atarionline.pl Okazyjny posiadacz C64... - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthors2325
    • CommentTime21 Sep 2010
     
    wpadł mi dziś w ręce C64C i poszukuję do niego napędu dyskietek 3.5 cala, czy ktoś miałby coś takiego do sprzedania? z zasilaniem sobie poradzę bo zasilacz zdaje się mam zachomikowany w tapczanie choć nigdy c64 nie miałem, a kabel video to zwykły antenowy wystarczy
    • 2: CommentAuthorzyga64
    • CommentTime21 Sep 2010
     
    Stacja 3.5" do c64 (Model 1581) jeśli uda się już upolować to koszt nie mniejszy niż 400zł.

    Chyba że chodzi o zwykłą 5.25" 1541. To koszt jakieś 50zł (do dostania bez problemu na allegro).

    Ze swojej strony polecam ukladzik SD2IEC (komodorowski odpowiednik SIO2SD).
    • 3:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime21 Sep 2010
     
    Tyle, że na SD2IEC nie pójdzie cały soft z C64, nie zadziała ten używający fastloaderów przeprogramowujących stację C64, choć sporo gier zostało przerobionych pod kątem tych interfejsów. Ale faktycznie wobec kosmicznej ceny interfejsu "1541 Ultimate", SD2IEC pozostaje jedyną opcją.
    • 4: CommentAuthors2325
    • CommentTime21 Sep 2010
     
    jest już nie najlepiej z dyskietkami 3.5' a co dopiero 5.25', dlatego wolę tych pierwszych unikać, C64C kupiłem za 20zł bo znalazłem kogoś kto będzie dla mnie zbierał podobny sprzęt z wystawek z Niemiec, jeśli nie ma dodatkowych utrudnień w transferze plików do formatu czytelnego dla C64 to byłbym taką stacją 3.5' zainteresowany mimo ceny
    • 5: CommentAuthors2325
    • CommentTime21 Sep 2010
     
    tych drugich, czyli 5.25', mała pomyłka
    • 6: CommentAuthors2325
    • CommentTime21 Sep 2010
     
    przed chwilą miałem możliwość i zbadałem C64C - działa, a jakość obrazu b. dobra jak na antenowy kabel
    • 7: CommentAuthorMaciek
    • CommentTime21 Sep 2010
     
    podczepię się pod tego posta, bo sam jestem posiadaczem c64 od niedawna. Może ktoś podać jakiś króciutki program w ichniejszym bazylu żebym mógł sprawdzić czy działa u mnie głos? Może da się wywołąć jakiś odpowiednik naszego selftestu?
    • 8:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 Sep 2010
     
    W takich tematach to chyba bardziej pomoga Ci tutaj:

    ->link<-
    • 9: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime22 Sep 2010 zmieniony
     
    @Maciek Niestety C64 nie ma self testu. W instrukcji obsługi ( ->link<- ) jest kilka krótkich programów pozwalających na sprawdzenie dźwięku. Jeżeli masz magnetofon do C64 to polecam zakup cassette adaptera (kilka złotych), którym możesz przesłać demo lub grę i w ten sposób sprawdzić dźwięk, a przy okazji będziesz mógł przenieść/wgrywać programy. Niektóre cartridge z turbo mają dodatkowe funkcje na przykład beep do klawiatury...