atarionline.pl Czasopisma komputerowe - wymiana - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorgalu
    • CommentTime17 May 2010 zmieniony
     
    Kolekcjonerom starych czasopism o tematyce komputerowej i komputerowo-growej chciałbym zaproponować zorganizowanie na forum jakiejś formy handlu wymiennego.

    Na początek - moje spisy:
    ->link<-

    Jestem zainteresowany przede wszystkim wymianą, ale jeśli ktoś będzie zainteresowany tylko sprzedażą to równie chętnie bym uzupełnił braki drogą kupna.
    • 2: CommentAuthorrekk
    • CommentTime17 May 2010
     
    galu, widzę że posiadasz w swoich zbiorach czasopisma, których próżno szukać w skanach. Czy jest możliwość, byś zeskanował brakujące pisemka i udostępnił je? Swoją drogą to w ten weekend jadę w moje dalekie strony rodzinne gdzie podobno jest pokaźny zbiór czasopism komputerowych z lat 80-tych i 90-tych. Co tam znajdę to zabiorę, czego nie znajdę na tym portalu lub na retroreaders to zeskanuję i udostępnię. Poza tym mam dostęp do porządnego, szybkiego skanera A3 więc mogę pomóc w skanowaniu :-)
    • 3:
       
      CommentAuthorgalu
    • CommentTime17 May 2010
     
    Które czasopisma masz na myśli (do zeskanowania)? Ze skanowaniem jest problem bo nie mam odpowiedniego sprzętu / nie chce mi się :) Takie rzeczy jak Komputer 1992-1993 nie nadają się do skanowania na domowym sprzęcie z uwagi na fakt, że są klejone a nie zszywane.
    • 4: CommentAuthorrekk
    • CommentTime17 May 2010
     
    galu, mam na myśli kilka numerów Mikroklanu, Amigera, Horyzontów Techniki, Amiga Computer Studio, w sumie ok. 10 numerów, których nie ma w formie "elektronicznej". Fajnie by było, gdybyś się skusił do ich zeskanowania lub je udostępnił by to zrobić :-) Co do mojego wypadu, jeśli wpadnie mi coś czego nie masz w zbiorach, to bez problemu Ci to dam, ja kolekcjonuję tylko skany :-)
    • 5: CommentAuthorPiesiu
    • CommentTime17 May 2010
     
    Ze spisu wynika, że zbierasz również pisma pecetowskie, mam sporo starych (z lat 90-tych) Enterów, PC Kurierów, itp., często w bdb stanie, jeśli byłbyś zainteresowany to chętnie wymienię się na magazyny 8/16 bitowe np. Bajtki, Mikroklany, Top Secrety itp.
    • 6:
       
      CommentAuthorgalu
    • CommentTime17 May 2010
     
    Zasadniczo to interesują mnie wszystkie pisma, ale w praktyce - z uwagi na problemy z upchaniem tego i transportem - postanowiłem ograniczać się do rzeczy wydanych przed 1996 rokiem. Czekam na wszystkie propozycje!

    Skanowanie wymienionych pism wchodzi w grę, tylko że mam dostęp wyłącznie do amatorskiego i wolnego sprzętu. Mieszkam w Gdyni, więc jeśli jest w Trójmieście lub okolicach jakaś zaufana osoba znająca się na skanowaniu i mająca więcej zapału ode mnie to mogę wypożyczyć dowolne z pism ze spisu do zeskanowania i zwrotu :)

    W tej chwili wszystkie pisma ze spisu mam pod ręką, więc jeśli ktoś potrzebowałby skanów/fotek konkretnych artykułów z konkretnych numerów to jest okazja żebym je wykonał.
    • 7:
       
      CommentAuthorgalu
    • CommentTime21 May 2010
     
    Nikt się do tej pory nie zgłosił z chęcią wymiany czasopism! :)

    Zdobyłem dzisiaj sporo ciekawych pism pecetowych z początku lat 90-tych, m.in. kilkadziesiąt wydań PC Kuriera z 1990 i 1991 roku, pierwsze roczniki PC Magazine po Polsku i kilka brakujących numerów "PC World Komputera" z 1994 roku - spisu jeszcze nie aktualizowałem.
    • 8:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime21 May 2010
     
    Bo nie tak szybko, ja tez musze taka liste sobie zrobic... :)
  1.  
    Mam niestety tylko takie coś: Plustek OpticPro ST12. Jestem dostępny na trasie Wejherowo-Gdańsk
    1. wiele formatów pisemek tym amatorskim sprzętem zrobić się nie da :(
    2. nie jestem jeszcze zasłużony (czytaj: godny polecenia) na AoL :(

    Ale jakby co....
    • 10: CommentAuthors2325
    • CommentTime25 May 2010
     
    kilka dni temu poznałem jakiegoś mocno podeszłego wiekiem entuzjastę starych komputerów, dowiedziałem się też że ma jakąś literaturę, ale nie bardzo jak ma się jej skanami podzielić (brak konta e-mail mimo dostępu do Internetu), może ktoś kojarzy pana Witolda który mieszka chyba gdzieś w okolicy placu Kołłątaja w Szczecinie i zna go lepiej by dało się go namówić jeśli nie na skany tego co ma to chociaż na wywiad (rozmawialiśmy o starych komputerach jakieś pół godziny i nawet nie zauważyłem jak się deszcz rozpadał)
    • 11:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 May 2010
     
    i zna go lepiej by dało się go namówić jeśli nie na skany tego co ma to chociaż na wywiad (rozmawialiśmy o starych komputerach jakieś pół godziny i nawet nie zauważyłem jak się deszcz rozpadał)


    Alez juz zrobiles pierwszy krok do wywiadu, po prostu pociagnij temat uprzedzajac rozmowce, ze bedzie to wywiad opublikowany!
    • 12: CommentAuthorrekk
    • CommentTime25 May 2010
     
    Tak jak pisałem powyżej, wróciłem z rodzinnych stron przywożąc ok. "30 kg" czasopism z lat 80-tych i 90-tych. Zobaczę co tam znajdę do zeskanowania, czego jeszcze nie ma w necie i je wrzucę. galu, szkoda że ja daleko mieszkam (wrocek), bo chętnie bym zeskanował braki, które Ty posiadasz. To co przywiozłem to cząstka zbioru ale mnie najbardziej interesuje 8 i 16 bit więc nie zabierałem Chipów, Enterów, PC Kurierów, CD Actionów itp. galu, porównam to co przywiozłem z Twoim spisem, czego nie będziesz miał a ja znajdę, to Ci mogę dać. Proszę tylko o trochę cierpliwości, bo jakaś gorączka w pracy i mam teraz mniej czasu.
    • 13:
       
      CommentAuthorgalu
    • CommentTime27 May 2010 zmieniony
     
    @Rzymianinus - jak najbardziej mogę wypożyczyć pisma do skanowania, proszę o info które i kiedy (nie wszystkie trzymam pod ręką). Jestem praktycznie codzienny uchwytny w ścisłym centrum Gdyni :)
    @rekk - jeśli nie będziesz zainteresowany wymianą to - tak jak napisałem - jestem zainteresowany również odkupieniem konkretnych brakujących numerów.

    Przeglądałem nowe gazety, o których wspomniałem w poprzedniej odpowiedzi, i np. w n-rze z 1995 roku trafiłem na wykres cen komputerów Atari (8 i 16 bit) w latach 1990-1995, jutro wrzucę skan lub fotkę. Mignęła mi również recenzja Jaguara (chyba PCWK) czy teksty o Karenie z wczesnego PC Kuriera (wówczas już firma pecetowa). Jeśli jest zainteresowanie to również mogę wrzucić.

    Aktualne spisy - ->link<-
    • 14: CommentAuthorrekk
    • CommentTime27 May 2010
     
    galu, w ten weekend rozpakuję przywiezione paczki. Porównam co mam a nie ma w necie oraz na Twojej liście i dam znać. Napiszę też jakich nie ma skanów, które można by zrobić z Twoich zbiorów.
  2.  
    @galu - mój skaner łapie format max. A-4; np. w poniedziałek najbliższy mogę być ok. 17.oo przy Dworcu Głównym w Gdyni - co kilka dni dojeżdżam do pracy w Gdańsku na II zmianę i wtedy te 2-3 godziny mogę przeznaczyć na sesje skanowania co tylko chcecie. Jakby co, to daj znać na priva. KAZ ma na mnie namiary.
    • 16: CommentAuthorrekk
    • CommentTime30 May 2010
     
    galu, w tej chwili zająłem się skanowaniem czasopism, które udostępniam na retroreaders. Jak się z tym uporam to odezwę się, napewno pism nie będę trzymał i chętnie się ich pozbędę. Aha, nie porównałem Twojego spisu z tym co mam a co mógłbyś udostępnić do skanowania ale co się odwlecze...
    • 17:
       
      CommentAuthorgalu
    • CommentTime9 Jul 2010
     
    Podbijam temat. U mnie doszło ok. 30-tu numerów MA i ACS z końcowego (żałosnego ;)) okresu ich działalności - uwzględnione w spisie.
    • 18: CommentAuthorrekk
    • CommentTime9 Jul 2010
     
    Hej galu, ja już powoli kończę skanowanie i udostępnianie na retroreaders. Zostało mi ok. pięciu czasopism do zrobienia więc jak skończę to się odezwę.
    • 19: CommentAuthorrekk
    • CommentTime25 Jul 2010
     
    Hej galu, skończyłem skanowanie i mogę oddać zbiory. Daj znać jeśli jesteś jeszcze zainteresowany.
    • 20: CommentAuthormac
    • CommentTime25 Jul 2010
     
    tak troszkę podpinając się pod temat: gdyby ktoś miał do sprzedania czasopisma Świat Atari, to ja byłbym zainteresowany kupnem ;-)
    • 21:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime21 Aug 2010
     
    A czy ktos ma cos takiego w zbiorach, prenumeruje albo cos?

    • 22:
       
      CommentAuthorgalu
    • CommentTime11 Jan 2011
     
    Przepraszam, ale nie śledziłem tego wątku - osoby zainteresowane wymianą czasopism proszę o ponowny kontakt w tym miejscu (wliczając w to autorów prywatnych wiadomości, które przeczytałem dopiero teraz...).

    W tzw. międzyczasie powiększyłem swoją kolekcję, głównie o pisma z lat 90-tych (pierwsze roczniki CHIPa, prawie kompletne archiwum PC World "Komputer" z lat 90-tych), Moje Atari, "Internet" (pismo wydawane początkowo przez Sp-nie Bajtek), doszło też bardzo dużo nadmiarowych numerów Komputera i Bajtka. Aktualny spis (chociaż niekompletny bo pogubiłem się w porządkach - większość gazet składuję poza domem) jest w pierwszej wypowiedzi w tym wątku.
    • 23:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime27 Apr 2011
     
    Ponawiam pytanie z watku nr 22.
    • 24: CommentAuthorstreak
    • CommentTime10 Feb 2023
     
    Jesli mamy tu zbieraczy starych czasopism to moze ktos ma zdigitalizowane PC Shareware'y, PC KURIER'Y, ENTER'y gdzies , albo stare czasopisma polskie (o konsolach)? Dajcie znac.

    PS. PC Shareware z Archive.org mam :)
    • 25: CommentAuthorstreak
    • CommentTime11 Feb 2023 zmieniony
     
    .
    • 26: CommentAuthordrygol
    • CommentTime11 Feb 2023
     
    Ja mam sporo magazynów CHIP, PC Kurier, PC World czy Enter i inne. Chętnie to zamienie na PLNy.
    Mam też karton CD/DVD dodawanych do tych gazet.
    W razie czego, walcie na mail.
    • 27:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 Oct 2023
     
    Pytanie, czy ktoś ma może PDF-y czy skany Informatyki z lat 1980-1990? A może gdzieś są w sieci? Będę wdzięczny za podpowiedź.
    • 28:
       
      CommentAuthorduncan
    • CommentTime20 Oct 2023
     
    Znajdziesz wszystko na stronie Biblioteka cyfrowa Politechniki Śląskiej
    ->link<-
    • 29:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 Oct 2023
     
    O proszę, najciemniej pod lampą! Dzięki.