atarionline.pl
atarionline.pl Atari
Login:
Hasło:
Zapamiętaj mnie
Translate to RSS RSS
Dwie nowe gry The Quill na Atari z 2022-12-01 15:23 (10)
Nowy tracker dla Atari STE z 2022-11-26 19:38 (9)
Nowa gra "Tony" - koder poszukiwany! z 2022-11-24 12:29 (67)
About AVG cartridge in English & 4K z 2022-11-22 19:21 (3)
Płytki stereo dla chętnych z 2022-11-20 20:48 (20)
Opowieści o Elwro byłego pracownika z 2022-11-17 12:01 (12)
GEOS dla Atari! z 2022-11-14 13:14 (42)
Polski komputer Cobra-1 z 2022-11-11 00:20 (13)
Lato z lutownicą #3 z 2022-11-09 13:13 (6)
Światowa premiera "Light Pen Driver" z 2022-11-05 21:05 (8)
Polska gra RPG "Company" z 2022-11-04 08:31 (11)
Historia L.K. Fire-Bird z 2022-11-01 15:19 (22)
Wyniki konkursu ABBUC 2022 z 2022-10-30 16:49 (42)
Lato z lutownicą #2 z 2022-10-25 19:33 (4)
Spotkanie fanów Cobra 1 z 2022-10-21 13:29 (13)
Kasieńka, Kasia, a właściwie CASia... z 2022-10-17 10:11 (7)
ATASCII Compo Edycja II z 2022-10-16 12:49 (9)
Wkrótce Retrospekcje w Krakowie z 2022-10-13 10:41 (2)
Wyniki Grawitacji 2022 z 2022-10-09 23:30 (16)
Lato z lutownicą #1 z 2022-10-08 11:15 (0)
«« nowszestarsze »»

Pomocnik/Helper
Gry/Games

Katalog gier (konwencja TOSEC)

Opisy gier
"Old Towers" (Atari ST) opisał Misza (19)
Submarine Commander opisał Kaz (11)
Frogs opisał Xeen (0)
Choplifter! opisał Urborg (0)
Joust opisał Urborg (16)
Commando opisał Urborg (35)
Mario Bros opisał Urborg (13)
Xenophobe opisał Urborg (35)
Robbo Forever opisał tbxx (16)
Kolony 2106 opisał tbxx (0)
Archon II: Adept opisał Urborg/TDC (9)
Spitfire Ace/Hellcat Ace opisał Farscape (8)
Wyspa opisał Kaz (9)
Archon opisał Urborg/TDC (16)
The Last Starfighter opisał TDC (30)
Dwie Wieże opisał Muffy (19)
Basil The Great Mouse Detective opisał Charlie Cherry (123)
Inny Świat opisał Charlie Cherry (17)
Inspektor opisał Charlie Cherry (19)
Grand Prix Simulator opisał Charlie Cherry (16)
«« nowszestarsze »»

Katalog gier (konwencja Kaz)
Aktualizacja: 2022-12-02
Liczba katalogów: 8031, liczba plików: 32034
Zmian katalogów: 326, zmian plików: 718

0-9 A B C D
E F G H I
J K L M N
O P Q R S
T U V W X
Y Z inne
zipCałość 2146 MB


Wewnętrzne/Internals   Nowinki tworzone dzięki CuteNews
RetroBorsuk przedstawia: Ski-It
SKI-IT

Pomysł, kod i grafika:
JASON "THEREALBOUNTYBOB" KENDALL (2018)

Muzyka: ERIC HENNEKE


Śnieg za oknem powoli topnieje, ale może zima da się nam jeszcze mocno we znaki? Proponuję, abyście nie marudzili na warunki pogodowe, tylko wykorzystali je kreatywnie i oddali się białemu szaleństwu! Zakładajcie cieplutki kombinezon, narty na nogi, wełnianą czapkę, a atarynę oczywiście schowajcie głęboko do plecaka i wyruszamy. Aha, nie zapomnijcie o termosie gorącej herbaty, najlepiej z prądem! Siedząc przed monitorem swojego lubionego 8-bitowca pewnie zapomnieliście już jak się jeździ na nartach?

Spokojnie - Jason Kendall w swojej najnowszej grze zatytułowanej Ski-It obiecał dać wam kilka darmowych lekcji, które uczynią z was prawdziwych wirtuozów tego sportu. Niesamowicie szybka jazda połączona ze zręcznym slalomem pomiędzy drzewami i ekstremalnie widowiskowymi skokami nad bezdennymi przepaściami spowoduje, że będzie wam gorąco! Nie tylko wam. Widzicie te tłumy rozhisteryzowanych fanek stojących na stoku i zrzucających swoje zimowe stroje? Tak reagują na wasze wyczyny te piękne dziewczyny. Nagrodą dla najlepszych będą oczywiście czułe namiętności, sporo radości, mnóstwo kasiory i sława. Renoma narciarskiego króla gór!


Tradycyjnie trochę przesadziłem ze wstępem do najnowszej zimowej gry sportowej, zaserwowanej nam przez Kendallsoft w zeszłym roku na konkursie ABBUC, gdzie zajęła nawet zaszczytne 3. miejsce (w wersji 1.0). Jak pewnie zdążyliście się domyślić przedstawia ona królową zimowego sportu, czyli narciarstwo alpejskie w pigułce. W malutkiej, ale przecież to gra 8-bitowa... Dokładniej w dwóch dyscyplinach przeniesionych na ekran naszego Atari - slalomie (slalom) oraz zjeździe (downhill). W tajemnicy powiem wam jeszcze, że znajdziecie tutaj trzeci tryb gry, całkiem pomysłowy, wzorowany na konsolowych grach o sportach ekstremalnych - czyli Narciarską Przygodę (Ski Quest). O niej jednak później, zacznijmy od podstaw czyli oprawy wideo i audio oraz sterowania zaserwowanego nam w Ski-It!


Grafika jak widać ma charakter głównie informacyjny.

Nasze narciarskie wyczyny na stoku przedstawiono nam z lotu ptaka w całkiem zjadliwej i czytelnej grafice z przewagą oczywiście śnieżnobiałej bieli i zieleni drzew. Z jednej strony nie ma się czym zachwycać, z drugiej każdy element gry, większość przeszkód na zboczu jest w miarę rozpoznawalnych. Kilka rodzajów iglaków, czy nawet drzew liściastych, oblodzone odcinki trasy, wielkie kłody drewna zagradzające nam drogę, zbyt wąskie do trafienia bramki, porzucone przez innych narciarzy narty, ogrodzenia czy płoty - to tylko niektóre z atrakcji jakie znajdziemy na trasie.

Na początku trochę zdziwiłem się, że nasz zjazd odbywa się z dołu ekranu w górę i nie mogłem się do tego przyzwyczaić, ale przecież dla samochodowych gier wyścigowych takie przedstawienie rozgrywki jest standardem od lat. No właśnie, w przypadku narciarskich produkcji zawsze było odwrotnie - po prostu zjazd był zjazdem, z góry na dół i tyle. Dobrze, że przesuw ekranu jest tutaj płynny i pozytywnie wpływa na doznania. Ogólnie oprawę graficzną w grze - uważam za spełniającą swoją rolę, z wyjątkiem wszelkich kraks naszego bohatera. Leci bidula po nich gdzieś w niebo, zostaje zgnieciony przez kulę śnieżną lub nagle przewraca się i znika w śnieżnych pikselach... Aż zadzwoniłem do Larka czy czasem Atari mi się nie psuje... Miał tak samo, czyli taka widocznie fantazja autora.

Efekty dźwiękowe nie powodują ani zachwytu, ani bólu bębenków usznych i można o nich powiedzieć, że spełniają swoją rolę. Jakby wycięte z atarowskiej gry z lat 80-tych. Nawet fajne. A muzyka? Hmm. Trzeba mieć dużo odwagi w sobie, lub być ofiarą słonia uchodeptacza - by nazwać kakofonię dźwięków na ekranie tytułowym - muzyką... Dla przypomnienia włączyłem sobie motyw przewodni gry w tle do pisania tego wpisu i heh, straszne tortury... Już wyłączyłem, uff.


Trasy są dosyć szerokie, z rozwidleniami.

Sterowanie jest całkiem zgrabne, ale nie do końca. Wychylając dżoja do przodu przyspieszamy, ciągnąc do siebie - zwalniamy, na boki zaś skręcamy. Za pomocą przycisku fire - skaczemy, i czym dłużej go trzymamy, to oczywiście dalej poleci nasz narciarz. Przed skokiem możemy go także odpowiednio ukierunkować, co ułatwia nam przeskakiwanie przeszkód, ale niejednokrotnie miałem z tym problemy. Wydawało mi się, że skręciłem i skoczyłem w bok, lub dosyć długo trzymałem jumpa by przelecieć nad przeszkodą, ale mój rozpikselizowany Alberto Tomba - reagował jakbym tylko pressnął buttona przez chwilę... Nie jest to intuicyjne, wymaga treningu i wprawy. A jak mają się tryby gry, czyli obecne w niej konkurencje?

Zjazd (downhill) - po prostu zasuwamy jak najszybciej z naszej góry, na trasie wiadomo - nie ma żadnych bramek i liczy się tylko nasz wyścig z czasem oraz umiejętności lawirowania pomiędzy przeszkodami. Do przejechania mamy dwie trasy dysponując zapasem dziewięciu żyć. Każdy upadek, kraksa, zderzenie to strata jednego życia oraz 10 karnych sekund do naszego końcowego rezultatu.


Slalom (slalom) - jak powyżej, dodatkowo na zboczu pojawiają się chorągiewki, pomiędzy którymi musimy się zmieścić - bramki warunkujące nasz przejazd.Niestety nie zagrała tutaj trochę detekcja kolizji i gra zalicza nam tylko czyste przejazdy przez znaczniki. Trochę to wkurza i irytuje, gdyż niejednokrotnie zdarzyło mi się zmieścić w bramce, zahaczając o tyczki, ale gra nie traktowała tego jako udanego manewru. Każda nasza pomyłka to 5 sekund kary, zaś kraksa - kolejne 10 sekund dodane do całkowitego czasu przejazdu. Tutaj podobnie jak w trybie zjazdu oddano nam do dyspozycji dwie góry i zapas dziewięciu żyć do ich zaliczenia.


Zbieraj dolary, kupisz sobie dodatkowe kredyty.

Narciarska Przygoda (Ski Quest) - to jakby tryb fabularny gry, w którym oprócz udanych przejazdów mamy do wykonania specjalne, z góry narzucone przez autora wyzwania (challenges), zaś na trasie pojawiają się dodatkowe atrakcje. Na zaliczenie wszystkich tras i wyzwań na trasie mamy początkowo 3 kredyty, które umożliwiają nam powtórzenie danego przejazdu lub pominięcie go, jeżeli wydaje nam się zbyt trudny.Zadania jakie na nas czekają to przede wszystkim zmieszczenie się w odpowiednim limicie czasowym oraz na przykład: przeskoczenie 10 bali drewna albo 5 razy ogrodzenia, zaliczenie 15 bramek, zebranie odpowiedniej ilości zegarków (zatrzymują czas) albo dolarów (możemy także za nie kupić dodatkowe kredyty) czy wykonywanie jak najdłuższych skoków. Uwaga - jedynie w tym trybie możemy przeskakiwać ogrodzenia! Każda kraksa to niestety 10 sekund karnych. Jak wspomniałem, Narciarska Przygoda ze swoimi misjami, zadaniami, nawiązuje do snowboardowych czy skateboardowych gier znanych głównie z konsol i potrafi dać trochę radości grającemu.


Tryb Ski Quest w pełnej krasie.

Podsumowując - nie będę oceniał tej darmowej produkcji tak krytycznie jak gier komercyjnych z mojej młodości, jednakże trochę czasu na nią poświęciłem, a czas to pieniądz... W pierwsze dwie konkurencje czyli slalom i zjazd zagracie może parę razy, zaliczycie je i raczej nie będziecie do nich wracać. Ja nie znajduje motywacji w rywalizacji z samym sobą o najlepszy czasowy rezultat. Kolorytu dodałyby tutaj zmagania z komputerowymi przeciwnikami i ich wynikami. Jakieś wirtualne zawody, stawka zawodników i tabela wyników, podium z medalami, które motywowałyby nas do polepszania swoich umiejętności.

Przydałoby się także więcej krótszych tras - co zdynamizowałoby rozgrywkę. Tryb Ski Quest traktuje jako nowum w grach małobitowych i jednocześnie główną oś zabawy w Ski-It. Jednak mozolne wykonywanie zadań na bardzo podobnych górskich zboczach nie jest wielce rajcującą zabawą. Dodatkowo ten wariant gry nie jest natychmiastowy i nie od razu połapiemy się, o co w nim chodzi bez instrukcji. Na przykład: jak wykonywać długie skoki ze zbocza góry - do tej pory mam z tym problem. Naszym przejazdom brakuje trochę dynamiki i adrenaliny, zaś trasy pomimo dużej ilości przeszkód są bardzo podobne do siebie.

Jednak największą wadą tej gry jest fakt, o którym wspomniałem wcześniej - rywalizujemy tutaj tylko sami ze sobą. No chyba, że z przyjaciółmi atarowcami, ale wątpię, aby wokół tej produkcji zebrała się jakaś społeczność graczy pobijających rekordy. Grafika w porządku, muzyka fatalna, a grywalność? Zadowalająca na jeden wieczór, dla miłośników białego szaleństwa możliwe, że na dłużej.


STEROWANIE:

EKRAN TYTUŁOWY:
DŻOJ LUB SELECT - wybór trybu gry,
START lub FIRE - rozpoczęcie zabawy.

ROZGRYWKA. DŻOJ:
GÓRA - przyspieszanie,
DÓŁ - zwalnianie,
LEWO I PRAWO - skręcanie,
FIRE - skok.

Ostatnią tegoroczną wersję gry (z wczoraj), oznaczoną numerkiem 1.4, ściągnięcie STĄD, zaś instrukcje znajdziecie TUTAJ.

PS. Istnieje możliwość, że w przyszłości recenzja ta pojawi się także www.retronagazie.eu

2019-02-22 23:53 by RetroBorsuk
komentarzy: 52
mav @2019-02-23 00:26:48
Taki w sumie River Raid bez strzelania ;)
urborg @2019-02-23 06:40:01
Przypomina skiing na Atari2600. Dwa dni temu z dzieciakami wyciągnęliśmy Atari7800 i pudełko z cartridżami do 2600 i akurat to było uruchamiane. Ta wersja ma nieco poprawioną grafikę. Dziwne natomiast jest to że wjeżdżamy pod górę, zamiast z niej zjeżdżać. Scroll w górę kojarzy się ze strzelankami a tu nie ma strzelania ;(
Kaz @2019-02-23 09:13:32
Dobry opis, dzięki Adam! A gra w górę właśnie mi się podoba, jest to naturalniejsza perspektywa dla mnie. Do gier ze zjazdem z góry ekranu w dół nie mogłem się przyzwyczaić.
the fender @2019-02-23 09:58:34
Inspirowane Horace goes skiing ;)
Lt_Bri @2019-02-23 10:05:53
Czyżby komuś się marzyła gra "narciarska" z Valkoinen Kuolema w roli głównej? ;)
T-D @2019-02-23 13:32:59
#SKRRRRT xD
IRA4TA @2019-02-23 20:15:14
muzyka FATALNA,co z nią jest ? Brzmi jak z porysowanej zacinającej się płyty , a narciarz wygląda w niektórych momentach jak śmigłowiec ha,ha,ha ATARI , ale fajna czcionka ,bardzo fajna , przypomina dobre gry ze Stan Bitu
wieczór @2019-02-24 15:55:23
Żałosny wątek okołoinwektywowy został litościwie skasowany :)
ern3st @2019-02-24 19:30:28
wole pogadac na zywo o ile nie zostanie zbanowany znuw z party, ja sie grejowi nie dziwie buduje marke tyle lat a jakiś brudas z kozio broda mu robi chlew xD typie odpusc sobie scenowanie zakoduj cos, narysuj i skomponuj scenowanie i party to nie miejsce na popijawe, sepienie szluguw i granie w gierki xDD
jsr * @2019-02-24 20:08:35
Ja na jego zasrane party nie pojechałbym nawet po to by się wyrzygać.
menisk wypłykły @2019-02-24 20:14:33
to jedz na grzybsoniade albo inne ludziki grill dla 5 osob bu ha ha :) demo-scena nie dla was parobki :)
trbb @2019-02-24 23:30:59
Thanks for reviewing my game, I should get you to write the story for the next one I do!

A couple of things you didn't mention are the great artwork in the manual and the High Score Table for each event which can be saved, this should give some replay value. Downhill now has 12 lives. You now have 4 credits "retries" in SkiQuest Mode and can start on Round 10 for practice.

Yes the screen scrolls down but we already have the fun to play and simpler Olympic Skier. I was trying to make something different, classic style and skillful that has some challenge. I looked at all other 8-bit skiing games on all formats and was trying to make something better than them all - think I might have got close?!

Checkout my videos of all three events on atariage.com/forums/topic/288471-ski-it-v14/

There is still a small bug on the gates (see the very last gate on the slalom video) but this is avoidable. Yes you have to avoid contact with the posts until you hear the beep/the skier flashes.

I intend to look at loading in additional courses but for now I've spent a lot of time on this (a year and a half) so I'm starting on my next project for this year's abbuc software contest.

Best Wishes to all AtariOnline.PL fans
Jason
IRATA4 @2019-02-24 23:38:15
Krowa co dużo gada mało mleka daje ,ja tam robię swoje i mam gdzieś głupie komentarze ,Atari jest do grania jak kibel do sr... nikt nie będzie mi narzucał co mam i co będę robił bo ja rządzę własnym życiem i ja ponoszę tego konsekwencje ,ja już swoje wychlałem,wyjarałem,odpokutowałem,odcierpiałem i odsiedziałem więc odpierdolta się ode mnie bo spakuję do wora .
IRATA4 @2019-02-24 23:42:53
...co do party to każde jest fajne , nawet takie kilkuosobowe ,ilość osób nie zawsze przekłada się na klimat ,jasne ,ważne by dołożyć jakąś cegiełkę.
pabloz1974 @2019-02-25 08:51:03
@irata - nie zwracaj uwagi na debilków
v @2019-02-25 14:44:46
Jaka kupa
erne ST @2019-02-25 15:56:52
uwazaj zeby cie znow nie spakowali do skrzyni xDDD na zlocie ci reki nie podam chyba ze jak sie wysikam xD chlopie przeciez ty nic nie robisz, pokaz jakies dema, grafiki muzyki no cokolwiek xD do zobaczenia na party, obstawie ci szluga. clubowego czy malborego? xD
mav @2019-02-25 17:56:36
To jest jakiś absolutny wymóg wystawiania czegoś zawsze i wszędzie? Nie można iść po prostu towarzysko? Tak pogadać, spotkać się w dobrym towarzystwie?
Jim Pime @2019-02-25 19:27:05
scena jest po to zeby sie promowac, wystawiać prace i konkurować z innymi a nie spotkania towarzyskie. potem sieją raka, graja w gierki i nie kumają klimatu. najgorsze są baby na scenie ktore mysla ze wpadaja na imprezke, alkohol tańce i muza xD jeden znany scenowiec z innej platformy juz wyjasnił raz taka panne ze co ona tutaj wogole robi i zmiekła xD
don chichot z la manczy @2019-02-25 21:16:20
coście się tak uczepili tego biednego IRATY? zostawcie go w spokoju bo zrobię z was wiatraki!
A @2019-02-25 22:26:55
Łatwo jest znaleźć prace Iraty4 np. na Demozoo, więc o co chodzi z tym "nic nie robisz" w kierunku wyżej wymienionego?
Piesiu @2019-02-25 22:31:09
Scenowy dorobek Iraty wg demozoo.org to 10 rysunków wystawianych na Głuchołazach, Ironii, SV i Wapniaku, zajmowały tam miejsca m.in. trzecie, dwa drugie, oraz pierwsze (!), średnio ponad jedna praca na rok, czyli chyba zupełnie dobrze :). A co do Ski-it naprawdę fajna giereczka, rzeczywiście taki trochę mniej grywalny River Raid na nartach, jedynie ta muzyczka w menu :/, muszę się zgodzić z Iratą, uszy ociupinkę krwawią ;P.
gonzo @2019-02-25 22:40:00
a jak by tak przenosić posty, które pojawiają się w wątku, ale go nie dotyczą do wątku równoległego, o tej samej nazwie z dopiskiem śmietnik? wtedy każdy ma wybór, i ci co chcą sobie poczytać/popisać na temat i ci, których on w ogóle nie interesuje.
IRATA4 @2019-02-25 23:02:56
Na Demozoo połowy nie ma , prace robię od 4lat -odkąd nie piję .
gorgh @2019-02-26 10:45:28
warto wspomnieć, żę Jason całą grę robił na prawdziwym Atari a nie emulatorze. Podobno cała gra się assemblowała kilkanaście minut
solo/ng @2019-02-26 11:17:08
fajny opis!
fajna gierka
Pin @2019-02-26 11:27:27
@Gorgh - i do tego przydają się właśnie Rapidusy :)
gorgh @2019-02-26 12:19:12
o proszę, i to jest jakiś argument
nosty @2019-02-26 17:18:20
Irata nie przejmuj się anonimowymi trolami. Jestem pełen podziwu dla Ciebie, myślę, że wielu kolegów też. Bądź z siebie dumny i rób dalej swoje.
dj mitu @2019-02-26 18:39:26
podziw, bana mial na party, sepił szlugi, atakowal i najebanego zamnkeli do skrzyni pozazdroscic cha-ha-ha-cha :-]
10 GOSUB 10 @2019-02-26 20:07:17
> bana mial na party, sepił szlugi, atakowal i najebanego zamnkeli do skrzyni

Jako osoba niejako zaangażowana w proceder (stałem obok i komentowałem) mogę potwierdzić że o ile Irata był na tym party (SV 2011) dość męczący i w pewnych momentach BARDZO nierozsądny, to NIE BYŁ agresywny. A samemu zamykaniu opierał się pasywnie - śpiąc. Bana dostał jakiś czas później (kilka miesięcy później iirc).

Poza tym od kilku lat nie pije, banów chyba już nigdzie nie ma i jest nieco mniej męczący.
IRATA4 @2019-02-26 22:02:59
@nosty dzięki , lepiej mieć kilku prawdziwych kumpli niż stado fałszywych . Ja nie z tych co przez wpisy się łamią ,życie mi dobrze dało po dupie ,dla mnie akcja ze skrzynią to śmiech tzn ci co zamykali mieli chociaż ubaw - to chyba za te szlugi... ;-) - papierosów już nie pale więc nie odczęstuję,-choć lubiłem dyma puścić he,he , nie piję ale kilka flaszek postawiłem i pewno niejedną jeszcze na party przywiozę :-),niektórzy myślą że troluję a dla mnie forum to odskocznia po pracy w której nie ma miejsca na zgrywy ,z racji wcześniejszych wpisów po pijaku to muszę przecież jakiś poziom swoich wpisów trzymać ;-) , bez wydurniania na forum ucierpiał by folklor ,w sumie od 2010 się tutaj wydurniam ;-) ,a jak przegnę to są osoby co nieanonimowo też potrafią zjebać i za to ich cenię .
IRATA4 @2019-02-26 22:06:36
dodam tylko że ponad 4 lata nie piję ,wolny czas wypełniam sportem ,z Atari nigdy nie zrezygnuję a na ten rok mam przygotowanych kilka niespodzianek o których niebawem się dowiecie .Pozdro.
pin @2019-02-26 22:47:09
.. a najlepszą terapią antyalkoholową okazała się akcja z nocnym przymusowym opuszczeniem partyplace na którymś Wapniaku ;) Ale przyznam - pomogło.
IRATA4 @2019-02-27 16:22:07
No co ty ... Ze trzy dni do domu wracalem,... Najlepsza akcja byla na Glucholazach jak apsynt wodka przepijalem,a potem sktecik i spanie w krzakach na oscie... Obudzily mnie jakies zule co winiasza otwieraly ,akurat wylazilem z tych krzakow na gorce kolo schodow ,na co oni-"ale sie komputerowcy bawia".pin -wygodnie sie spalo w banerze ? ;-)
pin @2019-02-27 18:14:54
Irata - niczego nie pamiętam, niczego mi nie udowodnisz :)
IRATA4 @2019-02-27 19:58:16
@pin nie dziwie się , gdyby nie fotki to też bym o skrzyni nie pamiętał ;-).

Spoko ta gierka ,ale nie wiem co spada na narciarza podczas kraksy - lawina ?
svoy @2019-02-28 08:45:23
Oj coś czuję że bedzie sporo opowieści po drodze na Forevera. Dobrze, przynajmniej kierowca nie zaśnie :P
IRATA4 @2019-02-28 12:14:31
... jak będzie prowadził kierowca o którym myślę to istnieje realna szansa że wszyscy będą jechali w ciszy , ja w razie co zabieram różaniec ... ;-)
svoy @2019-02-28 13:14:01
Nie kuś i nie kracz :) Zawsze mogę was pokatować moimi ulubionymi kawałkami... Sami zdecydujecie. Metalu na pewno nie będzie. Disco też nie, tylko jedyna prawilna elektronika :)
IRATA4 @2019-02-28 15:38:20
o ile prze 3h nie będzie leciał jeden zapętlony kawałek drum and bass to mnie nic zmęczy ,na Metalu się wychowałem ,osłuchałem i w dalszym ciągu lubię ,na co dzień także elektronika wiec przegłosujemy pina ,mogę zabrać nowego Jarre ale pewno już osłuchałeś :-
),damy radę .
X0r @2019-02-28 15:56:38
Dlaczego skasowano z forum cały wątek Retro na gazie? Świetnie uzupełniał tutejsze newsy atarowe, było w nim prawie pół tysiąca postów z linkami, zdjęciami i filmami. Czy coś mnie ominęło?
ccwrc @2019-02-28 16:07:13
@ X0r

Borsuk zgwałcił, zabił (albo zabił i zgwałcił) dziecko Kaza pt. 07 zgłoś się.
Kaz się lekko zdenerwował i sprowokował Borsuka do ujawnienia, gdzie wyrzucił narzędzie zbrodni.

...tak w skrócie.
X0r @2019-02-28 16:38:11
@ccwrc

Ale to Borsuk się obraził i poprosił o usunięcie całego wątku?
xiaxo @2019-02-28 16:40:59
Bo to właśnie świat Atari odpada ten kto niema dupy ze stali
ccwrc @2019-02-28 16:48:46
@ X0r

Tak, ale po małej prowokacji Kaza.
Trochę zrobiła robotę też drobna złośliwość Kaza, kiedy w wątku o 07 umieścił linki do youtube nazywając je recenzją.
Recenzja jest na stronie retro na gazie (tego linku już nie dał) i materiały YT są tylko jej częścią.
svoy @2019-02-28 19:06:40
wow, jakie ładne forumowe krajmstory :)
svoy @2019-02-28 19:08:40
Irata - nowy Jarre? może być, nie słuchałem jeszcze :) Jak tylko Pin nie poczuje się zgwałcony za bardzo przez uszy. Ewentualnie mam zgrane w mp3 kawałki różnych koncertów Pina i Yerza. Mi osobiście paszą, jeśli nie ma Pin dyskomfortu słuchania sam siebie :P sorry, offtop robimy. Coś wybierzemy i przegłosujemy.
IRATA4 @2019-03-01 12:54:12
katod ,vOyager tez maja fajne kawalki
pin @2019-03-03 18:26:53
Wszystko, tylko nie disko polo i łobuzy ;)
gorgh @2019-03-03 19:07:06
"kowalski- dancing fever" na raplaju!
gorgh @2019-03-03 19:07:31
forever*
nickname
e-mail / website (opcjonalnie)
Aktualne tematy
Turbo COMBO do Atari 1050 (25)
ostatni: 03-12-2022 05:50, pancio
Czy androidy liczą elektryczne ow... (76)
ostatni: 03-12-2022 00:11, Kaz
Wątek do testów (149)
ostatni: 03-12-2022 00:00, astrofor
PTODT Stereo na Silly Venture (1)
ostatni: 02-12-2022 23:32, Kaz
Advent Of Code 2021 (19)
ostatni: 02-12-2022 23:20, astrofor
Ultimate1MB - dziwne zachowanie n... (24)
ostatni: 02-12-2022 20:30, paptak
Ciekawostki (5270)
ostatni: 02-12-2022 19:36, bruno_j
Atari pod choinkę 2022 (9)
ostatni: 02-12-2022 18:24, ccwrc
Normalny CART, ale OGROMNA pamięć (94)
ostatni: 02-12-2022 17:48, Alex
Zmiany w bazie gier, demosceny, u... (826)
ostatni: 02-12-2022 16:45, duncan
"The Last Ninja 2" dla Atari (278)
ostatni: 02-12-2022 16:36, jhusak
Sprzedam Gry PSP/PS3 (1)
ostatni: 02-12-2022 15:07, IRATA4
Jerry Lawson w Google Doodle (1)
ostatni: 02-12-2022 12:52, jhusak
Filmy z Atari (125)
ostatni: 02-12-2022 02:19, Bca
LC-177E - poszukiwany silnik do A... (6)
ostatni: 01-12-2022 21:29, galtron

Kategorie Forum Atarum

Użytkowników: 2579
Ostatnio zarejestrowany: goszi
Postów ostatniej doby: 39

Spotkania i zloty / Meetings & Parties

Najbliższe imprezy
link do naszych spotkań online, zapraszamy do odwiedzenia kanału zoom również przez kod QR:

KWAS

Kalendarz AOL


Społeczność/Community


Rozmawiali
Tomasz Dajczak i Kaz (21)
Lech Bąk i "Świat Młodych" i Kaz (26)
Michał "Mike" Jaskuła i Kaz (6)
F#READY i Dracon (22)
Daniel „Arctus” Kowalski i Dracon (25)
KATOD i TDC (13)
Mariusz Wojcieszek i "Adam" (16)
Romuald Bacza i Ramos (16)
Śledzenie Amentesa i Larek (9)
Leszek Łuciów i Charlie Cherry (17)
TO JUŻ ZA TOBĄ: rozmowa z Bobem Pape i cpt. Misumaru Tenchi (39)
Rob Jaeger i Emu (53)
Jacek "Tabu" Grad i Dracon (0)
Alexander "Koma" Schön i Kaz (0)
Maciej Ślifirczyk i Charlie Cherry (0)
Jarek "Odyniec1" Wyszyński i Kaz (0)
Marek Bojarski i Kaz (0)
Olgierd Niemyjski i Ramos (0)
Wolfgang Burger i Grey (0)
Mariusz "Ramos" Rozwadowski i Xeen (0)
«« nowszestarsze »»

Stragan
Nowe, pojemniejsze RAM-Carty oferuje Kaz (21)
"mouSTer" czyli myszka ST oferuje Kaz (30)
Atari USBJoy Adapter oferuje Jakub Husak (0)
Programy: Kolony 2106 oferuje Kaz (7)
Sprzęt: rozszerzenia oferuje Lotharek (23)
Gadżety: naklejki, pocztówki oferuje Sikor (11)
Sprzęt: cartridge RAM-CART oferuje Zenon (7)
Miejsce na drobne ogłoszenia kupna/sprzedaży oferuje Kaz (58)
Sprzęt: interfejs SIO2IDE oferuje Piguła (0)
Sprzęt: interfejs SIO2SD oferuje Piguła (30)

Użytki/Utils
Sprzęt/Hardware

Wynalazki
Atari i Bluetooth napisał Kaz (34)
SIO2PC-USB napisał Larek (45)
Nowe SIO2SD napisał Larek (0)
SIO2SD w CA12 napisał Urborg (12)
Ratowanie ATMEL-ów napisał Yoohaas (12)
Projektowanie cartów napisał Zenon (12)
Joystick do Atari napisał Larek (54)
Tygrys Turbo napisał Kaz (11)
Testowałem "Simple Stereo" napisał Zaxon (4)
Rozszerzenie 1MB napisał Asal (20)
Joystick trzyprzyciskowy napisał Sikor (18)
Moje MyIDE oraz SIO2PC na USB napisał Zaxon (16)
Jak wykonać płytkę drukowaną? napisał Zaxon (26)
Rozszerzenie 576kB napisał Asal (36)
Soczyste kolory napisał scalak (29)
XEGS Box napisał Zaxon (13)
Atari w różnych rolach napisał Różyk (8)
SIO2IDE w pudełku napisał Kaz (5)
Atari steruje tokarką napisał Kaz (15)
DarkMouse napisał Kaz (7)
«« nowszestarsze »»