Mikołajkowa gra by Kaz 2008-12-06 19:19:14

Wszyscy dzisiaj byli zajęci kupowaniem albo dawaniem prezentów, ja też, więc mogło się zdarzyć, że dzień Świętego Mikołaja upłynąłby by bez atarowskiego prezentu. Na szczęście Chris "Cybernoid" Martin zrobił nam jednak miłą niespodziankę, prezentując świąteczną edycję swojej nowej gry dla dzieci Click!. To prosta zręcznościówka, którą można się nieźle pobawić także w starszym wieku :).Na ekranie tytułowym klawiszem Option wybieramy sposób sterowania kursorem - za pomocą joysticka, tabliczki graficznej Koala, pióra świetlnego lub myszki ST. Odpowiednia ikonka ilustruje wybór. Potem naciskamy Start oraz przycisk wybranego urządzenia i... do dzieła.

Celem gry jest klikanie na pojawiające się świąteczne prezenty. Ale z wyjątkiem tego umieszczonego na środku ekranu oraz wszystkich identycznych z tym środkowym. Ponieważ zmienia się on co chwilę, gra wymaga sporej koncentracji.

Za każde poprawne kliknięcie - czyli za trafienie prezentu - zbieramy punkty. Za pierwszy prezent dostajemy 1 punkt, jeżeli uda się kliknąć kolejny taki sam przedmiot - punktacja rośnie wykładniczo - 2, 4, 8, 16, 32, 64 i 128 punktów za każdy następny przedmiot. Po ósmym za wszystkie kliknięcia dostajemy już tylko 128 punktów, nie więcej.Nie można pozwolić, żeby ekran zapełnił się grafiką prezentów. Na ekranie mieści się ich 76, więc na początkowych etapach nie powinno to być takie trudne. Ale trzeba też zdecydować, czy nie dopuszczamy do zbyt wielu prezentów na ekranie i przez to nie możemy nabić zbyt wielu punktów czy też zależy nam na jak największej ilości punktów i dopuszczamy, żeby pojawiło się dużo jednakowych prezentów na ekranie, aż na krawędzi ryzyka zakończenia rozgrywki.

Program ma przyzwoitą muzykę na ekranie tytułowym i podczas gry oraz ładną, czytelną grafikę. Warto zagrać, bo wciąga. Zresztą zawsze proste gry wciągały najbardziej. Plik w katalogu.
sikor 2008-12-06 23:28:39

Jak piszą na atariage - będzie też wersja noworoczna ;) Obaczym, obaczym...

Luciano 2008-12-07 00:52:33

Very addticitve game for gun shot! Gracias.

pin 2008-12-07 01:53:41

:)- lol :)