atarionline.pl
atarionline.pl Atari
Login:
Hasło:
Zapamiętaj mnie
Translate to RSS RSS
Recoil zintegrowany z macOS z 2026-06-13 21:34 (0)
KWAS #40 odbędzie się w Katowicach z 2026-06-07 17:59 (19)
Commodore po atarowsku z 2026-05-28 21:50 (21)
Urządzenie z rekordowo szybką transmisją SIO! z 2026-05-24 20:57 (116)
Spotkanie z NES-em z 2026-05-21 22:02 (7)
Po Atariadzie w Czechach z 2026-05-18 19:13 (6)
Już w sobotę KWAS we Wrocławiu! z 2026-05-14 22:01 (10)
Prace nad Golden Axe i nowa gra SwordWork z 2026-05-06 23:55 (34)
Barbarian, Giana Sisters i inne aktualności growe z 2026-05-03 23:45 (25)
Grawitacja 2026 - wyniki i gry z 2026-04-20 23:41 (39)
Rozmowa o demoscenie - Bac z Taquart z 2026-04-17 16:04 (33)
Wkrótce GEMTOS 2026 z 2026-04-16 10:39 (1)
Sceny z demosceny #6: rozmowa z Bac/Taquart z 2026-04-12 19:27 (7)
Od Atari do książki o procesorach - historia Roberta Jaremczaka z 2026-03-31 14:32 (33)
Najnowszy magazyn "FLOP", numer 69 z 2026-03-30 09:40 (4)
Ankieta o AI na demoscenie z 2026-03-25 12:59 (63)
Nowy kanał o Atari 16/32-bit z 2026-03-20 17:15 (52)
Wybór najlepszych gier roku 2025 - FujiCup, AHA z 2026-03-13 18:17 (18)
Brodaty cartridge z 2026-03-10 08:31 (16)
Dzisiaj spotkanie z autorem książki z 2026-03-08 11:04 (17)
«« nowszestarsze »»

Pomocnik/Helper
Gry/Games

Katalog gier (konwencja Kaz)
Aktualizacja: 2026-05-28
Liczba katalogów: 8866, liczba plików: 40016
Zmian katalogów: 6, zmian plików: 20

0-9 A B C D
E F G H I
J K L M N
O P Q R S
T U V W X
Y Z inne
zipCałość 3070 MB

Katalog gier (konwencja TOSEC)
Aktualizacja: 2021-07-11

Opisy gier
"Old Towers" (Atari ST) opisał Misza (19)
Submarine Commander opisał Kaz (36)
Frogs opisał Xeen (0)
Choplifter! opisał Urborg (0)
Joust opisał Urborg (17)
Commando opisał Urborg (35)
Mario Bros opisał Urborg (13)
Xenophobe opisał Urborg (36)
Robbo Forever opisał tbxx (16)
Kolony 2106 opisał tbxx (3)
Archon II: Adept opisał Urborg/TDC (9)
Spitfire Ace/Hellcat Ace opisał Farscape (9)
Wyspa opisał Kaz (9)
Archon opisał Urborg/TDC (16)
The Last Starfighter opisał TDC (30)
Dwie Wieże opisał Muffy (19)
Basil The Great Mouse Detective opisał Charlie Cherry (125)
Inny Świat opisał Charlie Cherry (17)
Inspektor opisał Charlie Cherry (19)
Grand Prix Simulator opisał Charlie Cherry (16)
«« nowszestarsze »»

Wewnętrzne/Internals



   Nowinki tworzone dzięki CuteNews
Szczęśliwego 2026 roku!
Szczęśliwego Nowego Roku dla wszystkich, u których w sercu wciąż tyka procesor 6502! (albo dowolny inny w Atari zamontowany). W imieniu wszystkich tworzących AtariOnline.pl życzę Nam, aby w nadchodzącym roku styki cartridge'y nie śniedziały, każdy plik z kasety wczytywał się za pierwszym razem, stacje dysków chrupały głośniej niż nasze kolana i kręgosłupy, a dżojstiki wytrzymywały wszelkie szalone sesje w grach. Żeby zawsze pod ręką był ktoś, kto potrafi wpisać POKE 710,0 w odpowiednim momencie życia. Niech pasja do ośmiu bitów trwa wiecznie, bo przecież prawdziwa radość nie potrzebuje milionów kolorów, wystarczy ich 256, o ile tylko odpowiednio mocno mruży się oczy! Dobrej zabawy sylwestrowej! Poniższy obrazek wygenerował Paptak (dzięki!):



2025-12-31 16:48 by Kaz
komentarzy: 15
Cosi @2025-12-31 17:43:19
No i nie załadował się 2026 rok... Mimo że za oknem strzelają sztuczne ognie, dla Atarowców nadal jest piątek, 31 grudnia 2025.
Cosi @2025-12-31 17:46:37
Ale żeby nie było, że tylko to mam do powiedzenia – szczęśliwego 2026 Braciom i Siostrom spod znaku JIL!
Kaz @2025-12-31 17:53:34
U mnie się nie załadował jeszcze nawet 1996... a czasem i 1990 :)
Cosi @2025-12-31 18:02:43
Też sobie czasem marzę, żeby gdzieś tam po drodze wyskoczył BOOT ERROR i żebym został w tych "starych, dobrych czasach"... :-)
Rosomak @2025-12-31 19:28:49
Widzę, że nostalgia w kontrze do obecnej rzeczywistości ma fory, nie podoba mi się to co już mamy a co dopiero to co się zapowiada, dlatego życzę Wam wszystkim jak najwięcej radości z naszych atarynek i dobrej pamięci, oby pozytywne wspomnienia i doświadczenia trwały w Nas zawsze!
piomet @2025-12-31 21:26:37
Wszystkiego najlepszego dla nas wszystkich. By nam się szczęściło w Nowym Roku 2026. Obyśmy cieszyli się zdrowiem, bo to najważniejsze,
Konstantyn @2026-01-01 00:28:12
Spokojnego i dobrego Nowego Roku 2026 wszystkim Atarowcom i miłośnikom innych klanów również. :-))
marcowy @2026-01-01 02:35:10
Najlepszości wszelakich!
kptWalker87 @2026-01-01 13:19:10
Wszystkiego Najlepszego dla Atarowców w Nowym Roku 2026, aby Atari nigdy nas nie zawiodło na fizycznym sprzęcie jak również emulator aby dobrze działał!!!!
GRooBY @2026-01-01 14:40:30
Najlepszego w Nowym 2026 roku!
Cuzz @2026-01-01 21:39:25
wszystkiego najlepszego.
Mikołaj @2026-01-02 11:38:43
Świąteczne życzenia niektórym przez gardło nie przechodzą, ale Sylwester o taaakkkk.
Wolfen @2026-01-02 13:04:31
Najlepszego na 2026!:)
Sylwester @2026-01-02 15:16:14
Ave z Rzymu Mikołaju! Albowiem wielu zapomniało, że jestem Papieżem i Rzymianiem. Inaczej też by im życzenia nie przeszły ani przez gardło, ani przez... ;D
duncan @2026-01-02 16:39:02
Wszystkiego najlepszego w 2026
nickname
e-mail / website (opcjonalnie)

Aktualne tematy
ACC - Atari Cracov Conference 1993 (8)
ostatni: 14-06-2026 16:54, Kaz
Lost Party 2026 (11)
ostatni: 14-06-2026 14:32, VascoTristesse
Another World VBXE (AI made) (9)
ostatni: 14-06-2026 12:00, vega1
The400 (284)
ostatni: 12-06-2026 21:54, Konstantyn
Nowa gra od Gorgha (570)
ostatni: 12-06-2026 17:44, gorgh
Rekordowo szybka transmisja SIO (50)
ostatni: 12-06-2026 16:01, Konstantyn
Silly Venture 2026SE - the bigges... (70)
ostatni: 11-06-2026 11:34, greymsb
Silly Venture 2026WE - the bigges... (13)
ostatni: 11-06-2026 11:32, greymsb
Niedoceniane Polskie Gry (88)
ostatni: 09-06-2026 16:27, mav
mad-pascal biblioteki (27)
ostatni: 08-06-2026 16:28, zbyti
Kilka kaset (1)
ostatni: 08-06-2026 10:58, dan
Koprocesor (FPU) w Atari Mega STE (21)
ostatni: 08-06-2026 08:38, artik-wroc
Mega-CD (75)
ostatni: 07-06-2026 08:39, pancio
Uwaga, uwaga, nadchodzi - Ko-Ma-3! (24)
ostatni: 07-06-2026 01:06, Mq
[AI] podcasty o ATARI, polskim ga... (1)
ostatni: 06-06-2026 18:03, Tygrys1982

Kategorie Forum Atarum

Administratorzy: Adam, Cyprian, Jhusak, Kaz
Użytkowników: 3048
Ostatnio zarejestrowany: Bukot
Postów ostatniej doby: 11

Spotkania i zloty/Meetings & Parties

Najbliższe imprezy
link do naszych spotkań online, zapraszamy do odwiedzenia kanału zoom również przez kod QR:

KWAS

Kalendarz AOL


Społeczność/Community


Rozmawiali
Wywiad z Mariuszem Jaroszem i Kaz (15)
Wywiad Dracona z Mr. Bacardim i Kaz (16)
Tomasz Dajczak i Kaz (22)
Lech Bąk i "Świat Młodych" i Kaz (26)
Michał "Mike" Jaskuła i Kaz (30)
F#READY i Dracon (22)
Daniel „Arctus” Kowalski i Dracon (25)
KATOD i TDC (15)
Mariusz Wojcieszek i "Adam" (17)
Romuald Bacza i Ramos (16)
Śledzenie Amentesa i Larek (9)
Leszek Łuciów i Charlie Cherry (17)
TO JUŻ ZA TOBĄ: rozmowa z Bobem Pape i cpt. Misumaru Tenchi (39)
Rob Jaeger i Emu (53)
Jacek "Tabu" Grad i Dracon (0)
Alexander "Koma" Schön i Kaz (0)
Maciej Ślifirczyk i Charlie Cherry (0)
Jarek "Odyniec1" Wyszyński i Kaz (0)
Marek Bojarski i Kaz (0)
Olgierd Niemyjski i Ramos (0)
«« nowszestarsze »»

Stragan
Nowe, pojemniejsze RAM-Carty oferuje Kaz (21)
"mouSTer" czyli myszka ST oferuje Kaz (30)
Atari USBJoy Adapter oferuje Jakub Husak (0)
Programy: Kolony 2106 oferuje Kaz (7)
Sprzęt: rozszerzenia oferuje Lotharek (382)
Gadżety: naklejki, pocztówki oferuje Sikor (11)
Sprzęt: cartridge RAM-CART oferuje Zenon (7)
Miejsce na drobne ogłoszenia kupna/sprzedaży oferuje Kaz (58)
Sprzęt: interfejs SIO2IDE oferuje Piguła (2)
Sprzęt: interfejs SIO2SD oferuje Piguła (110)

Użytki/Utils
Sprzęt/Hardware

Wynalazki
Atari jako programator pojazdu gąsienicowego napisał Kaz (17)
Atari i Bluetooth napisał Kaz (35)
SIO2PC-USB napisał Larek (46)
Nowe SIO2SD napisał Larek (0)
SIO2SD w CA12 napisał Urborg (15)
Ratowanie ATMEL-ów napisał Yoohaas (12)
Projektowanie cartów napisał Zenon (12)
Joystick do Atari napisał Larek (54)
Tygrys Turbo napisał Kaz (13)
Testowałem "Simple Stereo" napisał Zaxon (5)
Rozszerzenie 1MB napisał Asal (21)
Joystick trzyprzyciskowy napisał Sikor (18)
Moje MyIDE oraz SIO2PC na USB napisał Zaxon (16)
Jak wykonać płytkę drukowaną? napisał Zaxon (27)
Rozszerzenie 576kB napisał Asal (36)
Soczyste kolory napisał scalak (29)
XEGS Box napisał Zaxon (13)
Atari w różnych rolach napisał Różyk (9)
SIO2IDE w pudełku napisał Kaz (27)
Atari steruje tokarką napisał Kaz (15)
«« nowszestarsze »»