atarionline.pl kolor tla w basicu - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorinsert
    • CommentTime5 Aug 2010
     
    Czesc,

    Dzisiaj odpalilem po wielu latach 65xe i 130xe, pod jednym kolor basica mam zielony pod drugim niebieski, czy to normalne czy tez ktorys komputerek nawalil?

    Pozdr

    Klaus
    • 2: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime5 Aug 2010
     
    pod spodem malucha jest takie male pokretlo (w dziurze w obudowie).
    krec nim w lewo/prawo. tam sie kolory ustawia.
    • 3: CommentAuthormono
    • CommentTime5 Aug 2010
     
    No i ma być niebieski :)
    • 4: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime5 Aug 2010
     
    Ja miałem "zimne luty" wewnątrz wtyczki z przewodu zasilacza i to powodowało zielenienie ekranu - poruszanie kablem zmieniało odcień. Problem usunąłem wymieniając wtyk (7 bolców).

    Spotkałem się też z czarno białym obrazem - gdzie pomogła wspomniana wyżej regulacja.
    • 5:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime5 Aug 2010
     
    ja u mnie mialem snieg i czarnobialy ekran ;) - pomoglo wyjecie "zbrojenia" (bo nie wiem jak nazwac te dwa potezne kawaly blachy w 65XE :) - teraz ani zaklocen ani nic :)
    • 6:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime8 Aug 2010
     
    To juz wiem, czemu Klaus rysowal na Glucholce w odcieniach szarosci... zeby bylo dobrze w zieleniach i niebieskosciach ;)
    • 7: CommentAuthorlhuven
    • CommentTime9 Aug 2010
     
    Mam podobny problem. Kręcę pokrętłem i za cholerę nie mogę uzyskać właściwych barw. Jak ustawię tak, żeby w Basicu był piękny niebieski kolor, to znowu inne są o kant wiadomo czego rozbić (wpisywałem z pamięci POKE 710). Znalazłem jaki taki kompromis, ale nie jestem zadowolony - Basic jest lekko zielonkawy.. taki hm.. morski? blady turkus? (z braku lepszego określenia).

    Zna ktoś może jakiś programik na Atari który można by użyć do kalibracji kolorów i ewentualnie jakąś "wzorcowy" obrazek palety na PC dla porównania, jak powinno to wyglądać?
    • 8:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime9 Aug 2010
     
    Jest to dosc stary problem, szczegolnie serii XE, wykonanej mniej dbale niz XL. Temat wzorcowej palety barw byl walkowany wielokrotnie - glownie w kontekscie tego, jaka powinna byc paleta barw emulatorow, przyklad dyskusji tutaj:

    ->link<-

    Wnioski sa takie, ze kazdy sobie rzepke skrobie, a uniwersalnych rozwiazan nie ma :).