Zyga odnaleziony! by Kaz 2005-07-27 19:17:18

Z relacji PAP: "Wczoraj rzecznik prezydenta Georga W. Busha wygłosił krótkie oświadczenie, które zszokowało wielu niezależnych obserwatorów, ale również dało nadzieję na lepszą przyszłość, szczególnie miłośnikom Atari. Zyga został odnaleziony! Jak wyjaśnił rzecznik Białego Domu, amerykański oddział marines odnalazł Zygę, będącego w stanie skrajnego wyczerpania psychicznego, w okolicach jaskiń Tora Bora w Afganistanie, które do dziś nie zostały do końca spenetrowane przez amerykańskie siły specjalne. Do odnalezienie doszło przez przypadek. Jeden z żołnierzy amerykańskich, który jest miłośnikiem Atari, dowiedział się o zaginięciu Zygi z serwisu internetowego Atari Online.pl. Podczas rutynowego patrolu, wśród górskich przełęczy, jego oddział natknał się na grupkę ludzi, tak zwanych ex-talibów (zdjęcie poniżej), którzy przed amerykańską interwencją byli zwolennikami obalonego reżimu, a obecnie zmienili poglądy na bardziej demokratyczne.

Zyga wśrod afgańskich ex-talibów

Żołnierze wylegitymowali wszystkie osoby i wtedy okazało się, że jeden z napotkanych ex-talibów nie posiada żadnych dokumentów. Pierwotnie podejrzewano, że może on być jednym z wysokich rangą członków Al-Kaidy, na co wskazywało jego zmęczenie i milczenie, które zachowywał w obecności amerykańskich żołnierzy. Potem jednak został rozpoznany przez wspomnianego marines jako Zyga, współautor serwisu internetowego Atari Online.pl. Rzecznik prezydenta Busha nie ujawnił szczegółów opowieści Zygi, jak doszło do tego, że Zyga pojawił się w Afganistanie jako talib. Nieoficjalnie jednak dziennikarze dowiedzieli się, że Zyga został porwany, był maltretowany przez talibskich miłośników Commodore, dokonano na nim tzw. "prania mózgu" i obecnie wydaje mu się, że - jak tu ujął jeden z dziennikarzy - jest programistą komputerów PC. Obecnie Zyga przebywa pod troskliwą opieką amerykańskich służb medycznych, a jej sanitariuszki starają się przywrócić mu pamięć i równowagę psychiczną. Zyga powoli wraca do świata Atari."

To tyle, jeśli chodzi o oficjalne informacje prasowe. Amerykanie nie chcieli mnie dopuścić osobiście do Zygi, ale udało mi się z nim porozmawiać kilka minut przez telefon. I udała się rzecz najważniejsza, Zyga udostępnił mi hasła serwera, dzięki którym mogę wreszcie uaktualnić bazę gier! Dzisiaj dokonałem "update-u" gier na literę Z, X, Y, V, W, U oraz zaczynających się od cyfr 0-9. Szczegółowa lista pojawi się wkrótce, bo obecnie najważniejsze jest, że udała się aktualizacja.

Kolejna drobna modyfikacja zaszła w kodzie strony - obecnie w każdym katalogu pojawia się informacja, ile znajduje się w środku gier.

To na razie tyle z placu boju, mam nadzieję, że wszyscy, którzy z utęsknieniem oczekiwali na zmiany, są ukontentowani.

------ poniższe uzupełnienie dodane 28.07.2005: ------

Ponieważ zmian z wczoraj było sporo (dodane zarówno nowe gry, jak i nowe pliki gier już istniejących w katalogu), a automat do ich spisywania nie działa, a nawet jeszcze nie istnieje, postaram się poniżej sukcesywnie umieszczać listę dokonanych wczoraj zmian. Najpierw te zaczynąjące się od cyfr 0-9:

W katalogu na literkę Z modyfikacji uległy lub pojawiły się następujące podkatalogi:

Do literek Y i X doszły pliki:

Najwięcej nowości pojawiło się w katalogu W:

Znacznie mniej zmian na V, bo i gier na tę literę znacznie mniej:

No i na koniec sporo dodatkowych plików na U:
Jurgi 2005-07-27 23:34:25

No ba! jesteśmy ukomento... ukonto... ukonento... no, zadowoleni. :)

CePe 2005-07-28 00:19:55

No to niezłe zioło tam macie... ale apdejcik wreszcie! :D

cedyn 2005-07-28 00:31:18

no to moje gratulacje ... a kolega KAZ to sie kiedys wybierze na quasta czy nie bałdzo ?

Kaz 2005-07-28 00:53:52

Witam i dziekuję za komentarze. Dementuję pogłoski o posiadaniu "zioła", nie dementuję pogłosek o posiadaniu "łącza stałego" :)))! Na Quasta z checią bym się wybrał, tak jak w roku 1995, 1996 i 1997, ale niestety możliwości takowej obecnie nie posiadam. Amerykańskie władze proszą mnie o pozostanie do ich dyspozycji, aby w każdej chwili można było wspomóc rekonwalescencję Zygi... Obowiązki przede wszystkim, Boże chroń prezydenta! (tutaj zacząłem śpiewać hymn Zjednoczonych Emiratów Arabskich)...

Kaz 2005-07-28 00:59:28

Jurgi - serdecznie dziekuję za podanie informacji o zmianach na stronie na www.atari8.info - właśnie tam podążyłem, aby cosik napisać, a tu taka niespodzianka... :)

Jurgi 2005-07-28 01:06:41

Bo ja jestem szybki jak Staszek. :)
...Niech żyją zjednoczone Laminaty Arabskie!

Atari Frog 2005-07-29 14:33:44

Hello, I am one of the maintainers of the Atarimania website at http://www.atarimania.com... We would be grateful if you could just mention that a number of your new titles come from our page and have been dumped by us in the first place, sometimes from original disks and tapes. Thank you for giving credit where due! Greetings from Atarimania!

Kaz 2005-08-01 01:43:54

Atari Frog, thanks for greetings from Atarimania! Everybody knows your and your friends good job, so you don't need my mention. I'm going to write an article about my files sources, so I'll mention you anyway. Remember either, you can use my dumps everytime you need - you can't find a number of my titles anywhere else. Good luck!

CePe 2005-10-16 15:13:11

Dobra - koniec palenia i picia...
Teraz - DO ROBOTY!!!

Kaz 2006-01-06 02:57:38

No to wszystko wypite, wypalone i aktualizacja zrobiona...