atarionline.pl atari i ramka cyfrowa - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorbaton
    • CommentTime3 Jun 2010
     
    Czy ktoś zastanawiał się nad podłączeniem atari do ramki cyfrowej +/- 7" ? Taką ramkę można czasami kupić poniżej 100zł i byłby wtedy monitor dla atarynki, a sprzęt stał by się jeszcze bardziej mobilny. Nie wiem tylko czy większość ramek ma wejście AV (wyjście jest prawie zawsze)? No i co z jakością obrazu? Może ma ktoś takie próby za sobą?
    • 2: CommentAuthorpajero
    • CommentTime3 Jun 2010
     
    Taki pomysł to mi by przeszedł od razu. Wytrzeszcz oczu na 7" gwarantowany...
    • 3: CommentAuthorbaton
    • CommentTime3 Jun 2010
     
    no są jeszcze monitorki np. samochodowe 11"
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 Jun 2010
     
    Baton - tak, ja o tym myslalem od dawna, wydaje mi sie, ze to byloby najlepsze rozwiazanie, gdy ktos czesto przenosi komputer (np. na zloty). Atarka i zasilacz i tak wystarczajo duzo waza, wiec maly i plaski monitor bylby idealny.

    Pajero - ale ramki maja rozne rozmiary, 7 cali wcale nie jest najwieksza. Mozesz kupic ramke np. 9,10 cali. Konsole do gier (np. PSP) czy telefony maja wyswietlacze po 4,3 cala w wiekszej rozdzielczosci i klopotow z wytrzeszczem nie powoduja :). Wszystko zalezy od odleglosci miedzy oczami a monitorem.
    • 5: CommentAuthorguma
    • CommentTime3 Jun 2010
     
    Posiadam i podłączałem taką ramkę tft lcd 7" z wejściem av, podzielam zadanie pajera, z tym że nie trzeba nawet wytrzeszczać oczu bo jakość obrazu jest tak fatalna że nie ma właściwie na co patrzeć :/
    • 6: CommentAuthorbaton
    • CommentTime4 Jun 2010
     
    mam jeszcze przenośne dvd też ma fajny wyświetlacz - niestety bez wejścia a/v :( Może wiecie czy da się takie dorobić?
    • 7: CommentAuthors2325
    • CommentTime5 Jun 2010
     
    w Netto są ramki cyfrowe za 35zł 128x128 czy jakoś tak ;)
    • 8: CommentAuthorurborg
    • CommentTime5 Jun 2010
     
    Ramka cyfrowa moim zdaniem kompletnie się do Atari nie nadaje. Ramka za 35 zł o rozdzielczości 128x128 to zresztą tylko namiastka ramki bo to śmieszna wręcz rozdzielczość. Poza tym pamiętajmy że ramki z reguły nie nadają się do wyświetlania animacji ale jedynie statycznych obrazów i to też może być problem.
    • 9: CommentAuthorszary
    • CommentTime5 Jun 2010
     
    Trochę eksperymentowałem z róznymi samochodowymi ekranikami i tv z tzw. "niższej półki". W każdym przypadku efekt przez złącze video był niestety kiepski. W gry to jeszcze jako tako pograć się dało ale w trybie tekstowym obraz był bardzo niewyraźny. Ewentualnie jako tako było coś widac w trybie czarno-białym.
    • 10: CommentAuthorLt_Bri
    • CommentTime18 Jun 2010
     
    Całkiem niezły jest obraz na 5" monitorkach LCD do gierki telewizyjnej PSone.
    W monitorku takim siedzi matryca samsunga (320x240, czy jak kto woli 960x240 subpikseli) i elektronika sony (trza podmienić jeden rezystorek - inaczej jest za dużo czerwonego).

    Sporym plusem jest to że ma wejście RGB + CSync (przydatne przy secamowych atarkach), a także zwykłe CVBS (któraś wersja łykała po drobnych przeróbkach Y/C - przydatne w "pozostałych" atarkach).

    Tut przykład:

    ->link<-
    (obraz po RGB jest znacznie lepszy).
    Przez kilka lat używałem projektora na bazie takiej matrycy ;)



    Była jedna niezła(zdaje się ta sama matryca) podróbka tego monitorka (bodaj pod nazwą Zenith), dostępna też w wersjach pod inne gierki telewizyjne (nowsze).