atarionline.pl Kabel Atari => TV; jaki zasilacz do 65XE? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorEnder
    • CommentTime3 Oct 2010
     
    Witam
    W końcu kupiłem (długo ;) dojrzewałem) Atari 65 XE z portem expansion. Na początek mam dwa pytanka (można gdzieś kupić kabel do podłaczenia atarynki z TV (najlepiej LCD) przez s-video? Nie będę miał zasilacza (musze kupić), a w niedalekiej przyszłości chciałbym mieć SIO2SD, czy w związku z tym szukać zwykłego zasilacza od Atari, czy coś innego silniejszego? Gdyby ktoś miał czas, cierpliwość i ochotę odpowiedzieć na inne pytania, które pewnie zrodzą się w mojej głowie to zapraszam na GG 5236476
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 Oct 2010 zmieniony
     
    Co do zasilacza - to ja do XEGS-a mam nowy, od Pajero (5V, 4A). Kosztowal zdaje sie 25 zlotych, a ma odpowiedni zapas jasnej strony mocy :). Gdzie to kupowal nie wiem, sam pewnie napisze.



    • 3:
       
      CommentAuthorEnder
    • CommentTime3 Oct 2010
     
    A co z kablem od obrazu? Zasilacz może trafie na allegro.
    • 4: CommentAuthorBartoszP
    • CommentTime4 Oct 2010
     
    Można tu znaleźć: ->link<- (to nie moje - wyszperane)
    Niezłe są te zasilacze bo małe i mają 4A. Trudno takie znaleźć a długo szukałem do routera D-Link.
    • 5: CommentAuthormaÅ‚y
    • CommentTime5 Oct 2010
     
    Ten zasilacz jest chyba do thin clientow Compaq T20. Tez kupilem cos takiego i zalozylem nowa wtyczke. Jezeli chodzi o kabel Atari-Scart to mozna zrobic samemu. Ja wlasnie w niedziele taki popelnilem. W sumie jakies 30 minut roboty z przymiarkami w trakcie. Nie znalazlem niestety schematu kabla z polaczona luma i chroma wiec robilem go po swojemu wg. pinoutu Scarta i wyjscia w Atari. Dziala bez zarzutu.
    • 6:
       
      CommentAuthorEnder
    • CommentTime5 Oct 2010
     
    Przez Scart obraz będzie najlepszy? Myślałem, że małe atari ma wyjście s-video i byłoby mniej grzebania (dopasować wielkość wtyczki i nabyć Tv z s-video). TV LCD działaja poprawnie z Atari 65 XE (żeby się nie rozczarować)?
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime5 Oct 2010
     
    Nie, male Atari nie ma wyjscia S-Video, to nie byly te czasy :). A ja sie zastanawialem, dlaczego Ty chcesz koniecznie przez S-Video...

    Scalak swego czasu testowal przerobke Atari pod nazwa SuperVideo:

    ->link<-

    Ewentualnie wchodzi w gre jeszcze instalacja karty VBXE, ktora daje na wyjsciu lepszy obraz (RGB).
    • 8:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime5 Oct 2010 zmieniony
     

    Kaz:

    Nie, male Atari nie ma wyjscia S-Video, to nie byly te czasy

    Fakt, typowego wyjścia S-Video nie ma, ale S-Video to standard, w którym jest rozdzielony sygnał luminancji i chrominancji, a takie oddzielne sygnały w serii XE (nie XEGS) występują na wyjściu monitorowym. Opis (atariki): ->link<-

    A ja sie zastanawialem, dlaczego Ty chcesz koniecznie przez S-Video...

    Bo obraz przez S-Video jest lepszy od obrazu uzyskanego poprzez sygnał Composite Video. Tu ->link<- można zobaczyć, jaka jest to różnica.

    Ender:

    TV LCD działaja poprawnie z Atari 65 XE (żeby się nie rozczarować)?

    Z tym jest niestety bardzo różnie. Moje Atari podłączone do TV LCD Panasonic 32" przez S-Video daje obraz rewelacyjny (jak na LCD+Atari). Zdjęcia z ekranu można zobaczyć pod powyższym linkiem. Szukając mniejszego TV, który mógłbym zabierać na zloty, okazało się, że niestety inne (tanie) TV dają fatalną jakość obrazu z Atari. W chwili obecnej mam 15" LCD Grundiga i obraz jest bardzo... taki sobie (łączony też przez S-Video).
    • 9:
       
      CommentAuthorEnder
    • CommentTime5 Oct 2010
     
    A czy ktos podjąłby się zrobienia takiego kabla? Elektronik ze mnie żaden.
    • 10:
       
      CommentAuthorEnder
    • CommentTime10 Oct 2010 zmieniony
     
    Czy taki zasilacz będzie dobry? ->link<-
    A co do obrazu zastanawiam się nad monitorem LCD z wbudowanym tunerem TV?
    • 11: CommentAuthorXuio
    • CommentTime10 Oct 2010
     
    Mysle, ze ten powinien byc dobry, tylko trzeba przerobic w nim wtyczke

    ->link<-
    • 12:
       
      CommentAuthorEnder
    • CommentTime11 Oct 2010
     
    A ja kupiłem ten co w podesłanym linku teoretycznie powinien pasować i ma wtyczkę - 4 pin.