari Falcon:

    * CPU 68030 microprocessor at 16MHz
    * DSP Motorola 56001 at 32 MHz
    * Graphics - 262,144 possible colours (65,536 simultaneous)
    * 1.44 MB PC-compatible internal floppy diskette drive
    * Memory: 4MB of RAM fitted.
    * An array of ports which include: SCSI, RS232, Parallel, RF, Video, MIDI cartridge, LAN, Microphone, Headphone, Joystick(expanded), and DSP
    * Internal hard disk drive
    * Atari MultiTOS pre-emptive multitasking operating environment
    * Control Panel
    * Sophisticated desktop

    Note that this is a UK spec Atari Falcon, so the PSU is rated at 220-240V 50Hz 120W. If you are from a country where the mains voltage is different you will need to use a suitable converter (not included with this auction item).

    I will also ship to outside mainland UK, please contact me for a quote for shipping.

    If you have feedback of less than 10, please contact me before bidding otherwise sorry but your bid may be cancelled. All monies will need to be cleared before releasing the goods. For shipping to countries outside the UK, you may incur customs fees, import duty and/or other fees when the item is imported into your country. These are the responsibility of the buyer. Payment must be made within 96 hours of the listing ending, otherwise the item will be relisted. Cash in GBP is also accepted upon collection. E&OE.
    • 3:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime13 May 2010
     
    Tak, niestety ostatni czas to nasza refleksja nad tym, że czasami Falcon ma tak ukryte wady że trudno to sprawdzić. Przykładowo na Grzybsoniadzie sprawdzaliśmy Falcona który na obu wyjściach nie ma sygnału RGB, nawet na antenowym! Z kolei po latach jury przekonał się że jego Falcon ma niesprawne SCSI...

    Dlatego jak się kupuje go to trzeba brać pod uwagę, że komputer może nie być sprawny, a sprawdzenie tego jest niemal niemożliwe.
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime13 May 2010
     
    A to nie byly czasem Falcony przerabiane/rozszerzane (miedzy innymi przez Gandalfa)? Slynely z tego, ze bywalo z nimi kiepsko i ludzie sie pilnowali, zeby takiego nie kupic :).
    • 5: CommentAuthorurborg
    • CommentTime13 May 2010
     
    Falcon to komputer legenda, ale softu jest chyba jak na lekarstwo, a szczególnie gier :(. Pewnie jeszcze mniej niż na STE - mam na myśli oprogramowanie wykorzystujące dodatkowe możliwości STE. Tak przynajmniej podejrzewam.
    • 6:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime14 May 2010 zmieniony
     
    Kaz: nie wiem, chyba nie.

    Urborg: nie jest tak źle. Ostatnio z jurym się tym tematem zajmowaliśmy i gier jest około 100 (nie wiem ile dokładnie), natomiast moje zbiory gier na STE kończą się chyba na 20-30 tytułach, w tym tylko kilka wartych uwagi.
    • 7:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime14 May 2010 zmieniony
     
    Hehe, cena, nie licząc kosztów transportu jest na poziomie tej, ze którą ja mojego kupiłem. Z tą różnicą, że mój miał walnięty HDD, ale 14M RAMu. Wygląda na to też, że sprzedawany Falcon też jest bez koprocesora (w każdym razie nic sprzedający o nim nie wspomina).
    Ale fakt - ładny okaz. :)

    Edit: ale cena minimalna nie została osiągnięta, hehehe! :>
    • 8: CommentAuthorjury
    • CommentTime14 May 2010 zmieniony
     
    tu jest lista myślę że wszystkich gier jakie wykorzystywały rozszerzone możliwości STE:

    ->link<-

    tu jest lista pewnie prawie wszystkich gier na Falcona:

    ->link<-

    ilościowo wygląda że Falcon miał ich więcej, ale tak naprawdę czym jest 100 gier na jakąkolwiek platformę, można powiedzieć że to praktycznie nic :) szczególnie jeśli większość to logiczne :)
    • 9: CommentAuthorurborg
    • CommentTime14 May 2010
     
    Tą listę gier anvil-softu na STE już znam i raczej nie jest kompletna. Brakuje chociażby "No Buddies Land", które w mojej ocenie na 100% używa hardware scrolla. 100 gier na Falcona to sporo. Ale ile tych gier to wydania komercyjne? Bo na STE jest sporo gier Public Domain, które chcoiaż wykorzystują dodatkowy hardware to są raczej kiepskie.
    • 10: CommentAuthorjury
    • CommentTime14 May 2010 zmieniony
     
    Większość z tych Falcon'owych to też nie komercyjne i też nazwałbym je kiepskimi.
    A co do No Buddies Land to nie spotkałem się jeszcze z informacją że wykorzystuje hardware scrolla. Na pewno korzysta z Sync-scroll'a. Pozatym lista anvil'a jeśli nie kompletna, to może brakuje tam maxymalnie z pięc pozycji :)
    • 11: CommentAuthorurborg
    • CommentTime14 May 2010
     
    Jury: Możę korzysta z sync scrolla - nie znam się. Nie wiedziałem, że ST (nie STE) potrafi płynnie scrolować ekran, bo z tego co widziałem w większości gier scrolling jest daleki od płynnego - powiedziałbym że wręcz skokowy.
    • 12: CommentAuthorjury
    • CommentTime14 May 2010
     
    tak, w ST scrolling jest badziewny, ale jest taki bajer jak hardware-scroll programowy :) który nazywa się sync-scrolling i tym można płynnie scrollować na ST, tyle że niewiele gier z tego korzystało, np. właśnie No Buddies Land, Enchanted Land i pewnie jeszcze ze 2. Sync-scrolling został "wynaleziony" oczywiście na "demoscenie".
    • 13:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 Jan 2021
     
    Przypomnienie demka by Shadows z 1997 roku, nagranie: nowy80 (dzięki). Kroll też przy tym pomógł (drugie dzięki).

    • 14:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime8 Jan 2021
     
    Mi się demko podoba od strony efektów i sprytnego manipulowania nimi tak aby wycisnąć ile się da;)
    • 15: CommentAuthoras...
    • CommentTime9 Jan 2021 zmieniony
     
    Demo Shadows na Falcon-a naprawdę ZAJEBISTE!!!!!