atarionline.pl
atarionline.pl Atari
Login:
Hasło:
Zapamiętaj mnie
Translate to RSS RSS
Nowości w Bibliotece Atarowca z 2026-03-06 11:49 (18)
Atari jako programator pojazdu gąsienicowego z 2026-03-04 16:15 (17)
Barbarzyńca nadchodzi... z 2026-02-26 17:26 (27)
Re-Falcon030 z 2026-02-22 21:53 (2)
Dziś spotkanie z RE-FALCON z 2026-02-22 10:53 (5)
Atari Extreme z 2026-02-19 12:53 (15)
ASAP 8.0.0 z 2026-02-16 17:59 (5)
Jak sokół z popiołów... z 2026-02-08 12:09 (9)
Postacie gier Atari z klocków z 2026-02-06 17:25 (4)
Brodate dyskietki z 2026-01-30 21:16 (15)
Kalendarz Atari 2026 z 2026-01-24 16:32 (7)
Nasza filmoteka z 2026-01-17 14:12 (4)
Historia grupy Pentagram - opowiada Virus i Blasph z 2026-01-10 18:54 (26)
Spotkania online dziś, jutro, pojutrze z 2026-01-07 08:21 (15)
Nowe gry w 2026 roku z 2026-01-04 20:32 (1)
Atari Last Party 2026 z 2026-01-02 17:26 (23)
Szczęśliwego 2026 roku! z 2025-12-31 16:48 (15)
Najlepsza muzyka demoscenowa Atari na winylu z 2025-12-23 21:25 (45)
Dwudziestolecie projektu ASAP z 2025-12-23 05:58 (6)
Czwarty numer Grela miał oficjalną premierę z 2025-12-17 12:55 (6)
«« nowszestarsze »»

Pomocnik/Helper
Gry/Games

Katalog gier (konwencja Kaz)
Aktualizacja: 2026-05-28
Liczba katalogów: 8866, liczba plików: 40016
Zmian katalogów: 6, zmian plików: 20

0-9 A B C D
E F G H I
J K L M N
O P Q R S
T U V W X
Y Z inne
zipCałość 3070 MB

Katalog gier (konwencja TOSEC)
Aktualizacja: 2021-07-11

Opisy gier
"Old Towers" (Atari ST) opisał Misza (19)
Submarine Commander opisał Kaz (36)
Frogs opisał Xeen (0)
Choplifter! opisał Urborg (0)
Joust opisał Urborg (17)
Commando opisał Urborg (35)
Mario Bros opisał Urborg (13)
Xenophobe opisał Urborg (36)
Robbo Forever opisał tbxx (16)
Kolony 2106 opisał tbxx (3)
Archon II: Adept opisał Urborg/TDC (9)
Spitfire Ace/Hellcat Ace opisał Farscape (9)
Wyspa opisał Kaz (9)
Archon opisał Urborg/TDC (16)
The Last Starfighter opisał TDC (30)
Dwie Wieże opisał Muffy (19)
Basil The Great Mouse Detective opisał Charlie Cherry (125)
Inny Świat opisał Charlie Cherry (17)
Inspektor opisał Charlie Cherry (19)
Grand Prix Simulator opisał Charlie Cherry (16)
«« nowszestarsze »»

Wewnętrzne/Internals



   Nowinki tworzone dzięki CuteNews
Już w sobotę KWAS we Wrocławiu!
KWAS ponownie wrócił do macierzy, czyli Wrocławia, a ściślej tuż pod rogatki Wrocławia, czyli do Mokrego Dworu. Tak jak w listopadzie ubiegłego roku, odbędzie się w budynku Punktu Informacji Turystycznej (mapka poniżej).



Jesienna plucha i ostatnie liście spadające z drzew już nam nie grożą, więc zapraszamy wraz z Blasph-em na majowe spotkanie w znacznie lepszej pogodzie niż ostatnio i w przyjemnych okolicznościach budzącej się przyrody. Planowane jest spotkanie z członkami grupy Pentagram, w tym z Kamilosem, który przyleci na KWAS z Londynu, a także pooglądamy sobie stare i nowe demka. Pogramy w więcej osób za pomocą czeskiego Multijoya8, a będzie też ognisko i kiełbaski integracyjne.

Rozpoczynamy 16 maja 2026 roku o godzinie 15:00, choć już od godziny 10:00 będzie otwarte, dla tych co chcieliby przybyć wcześniej (bo nie mieli co robić). Z kolei, jak to na KWAS-ach bywa, nie znamy godziny zakończenia. W tej lokalizacji jest możliwość posiedzenia nawet do rana, więc przed północą nie skończymy.

Odnośnie dotarcia na miejsce, powtórzę to co ostatnio pisałem: do Mokrego Dwóru można oczywiście dojechać własnym samochodem ale też komunikacją miejską - autobusem linii 100 (tu rozkład). Łatwo wytłumaczyć, gdzie należy wysiąść - na ostatnim przystanku, na pętli w Mokrym Dworze. Uwaga! Komunikacja miejska nie dociera tu w nocy, ostatni autobus z Mokrego Dworu wyjeżdża o 22.36. Na szczęście na zlocie będą osoby zmotoryzowane, które mogą podrzucić, a oczywiście można też korzystać z taksówek, uberów i tym podobnych. Mapka z zaznaczoną lokalizacją, można sobie zaplanować dojazd autem (miejsca do parkowania jest dość):



Odnośnie infrastruktury budynku i okolic: niektórzy z Was może pamiętają to miejsce, bo tam 10 lat temu, w 2015 roku, Blasph już robił kiedyś atarowską imprezę na kilkadziesiąt osób. Teraz po remoncie jest lepiej niż wówczas. W budynku jest dostęp do wifi, jest toaleta oraz kuchnia, w której można sobie przygotować posiłek czy kawę/herbatę (w razie potrzeby, jeśli ktoś chce, ale we własnym zakresie). Gdyby ktoś reflektował w przerwie na wysiłek fizyczny to wewnątrz jest stół z piłkarzykami, a na zewnątrz siłownia, plac zabaw dla dzieci, tyrolka do zjazdów, a nawet boisko do koszykówki, tenisa, piłki ręcznej i nożnej. Spokojnie można przyjechać więc nawet z dziećmi, bo będą miały miejsce na aktywności.

Odnośnie planu zajęć na zlociku: plan spotkania jak zwykle na KWAS-ie będzie się ustalał aż do ostatniego dnia, a nawet w trakcie trwania, bo taka spontaniczna jest formuła. Znowu tematem wiodącym będzie demoscena i retrogamedev, a gościem specjalnym będzie Kamil "Kamilos" Nowiński. Prawdopodobnie pojawią się też inni zacni goście znani z demosceny i gamedevu, ale wszystko się okaże na miejscu. Zapraszamy!

2026-05-14 22:01 by Kaz
komentarzy: 10
Kaz @2026-05-14 22:49:06
A, no i może się ktoś podejmie przejścia najdłuższą kładką w Polsce, która prowadzi do party place ;)
Kamilos @2026-05-15 19:40:42
Do zobaczenia jutro!
blasph @2026-05-15 22:35:21
do zo ! kamilos
jhusak @2026-05-16 13:35:00
Jestem z Wami duchem :)
Kaz @2026-05-17 01:13:53
...i ja tam byłem, miód i wino piłem :)
Naliczyłem, że przewinęło się 14 osób, 3 atarki, 3 stacje dysków. Dzięki za fajne rozmowy, chłopaki! Tylko pogoda zawiodła, Mokry Dwór jednak postanowił być mokry nie tylko z nazwy.

PS. AS nie było, bo nie można się było ciągle chwalić byle czym :P
as.. @2026-05-17 05:48:14
@Kaz, jestem!
- dziękuję że o mnie wspomniałeś :)
Kaz @2026-05-17 11:55:19
Proszę uprzejmie. Wspomnę jeszcze nie raz.
as.. @2026-05-17 13:39:11
Dzięki ;) Ja się nie jeszcze jeden raz jeszcze pochwalę :) Przyznam motywujesz ;)
Kaz @2026-05-17 17:52:45
Nie wątpię, że będziesz. Nikt inny tak nie potrafi ciągle to samo w kółko.
Alex_D @2026-05-19 01:20:57
Bardzo fajna miejscówka. Dzięki wielkie za miłe spotkanie.
nickname
e-mail / website (opcjonalnie)

Aktualne tematy
Another World VBXE (AI made) (22)
ostatni: 14-06-2026 22:03, w1k
Lost Party 2026 (13)
ostatni: 14-06-2026 18:08, sun
ACC - Atari Cracov Conference 1993 (8)
ostatni: 14-06-2026 16:54, Kaz
The400 (284)
ostatni: 12-06-2026 21:54, Konstantyn
Nowa gra od Gorgha (570)
ostatni: 12-06-2026 17:44, gorgh
Rekordowo szybka transmisja SIO (50)
ostatni: 12-06-2026 16:01, Konstantyn
Silly Venture 2026SE - the bigges... (70)
ostatni: 11-06-2026 11:34, greymsb
Silly Venture 2026WE - the bigges... (13)
ostatni: 11-06-2026 11:32, greymsb
Niedoceniane Polskie Gry (88)
ostatni: 09-06-2026 16:27, mav
mad-pascal biblioteki (27)
ostatni: 08-06-2026 16:28, zbyti
Kilka kaset (1)
ostatni: 08-06-2026 10:58, dan
Koprocesor (FPU) w Atari Mega STE (21)
ostatni: 08-06-2026 08:38, artik-wroc
Mega-CD (75)
ostatni: 07-06-2026 08:39, pancio
Uwaga, uwaga, nadchodzi - Ko-Ma-3! (24)
ostatni: 07-06-2026 01:06, Mq
[AI] podcasty o ATARI, polskim ga... (1)
ostatni: 06-06-2026 18:03, Tygrys1982

Kategorie Forum Atarum

Administratorzy: Adam, Cyprian, Jhusak, Kaz
Użytkowników: 3048
Ostatnio zarejestrowany: Bukot
Postów ostatniej doby: 22

Spotkania i zloty/Meetings & Parties

Najbliższe imprezy
link do naszych spotkań online, zapraszamy do odwiedzenia kanału zoom również przez kod QR:

KWAS

Kalendarz AOL


Społeczność/Community


Rozmawiali
Wywiad z Mariuszem Jaroszem i Kaz (15)
Wywiad Dracona z Mr. Bacardim i Kaz (16)
Tomasz Dajczak i Kaz (22)
Lech Bąk i "Świat Młodych" i Kaz (26)
Michał "Mike" Jaskuła i Kaz (30)
F#READY i Dracon (22)
Daniel „Arctus” Kowalski i Dracon (25)
KATOD i TDC (15)
Mariusz Wojcieszek i "Adam" (17)
Romuald Bacza i Ramos (16)
Śledzenie Amentesa i Larek (9)
Leszek Łuciów i Charlie Cherry (17)
TO JUŻ ZA TOBĄ: rozmowa z Bobem Pape i cpt. Misumaru Tenchi (39)
Rob Jaeger i Emu (53)
Jacek "Tabu" Grad i Dracon (0)
Alexander "Koma" Schön i Kaz (0)
Maciej Ślifirczyk i Charlie Cherry (0)
Jarek "Odyniec1" Wyszyński i Kaz (0)
Marek Bojarski i Kaz (0)
Olgierd Niemyjski i Ramos (0)
«« nowszestarsze »»

Stragan
Nowe, pojemniejsze RAM-Carty oferuje Kaz (21)
"mouSTer" czyli myszka ST oferuje Kaz (30)
Atari USBJoy Adapter oferuje Jakub Husak (0)
Programy: Kolony 2106 oferuje Kaz (7)
Sprzęt: rozszerzenia oferuje Lotharek (382)
Gadżety: naklejki, pocztówki oferuje Sikor (11)
Sprzęt: cartridge RAM-CART oferuje Zenon (7)
Miejsce na drobne ogłoszenia kupna/sprzedaży oferuje Kaz (58)
Sprzęt: interfejs SIO2IDE oferuje Piguła (2)
Sprzęt: interfejs SIO2SD oferuje Piguła (110)

Użytki/Utils
Sprzęt/Hardware

Wynalazki
Atari jako programator pojazdu gąsienicowego napisał Kaz (17)
Atari i Bluetooth napisał Kaz (35)
SIO2PC-USB napisał Larek (46)
Nowe SIO2SD napisał Larek (0)
SIO2SD w CA12 napisał Urborg (15)
Ratowanie ATMEL-ów napisał Yoohaas (12)
Projektowanie cartów napisał Zenon (12)
Joystick do Atari napisał Larek (54)
Tygrys Turbo napisał Kaz (13)
Testowałem "Simple Stereo" napisał Zaxon (5)
Rozszerzenie 1MB napisał Asal (21)
Joystick trzyprzyciskowy napisał Sikor (18)
Moje MyIDE oraz SIO2PC na USB napisał Zaxon (16)
Jak wykonać płytkę drukowaną? napisał Zaxon (27)
Rozszerzenie 576kB napisał Asal (36)
Soczyste kolory napisał scalak (29)
XEGS Box napisał Zaxon (13)
Atari w różnych rolach napisał Różyk (9)
SIO2IDE w pudełku napisał Kaz (27)
Atari steruje tokarką napisał Kaz (15)
«« nowszestarsze »»