atarionline.pl
atarionline.pl Atari
Login:
Hasło:
Zapamiętaj mnie
Translate to RSS RSS
Commodore po atarowsku z 2026-05-28 21:50 (19)
Urządzenie z rekordowo szybką transmisją SIO! z 2026-05-24 20:57 (116)
Spotkanie z NES-em z 2026-05-21 22:02 (7)
Po Atariadzie w Czechach z 2026-05-18 19:13 (6)
Już w sobotę KWAS we Wrocławiu! z 2026-05-14 22:01 (10)
Prace nad Golden Axe i nowa gra SwordWork z 2026-05-06 23:55 (34)
Barbarian, Giana Sisters i inne aktualności growe z 2026-05-03 23:45 (25)
Grawitacja 2026 - wyniki i gry z 2026-04-20 23:41 (39)
Rozmowa o demoscenie - Bac z Taquart z 2026-04-17 16:04 (33)
Wkrótce GEMTOS 2026 z 2026-04-16 10:39 (1)
Sceny z demosceny #6: rozmowa z Bac/Taquart z 2026-04-12 19:27 (7)
Od Atari do książki o procesorach - historia Roberta Jaremczaka z 2026-03-31 14:32 (33)
Najnowszy magazyn "FLOP", numer 69 z 2026-03-30 09:40 (4)
Ankieta o AI na demoscenie z 2026-03-25 12:59 (63)
Nowy kanał o Atari 16/32-bit z 2026-03-20 17:15 (52)
Wybór najlepszych gier roku 2025 - FujiCup, AHA z 2026-03-13 18:17 (18)
Brodaty cartridge z 2026-03-10 08:31 (16)
Dzisiaj spotkanie z autorem książki z 2026-03-08 11:04 (17)
Nowości w Bibliotece Atarowca z 2026-03-06 11:49 (18)
Atari jako programator pojazdu gąsienicowego z 2026-03-04 16:15 (17)
«« nowszestarsze »»

Pomocnik/Helper
Gry/Games

Katalog gier (konwencja Kaz)
Aktualizacja: 2026-05-28
Liczba katalogów: 8866, liczba plików: 40016
Zmian katalogów: 6, zmian plików: 20

0-9 A B C D
E F G H I
J K L M N
O P Q R S
T U V W X
Y Z inne
zipCałość 3070 MB

Katalog gier (konwencja TOSEC)
Aktualizacja: 2021-07-11

Opisy gier
"Old Towers" (Atari ST) opisał Misza (19)
Submarine Commander opisał Kaz (36)
Frogs opisał Xeen (0)
Choplifter! opisał Urborg (0)
Joust opisał Urborg (17)
Commando opisał Urborg (35)
Mario Bros opisał Urborg (13)
Xenophobe opisał Urborg (36)
Robbo Forever opisał tbxx (16)
Kolony 2106 opisał tbxx (3)
Archon II: Adept opisał Urborg/TDC (9)
Spitfire Ace/Hellcat Ace opisał Farscape (9)
Wyspa opisał Kaz (9)
Archon opisał Urborg/TDC (16)
The Last Starfighter opisał TDC (30)
Dwie Wieże opisał Muffy (19)
Basil The Great Mouse Detective opisał Charlie Cherry (125)
Inny Świat opisał Charlie Cherry (17)
Inspektor opisał Charlie Cherry (19)
Grand Prix Simulator opisał Charlie Cherry (16)
«« nowszestarsze »»

Wewnętrzne/Internals



   Nowinki tworzone dzięki CuteNews
Analiza dema "Unleashed"


Już w najbliższy czwartek, 23 października 2025 roku, o godzinie 20:00 na naszym zoomie AtariOnline.pl rozpocznie się spotkanie z grupą demoscenową Radiance, stosunkowo niedawno powstałą, ale uczestniczącą w demoscenie Atari w wyrazisty sposób, ostatnio dzięki produkcji "Unleashed" (pierwsze miejsce na zimowej edycji Silly Venture 2024).

Członkowie grupy Radiance, a przynajmniej koder Dante i grafik Blasph pojawią się, by dla nas rozebrać ich demo na czynniki pierwsze. Będziemy wspólnie analizować demo "Unleashed", pojawiające się w nim efekty oraz grafiki i udźwiękowienie. Zapraszamy!





2025-10-20 17:41 by Kaz
komentarzy: 15
solo/ng @2025-10-20 19:51:47
bedzie ogladane:)
piter_af @2025-10-20 19:55:42
no pięknie, jest po wakacjach, będę :)
Cyprian @2025-10-20 21:25:18
świetnie
Caesar @2025-10-21 10:09:55
Ooooo, postaram się być!
Flaki z olejem @2025-10-21 21:18:01
Zróbcie porządek z tym syfem w komentarzach w dziale Poradniki.
atarianka @2025-10-22 22:09:51
uuuuu :D nie mogę się doczekać !
Kaz @2025-10-24 12:26:22
Solo - nie było Cię draniu! :)
blasph @2025-10-24 18:46:22
Mam nadzieje ze sie Solo i Swiety i Tiger zbiora i reszta i zrobimy podcast o Rewindach .
solo/ng @2025-10-25 14:50:29
nastapila sila wyzsza (sprawdzy rodzinne) :o. obejrze recast (dejcie szybko:).
bob_er @2025-10-25 18:26:08
Też bym sobie obejrzał, zwłaszcza, że nazwa tendencyjna :).
blasph @2025-10-25 22:36:29
bober z toba i reszta M.E.C koniecznie chcemy zrobić to samo czyli rozłozyć na czynniki pierwsze wasze uN prody:)
bob_er @2025-10-26 09:02:01
Kiedyś popełniłem tutaj artykuł o un*demosystemie: atarionline.pl/1483556116
A co do samych efektów - to przecież my nic wielkiego nie mamy :)
0xF @2025-10-26 11:40:06
Dzięki za spotkanie! Poszukiwany Jammer w temacie https://sourceforge.net/p/asap/bugs/39
MKM @2025-10-26 16:01:40
Będzie na yt?
jammerc64 @2025-10-26 21:24:15
@0xF:
ASAP w wersji webowej triggeruje teraz STIMERA bezbłędnie <3
nickname
e-mail / website (opcjonalnie)

Aktualne tematy
Rekordowo szybka transmisja SIO (23)
ostatni: 07-06-2026 11:52, axe
Mega-CD (75)
ostatni: 07-06-2026 08:39, pancio
Uwaga, uwaga, nadchodzi - Ko-Ma-3! (24)
ostatni: 07-06-2026 01:06, Mq
[AI] podcasty o ATARI, polskim ga... (1)
ostatni: 06-06-2026 18:03, Tygrys1982
mad-pascal biblioteki (22)
ostatni: 06-06-2026 16:58, zbyti
Koprocesor (FPU) w Atari Mega STE (20)
ostatni: 06-06-2026 12:40, Kaz
Nowe gry na Atari (384)
ostatni: 06-06-2026 09:27, pigula
Zmiany w bazie gier, dem, użytków (1170)
ostatni: 05-06-2026 23:35, duncan
Cosmic Hero 2 (178)
ostatni: 05-06-2026 22:04, TheFender
Sprzedam 1050 i 800XL (32)
ostatni: 05-06-2026 12:14, jakubd
RMT hacking (456)
ostatni: 04-06-2026 22:55, emkay
Skills .md Atari 800 dla AI agentów (13)
ostatni: 03-06-2026 09:38, w1k
Nowa gra od Gorgha (555)
ostatni: 03-06-2026 08:10, mayonez
Kolejny filmik o firmie Atari (87)
ostatni: 03-06-2026 00:36, gregor2
Programy do grafiki Atari ST/STE (17)
ostatni: 02-06-2026 12:43, Cyprian

Kategorie Forum Atarum

Administratorzy: Adam, Cyprian, Jhusak, Kaz
Użytkowników: 3046
Ostatnio zarejestrowany: krossiu
Postów ostatniej doby: 11

Spotkania i zloty/Meetings & Parties

Najbliższe imprezy
link do naszych spotkań online, zapraszamy do odwiedzenia kanału zoom również przez kod QR:

KWAS

Kalendarz AOL


Społeczność/Community


Rozmawiali
Wywiad z Mariuszem Jaroszem i Kaz (15)
Wywiad Dracona z Mr. Bacardim i Kaz (16)
Tomasz Dajczak i Kaz (22)
Lech Bąk i "Świat Młodych" i Kaz (26)
Michał "Mike" Jaskuła i Kaz (30)
F#READY i Dracon (22)
Daniel „Arctus” Kowalski i Dracon (25)
KATOD i TDC (15)
Mariusz Wojcieszek i "Adam" (17)
Romuald Bacza i Ramos (16)
Śledzenie Amentesa i Larek (9)
Leszek Łuciów i Charlie Cherry (17)
TO JUŻ ZA TOBĄ: rozmowa z Bobem Pape i cpt. Misumaru Tenchi (39)
Rob Jaeger i Emu (53)
Jacek "Tabu" Grad i Dracon (0)
Alexander "Koma" Schön i Kaz (0)
Maciej Ślifirczyk i Charlie Cherry (0)
Jarek "Odyniec1" Wyszyński i Kaz (0)
Marek Bojarski i Kaz (0)
Olgierd Niemyjski i Ramos (0)
«« nowszestarsze »»

Stragan
Nowe, pojemniejsze RAM-Carty oferuje Kaz (21)
"mouSTer" czyli myszka ST oferuje Kaz (30)
Atari USBJoy Adapter oferuje Jakub Husak (0)
Programy: Kolony 2106 oferuje Kaz (7)
Sprzęt: rozszerzenia oferuje Lotharek (378)
Gadżety: naklejki, pocztówki oferuje Sikor (11)
Sprzęt: cartridge RAM-CART oferuje Zenon (7)
Miejsce na drobne ogłoszenia kupna/sprzedaży oferuje Kaz (58)
Sprzęt: interfejs SIO2IDE oferuje Piguła (0)
Sprzęt: interfejs SIO2SD oferuje Piguła (108)

Użytki/Utils
Sprzęt/Hardware

Wynalazki
DarkMouse napisał Kaz (7)
Podwójna pamięć na cartridgu napisał Zenon (7)
Zmiana barw i klawiszy napisał Kaczor (21)
Odtwarzacz MP3 jako magnetofon Atari napisał Zaxon (23)
ArTARI napisał Larek (10)
SIO2SD 1010 napisał Lotharek (10)
Atari 2600 w telewizorze napisał Kaz (9)
Sam zrobiłem wtyczkę SIO napisał Szary (14)
SIOki w praktyce napisał Sikor (12)
Obudowy SIO2SD napisał Kaz (14)
Moje SIO2SD napisał Rocky (8)
Atari, LCD i tuner TV napisał Rocky (14)
Atari Allacha napisał Nosty (14)
Electron wymiata! napisał Kaz (7)
Atari w joysticku napisał Kaz (13)
«« nowszestarsze »»