atarionline.pl
atarionline.pl Atari
Login:
Hasło:
Zapamiętaj mnie
Translate to RSS RSS
Recoil zintegrowany z macOS z 2026-06-13 21:34 (0)
KWAS #40 odbędzie się w Katowicach z 2026-06-07 17:59 (19)
Commodore po atarowsku z 2026-05-28 21:50 (21)
Urządzenie z rekordowo szybką transmisją SIO! z 2026-05-24 20:57 (116)
Spotkanie z NES-em z 2026-05-21 22:02 (7)
Po Atariadzie w Czechach z 2026-05-18 19:13 (6)
Już w sobotę KWAS we Wrocławiu! z 2026-05-14 22:01 (10)
Prace nad Golden Axe i nowa gra SwordWork z 2026-05-06 23:55 (34)
Barbarian, Giana Sisters i inne aktualności growe z 2026-05-03 23:45 (25)
Grawitacja 2026 - wyniki i gry z 2026-04-20 23:41 (39)
Rozmowa o demoscenie - Bac z Taquart z 2026-04-17 16:04 (33)
Wkrótce GEMTOS 2026 z 2026-04-16 10:39 (1)
Sceny z demosceny #6: rozmowa z Bac/Taquart z 2026-04-12 19:27 (7)
Od Atari do książki o procesorach - historia Roberta Jaremczaka z 2026-03-31 14:32 (33)
Najnowszy magazyn "FLOP", numer 69 z 2026-03-30 09:40 (4)
Ankieta o AI na demoscenie z 2026-03-25 12:59 (63)
Nowy kanał o Atari 16/32-bit z 2026-03-20 17:15 (52)
Wybór najlepszych gier roku 2025 - FujiCup, AHA z 2026-03-13 18:17 (18)
Brodaty cartridge z 2026-03-10 08:31 (16)
Dzisiaj spotkanie z autorem książki z 2026-03-08 11:04 (17)
«« nowszestarsze »»

Pomocnik/Helper
Gry/Games

Katalog gier (konwencja Kaz)
Aktualizacja: 2026-05-28
Liczba katalogów: 8866, liczba plików: 40016
Zmian katalogów: 6, zmian plików: 20

0-9 A B C D
E F G H I
J K L M N
O P Q R S
T U V W X
Y Z inne
zipCałość 3070 MB

Katalog gier (konwencja TOSEC)
Aktualizacja: 2021-07-11

Opisy gier
Rescue On Fractalus opisał Kaz (18)
Stranded opisał Kaz (11)
Gunslinger opisał Dracon (5)
Space 1999 opisał Kaz (4)
Pięć Gówien Eepcha opisał Kaz (10)
Mózgprocesor opisał Kaz (32)
Bruce Lee opisał Kaz (31)
Amaurote opisał Kaz (29)
Jax Stardo In Starblade opisał Kaz (13)
The Dallas Quest opisał Kaz (4)
Hacker opisał Kaz (12)
«« nowszestarsze »»

Wewnętrzne/Internals



   Nowinki tworzone dzięki CuteNews
Po Atariadzie w Czechach
Tegoroczna edycja Atariady w czeskim Ołomuńcu, organizowana przez miejscowy Atari Klub, ponownie została nawiedzona przeze mnie i Pancia. Z tej okazji postanowiłem uwiecznić na wideo kilka ujęć ze zlotu, aby zarówno czytelnicy, jak i widzowie AtariOnline.pl mogli poczuć atmosferę tego fajnego, dość rodzinnego zjazdu.



Pierwszego dnia zarejestrowałem tylko krótki przegląd zlotowych stołów. To był dzień rozkładania sprzętu, witania się i organizowania życia wokółzlotowego. Drugiego dnia działo się znacznie więcej, więc filmik też jest dłuższy. Przegląd sprzętu, który pojawił się na zlocie (małe i duże Atari, Falcony, a nawet Stacy i dwa Milany, a także komputery innych producentów - Amiga, ZX Spectrum, SAPI, C64). Do tego krótsze i dłuższe migawki: ze zdjęcia grupowego, ze spotkania Atari Klubu, z grania w gry obsługujące multijoya, z prezentacji nowego urządzenia Insane Pokey autorstwa Pancia, a także z dwóch quizów - jednego organizowanego przez Mr. Holuba w rozpoznawanie błędów na ekranach gier, a drugiego przez Fandala w zgadywanie, z jakiej gry pochodzi dany element graficzny. Świetna zabawa, wesoła atmosfera i dużo treściwych rozmów. Na koniec osobny filmik z drugiego dnia, podczas którego postanowiliśmy w końcu uruchomić grę "Dual Duel" i wymagany przez nią interfejs. I tak nam upłynęła majówka pod znakiem Atari…







2026-05-18 19:13 by Kaz
komentarzy: 6
milosnik przyrody @2026-05-18 20:44:32
no i elegancko, pewnie powstala cala masa Czeskich tekstowek, tak jak udowodil to przeglad gier atari Retro Marcina , co druga gierka na tari na swiecie to Czeska tekstowka
Kaz @2026-05-19 08:58:49
Na zlotach gier się już raczej nie robi; nie ma na to warunków i chętnych. A jeśli chodzi o czeskie gry to byś się zdziwił, ile świetnych gier na Atari, które nie są tekstówkami, im zawdzięczamy. W tym jedną z moich ulubionych - konwersję "Stunt Car Racer" od Fandala. Tylko, że łatwiej zauważyć grę czeską, gdy jest w języku czeskim. Ale to pozory, a nie wiedza o grach.
tebe @2026-05-19 10:26:03
a skąd wiadomo że Czeska a nie Słowacka ?
blasph @2026-05-19 23:00:20
Jestli tohle neví¹, o čem to mluví¹?
milosnik przyrody @2026-05-20 15:54:01
ale ja nie mowie ze masa gownianych Czeskich tekstowek, tylko po prostu tekstowek i ze nie ma innego typu fajnych Czeskich gier, tylko ze po prostu jest ich obiektywnie bardzo duzo, moze w innych jezykach tez bylo tyle , tylko po prostu sie nie zachowaly...
Kaz @2026-05-21 13:11:41
Nikt nie wspominał o "gównianych tekstówkach" poza Tobą. Tak, jest ich sporo, bo generalnie Czechy pokochały ten typ gier, prostych do stworzenia. Także na innym popularnym tam komputerze - ZX Spectrum, jest ich mnóstwo. Powstała o tym fajna naukowa książka Jarka Svelcha "Gaming the Iron Curtain" https://ironcurtain.svelch.com/ Najwięcej tekstówek powstało oczywiście w języku angielskim, więc nie tylko czeskim :)
nickname
e-mail / website (opcjonalnie)

Aktualne tematy
Another World VBXE (AI made) (21)
ostatni: 14-06-2026 21:19, mgr_inz_rafal
Lost Party 2026 (13)
ostatni: 14-06-2026 18:08, sun
ACC - Atari Cracov Conference 1993 (8)
ostatni: 14-06-2026 16:54, Kaz
The400 (284)
ostatni: 12-06-2026 21:54, Konstantyn
Nowa gra od Gorgha (570)
ostatni: 12-06-2026 17:44, gorgh
Rekordowo szybka transmisja SIO (50)
ostatni: 12-06-2026 16:01, Konstantyn
Silly Venture 2026SE - the bigges... (70)
ostatni: 11-06-2026 11:34, greymsb
Silly Venture 2026WE - the bigges... (13)
ostatni: 11-06-2026 11:32, greymsb
Niedoceniane Polskie Gry (88)
ostatni: 09-06-2026 16:27, mav
mad-pascal biblioteki (27)
ostatni: 08-06-2026 16:28, zbyti
Kilka kaset (1)
ostatni: 08-06-2026 10:58, dan
Koprocesor (FPU) w Atari Mega STE (21)
ostatni: 08-06-2026 08:38, artik-wroc
Mega-CD (75)
ostatni: 07-06-2026 08:39, pancio
Uwaga, uwaga, nadchodzi - Ko-Ma-3! (24)
ostatni: 07-06-2026 01:06, Mq
[AI] podcasty o ATARI, polskim ga... (1)
ostatni: 06-06-2026 18:03, Tygrys1982

Kategorie Forum Atarum

Administratorzy: Adam, Cyprian, Jhusak, Kaz
Użytkowników: 3048
Ostatnio zarejestrowany: Bukot
Postów ostatniej doby: 21

Spotkania i zloty/Meetings & Parties

Najbliższe imprezy
link do naszych spotkań online, zapraszamy do odwiedzenia kanału zoom również przez kod QR:

KWAS

Kalendarz AOL


Społeczność/Community


Rozmawiali
Wywiad z Mariuszem Jaroszem i Kaz (15)
Wywiad Dracona z Mr. Bacardim i Kaz (16)
Tomasz Dajczak i Kaz (22)
Lech Bąk i "Świat Młodych" i Kaz (26)
Michał "Mike" Jaskuła i Kaz (30)
F#READY i Dracon (22)
Daniel „Arctus” Kowalski i Dracon (25)
KATOD i TDC (15)
Mariusz Wojcieszek i "Adam" (17)
Romuald Bacza i Ramos (16)
Śledzenie Amentesa i Larek (9)
Leszek Łuciów i Charlie Cherry (17)
TO JUŻ ZA TOBĄ: rozmowa z Bobem Pape i cpt. Misumaru Tenchi (39)
Rob Jaeger i Emu (53)
Jacek "Tabu" Grad i Dracon (0)
Alexander "Koma" Schön i Kaz (0)
Maciej Ślifirczyk i Charlie Cherry (0)
Jarek "Odyniec1" Wyszyński i Kaz (0)
Marek Bojarski i Kaz (0)
Olgierd Niemyjski i Ramos (0)
«« nowszestarsze »»

Stragan
Nowe, pojemniejsze RAM-Carty oferuje Kaz (21)
"mouSTer" czyli myszka ST oferuje Kaz (30)
Atari USBJoy Adapter oferuje Jakub Husak (0)
Programy: Kolony 2106 oferuje Kaz (7)
Sprzęt: rozszerzenia oferuje Lotharek (382)
Gadżety: naklejki, pocztówki oferuje Sikor (11)
Sprzęt: cartridge RAM-CART oferuje Zenon (7)
Miejsce na drobne ogłoszenia kupna/sprzedaży oferuje Kaz (58)
Sprzęt: interfejs SIO2IDE oferuje Piguła (2)
Sprzęt: interfejs SIO2SD oferuje Piguła (110)

Użytki/Utils
Sprzęt/Hardware

Wynalazki
Atari jako programator pojazdu gąsienicowego napisał Kaz (17)
Atari i Bluetooth napisał Kaz (35)
SIO2PC-USB napisał Larek (46)
Nowe SIO2SD napisał Larek (0)
SIO2SD w CA12 napisał Urborg (15)
Ratowanie ATMEL-ów napisał Yoohaas (12)
Projektowanie cartów napisał Zenon (12)
Joystick do Atari napisał Larek (54)
Tygrys Turbo napisał Kaz (13)
Testowałem "Simple Stereo" napisał Zaxon (5)
Rozszerzenie 1MB napisał Asal (21)
Joystick trzyprzyciskowy napisał Sikor (18)
Moje MyIDE oraz SIO2PC na USB napisał Zaxon (16)
Jak wykonać płytkę drukowaną? napisał Zaxon (27)
Rozszerzenie 576kB napisał Asal (36)
Soczyste kolory napisał scalak (29)
XEGS Box napisał Zaxon (13)
Atari w różnych rolach napisał Różyk (9)
SIO2IDE w pudełku napisał Kaz (27)
Atari steruje tokarką napisał Kaz (15)
«« nowszestarsze »»