atarionline.pl Mega paczka programów dla ST/STE - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorKieriestof
    • CommentTime16 Oct 2010
     
    Tam jest chyba wszystko co wyszło na ST
    ->link<-
    ->link<-
    ->link<-
    • 2: CommentAuthorenerfree
    • CommentTime17 Oct 2010
     
    Paczka gier by się przydała...
    • 3: CommentAuthorsikador
    • CommentTime17 Oct 2010
     
    Tutaj jest coś dla graczy :)

    ->link<-
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 Oct 2010
     
    Mamy duzo paczke gier z ST/STE, ale kto jest chetny do zrobienia z tego bazy gier, uporzadkowania, przetestowania, etc?
    • 5: CommentAuthorfipac
    • CommentTime24 Oct 2010
     
    Witam wszystkich. Jestem nowy na forum, ale AOL obserwuje regularnie od newsa ze słowami : "I nastała światłość..." :-)
    Kiedy przeczytałem o potrzebie testowania gier na Atari ST doszedłem do wniosku, że przyszła pora na pełnoprawne uczestniczenie w społeczności mojego ulubionego serwisu i zapisałem się. Za przyjęcie dziękuję :-)

    Zawsze chciałem mieć AtariST, los (rówieśnicy) pokierował mnie jednak do C64 i Amigi :-), ale spokojnie Atari też miałem. Były to modele 65XE oraz MegaST2 z HDD. Niestety Atari MST już sprzedane ale poszło w dobre ręce (http://www.paskud.pl/omnie.html).
    Atari 8bit mam obecnie chociaż w kiepskiej kondycji.

    Wracając do tematu to chętnie zajął bym się katalogowaniem gier na ST. Zawsze chciałem pogiercować na eSTeku i jest ku temu dobra okazja, nie wiem tylko jak czasowo, bo wiadomo młodzi już nie jesteśmy i na głowie rodzinka + praca. Jeżeli nie ma strasznie krótkich terminów to jestem gotów :-)
    • 6:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 Oct 2010
     
    Super, zaraz wysle do Ciebie maila i omowimy szczegoly techniczne.
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 Oct 2010
     
    Jeszcze Szyku zglosil sie do pomocy w tej sprawie - skontaktuje Was i wspolnie ustalimy dzialania.
    • 8: CommentAuthorenerfree
    • CommentTime25 Oct 2010
     
    XL/XE skatalogowane, czas na ST
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime26 Oct 2010 zmieniony
     
    Technicznie jestesmy juz gotowi do zrobienia katalogu gier ST, Szyku i Fipac maja pliki na swoich kontach, wstepnie ustalilismy zasady znakowania plikow, teraz testowo bedziemy przetwarzac kilkanascie gier.

    W zwiazku z powyzszym tematem mam pytanie - jesli pakowac gry do zip-a, to jakim programem i jaka metoda zeby na ST mozna sobie bylo bez problemow takiego zipa rozpakowac?

    EDIT:
    Mozna tez zglaszac teraz pomysly na znakowanie plikow.

    Moja propozycja oznaczen w nawiasach:
    - jezeli gra wymaga wiecej niz 512KB pamieci - to wpisac ile KB, np. "1024"
    - jezeli gra wymaga innego systemu operacyjnego niz seria 1.x to wpisac jaki system, np. "os2.1" (ewentualnie jezeli dziala tylko na jednym konkretnym systemie - to wpisac tak samo numer tego systemu)
    - jezeli gra wymaga STE to dodac oznacznnie "ste"
    - jezeli gra nie wymaga STE, ale na STE jest inna niz ST to dopisac "e"
    • 10: CommentAuthorurborg
    • CommentTime26 Oct 2010
     
    Warto by oznaczać czy gra zawiera trainer i czy jest to gra działająca czy nie.

    A tak w ogóle to skąd ta paczka gier pochodzi?
    • 11:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime27 Oct 2010 zmieniony
     

    fipac:

    Wracając do tematu to chętnie zajął bym się katalogowaniem gier na ST.

    Myślę sobie, że jak udałoby się tak zebrać 2 lub 3 osoby do tego katalogowania - to byłaby fajna imprezka ze wspomnieniami itp. ;)
    Ja jestem chętny na takie imprezowanie !


    Co do katalogowania to mam ponad setkę zgranych przeze mnie obrazów, w tym mogą być jakieś perełki, niedostępne (przynajmniej kiedyś nie mogłem ich w necie znaleźć).
    Mam też duży skład dyskietek 3 calowych i 5 calowych z grami i programami na ST/E (do 5 calowych mam stację do ST, nie mogłem jedynie ostatnio zasilacza do niej znaleźć)

    Co do zipa, to kilka lat temu sprawdzałem i pecetowe zipy bez problemu otwierał ST Zip - nie wiem jak jest teraz. Ale wtedy nawet z długimi nazwami sobie radził (! - pewnie stare dosowe zipy by na tym poległy)

    Odnośnie tego co Urborg napisał, to znam wiele gier których nie da się zgrać do obrazu. Taką kopią musi się zająć jakiś cracker. Sam mam wiele takich dyskietek i bardzo chcę je skopiować dla potomnych, bo mogą przepaść. Przykładowo parę lat temu sprawdzałem grę Ivanhoe, ktoś w necie udostępnił swoje kopie "na głupa" i gra się zawiesza (zawsze) na ładowaniu planszy bonusowej po 2 levelu.
    • 12: CommentAuthorurborg
    • CommentTime27 Oct 2010
     
    Jeśli chodzi o STeka to jest problem z wieloma niedziałającymi plikami, które są dostępne na necie, podczas gdy nie ma działających. Druga rzecz to problemy z formatami. Format ST można łatwo z powrotem zgrać na dyskietkę i uruchomić, a pozostałych nie. Też bym się chętnie przyłączył do grupy katalogującej.
    • 13:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime27 Oct 2010
     
    Jako osoba, która sporo już zgrała to polecam program E-copy, produkuje pliki DIM (te drugie) z których podstawowe oprogramowanie powinno się uruchamiać. Potem po zmianie rozszerzenia pliku na "ST", będzie taki obraz działał np. w Steemie.

    Co do mini party katalogującego to nie wiem czy łatwo będzie nas razem dogadać, bo pewnie każdy jest z innej części kraju itp.
    • 14: CommentAuthorurborg
    • CommentTime27 Oct 2010
     
    TDC - nie masz przypadkiem na dyskietkach gry "Super Cauldron"? To ostatnia platformówka wydana przez Titusa na Atari ST. Szukałem jej przez dłuższy czas, ale jedyna wersja dostępna na necie jest uszkodzona - zawiesza się zaraz na początku intra :(
    • 15:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime27 Oct 2010
     
    Jezeli w takim projekcie ma uczestniczyc 5 osob (bo wliczam w to TDC i Urborga), a sklad moze sie zmieniac - to komunikacja mailowa nie wystarczy, trzeba by zalozyc grupe dyskusyjna.
    • 16:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime27 Oct 2010
     
    Urborg, zupełnie nie kojarzę tej gry. Jeśli jest to nowa gra to pewnie jej nie mam, jeśli wcześniejsza niż 1992 to może gdzieś być.
    • 17: CommentAuthorrekk
    • CommentTime27 Oct 2010
     
    Urborg, ja mam Super Cauldron w formacie .st. Uruchamia mi się pod Steem i można grać. Jeśli go chcesz, to daj jakieś namiary.
    • 18:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime27 Oct 2010
     
    Wrzuc plik na forum, wiecej osob skorzysta. Ewentualnie podeslij do mnie, ja umieszcze.
    • 19: CommentAuthorrekk
    • CommentTime27 Oct 2010
     
    Super Cauldron, działający pod Steem. TOS 1.02
    • 20: CommentAuthorjury
    • CommentTime27 Oct 2010 zmieniony
     
    Wlasnie, wlasnie, ja tez bym pogral sobie w Super Cauldrona, jesli dobrze pamietam to lubilem ta gierkie. O, dzieki :)
    • 21: CommentAuthorRaDeK
    • CommentTime27 Oct 2010
     
    Super Caldron , wersja na HD_ka działa pod Steem
    ->link<-
    • 22: CommentAuthorurborg
    • CommentTime28 Oct 2010
     
    Dzięki za pomoc. Odpaliłem i faktycznie działa. Niestety Titus do końca nie nauczył się robić płynnego scroling, a szkoda. Teraz już wiem czego mi nie działała - wymaga starszego TOS-a podczas gdy ja mam w swoim STE tOS 2.06, pod którym się wiesza. Myślałem, że to wina uszkodzonego pliku.
    • 23:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime28 Oct 2010
     
    Gry najlepiej uruchamiac z TOS 1.x. Jak instalowac w STE TOS 2.x - to z przelacznikiem.