atarionline.pl KAW - dalszy ciag historii - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 Oct 2010
     
    Po przeczytaniu artka o naszych poszukiwaniach programow KAW dla Atari Tomek "Domel" Kępa poinformowal, ze ma "Basic Test", ale w wersji dla C64. No i podrzucil skany okladki, to prezent od AO dla Ramosa i innych kolegow komodorowcow ponizej (obrazki sa duzych rozmiarow, tylko forum je przeskalowuje na czas wyswietlania, sciagnijcie sobie).

    Przy okazji zastanawialismy sie, czy wersja "Basic Test" dla C64 jest taka sama jak dla Atari. W koncu przeciez implementacje Basic sa zupelnie inne...





    • 2: CommentAuthorRamos
    • CommentTime26 Oct 2010
     
    Dzięki Kaz. Ciekawi mnie czy KAW nie zlecała różnym osobom tworzenia konwersji gier i programów na różne inne komputery. Z tego co wiem najpierw powstały one wszystkie na ZX Spectrum, a dopiero później posypały się konwersje na Atari i C64. BASIC Test powstał też na Spectrum.
    • 3: CommentAuthornosty
    • CommentTime26 Oct 2010
     
    Kaz, z Twoim nosem to chyba nie problem dotrzec do bylego kierownictwa dzialu odpowiedzialnego za programy w KAW :)
    Przeciez firma istnieje:
    ->link<-
    ->link<-
    wiec jest skad zaczac poszukiwania...
    • 4:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime26 Oct 2010
     
    nie istnieje od 2004 roku...
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime26 Oct 2010
     
    Nosty - pierwszy link, ktory zapodales prowadzi do KRESOWEJ Agencji Wydawniczej, nie KRAJOWEJ :)

    Drugi link to wpis w wikipedii, tam z kolei znajdziesz link do artka, w ktorym jest wypowiedz zarzadcy komisarycznego KAW-u z lutego 2004:

    Andrzej Filipowicz: - Jako zarządca komisaryczny zastałem taki właśnie stan prawny - P.P. KAW nie posiadał już żadnych nieruchomości poza Warszawą (ul. Smolna 12, gdzie ponad 2000 mkw. powierzchni użytkowej wynajął na długi okres poprzedni zarządca komisaryczny pan Tomasz Pałaszewski, który jednocześnie kosztem dużych nakładów rozpoczął remont budynku), brak było archiwum przedsiębiorstwa i nie prowadzono działalności wydawniczej.


    Podkreslenie moje.

    To typowe przedsiebiorstwo panstwowe, ktore po prywatyzacji zostalo uzyte do wyciagniecia kasy, zapewne wszyscy mieli gleboko gdzies dbanie o materialy nalezace do wydawnictwa, cala spuscizne wielu lat.
    • 6:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime26 Oct 2010
     
    W zbiorach mam wersję "Numery szczęścia. Biorytmy" dla ZX Spectrum, niestety bez naklejek na kasecie (zostały chyba oderwane przez poprzedniego właściciela) - za to ostała się wkładka. :)
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime26 Oct 2010
     
    Voy - podrzuc skan wkladki jesli mozesz.
    • 8:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime26 Oct 2010 zmieniony
     
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime27 Oct 2010
     
    O, zupelnie inny projekt okladki niz pozostalych. Dzieki za skany.
    • 10:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime28 Oct 2010
     
    nie wiem, czy zauważyliście, ale w środku okładki kasety z commodore są podane numery wydawnictw dla spektrum
    • 11: CommentAuthornosty
    • CommentTime29 Oct 2010
     
    No fakt, troche pomylilem linki :) Co nie znaczy ze nie mozna poszukac kontkatow do kogos z pracownikow.

    Sprawdzilem ze mam "Funkcje Kwadratowa" i "Rachunek Prawdopodobienstwa". Ten drugi jak czytalem jest juz wgrany i wskanowany.
    Natomiast "Funkcji" nie udalo mi sie dzis wczytac na 3 magnetofonach :( I nie chodzi o to ze syngla slaby ale raczej o dziadowskie wykonanie kasety - magnetofony nie daly rady jej przewinac, wiec pewnie i przy play (choc niby dzialalo) przesow mial zla predkosc.

    Niestety nie mam magnetofonu zeby wczytac wav do pieca.
    Chetnie podesle w wolnej chwili komus kto sie podejmie archiwizacji. Komu?
    • 12:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime29 Oct 2010 zmieniony
     
    Ja bym chętnie wziął, no ale jestem w Warszawie.

    Zazwyczaj jak miałem problemy z przesuwem taśmy, to pomagało rozkręcenie kasety i wyjęcie takich foliowych płytek znajdujących się po obu stronach rolek z taśmą (widoczne np. tu: )
    Ich zadaniem jest dociskanie taśmy żeby równo nawijała się na rolki, ale czasami dociskały za mocno i utrudniały przewijanie.
    • 13: CommentAuthorandys
    • CommentTime29 Oct 2010 zmieniony
     
    Okładki z ZX Spectrum ->link<-

    Sam w domu posiadam Handel Zagraniczny i Młynek

    Basic Test to quiz. Wystarczyło dobrać tylko pytania pod odpowiednie komputery plus mały program pod każdy obsługujący to (pewnie też w basicu jak prawie wszystko z k.a.w).
    • 14:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime31 Oct 2010 zmieniony
     
    A teraz zabije Wam ćwieka okladką KAW, ktorej w zadnym spisie nie ma... Ponizszy projekt podeslal sam autor okladki, pan Mateusz Stryjecki:

    • 15:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime10 Apr 2012 zmieniony
     
    Co prawda nie KAW, ale tez stare wydawnictwo "Komputera". Ktos podeslal (kurcze, nie moge namierzyc kto, prosze o info autora) Logo w wersji ZX Spectrum:

    Z e-maili:

    "Jak spojrzałem to i mi się przypomniało.

    Współwydawcą był i >Komputer< - jest jego znak na etykiecie...."


    "Przypomniałem też sobie, że jak to LOGO się ukazało to przyjechała do mnie z TVP .

    I nakręcili migawkę - była w teleekspresie albo dzienniku - nie pamiętam. Ale 'zadyma' była."
    • 16:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime12 May 2019
     
    Odśnieżam. Ktoś ma jakieś wydawnictwa KAW-u? Na dowolne komputery, w tym C64 i Amstrada? Poproszę o info, ewentualnie skany. Były ponoć nie tylko kasety, ale i dyskietki...
    • 17:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime8 Jan 2020
     
    Jak już pewnie część z Was widziała, w portalach informacyjnych ukazała się informacja o tragicznej śmierci dziennikarza Krzysztofa Leskiego, został zamordowany:

    ->link<-

    Co by o nim nie mówić (bo w ostatnich latach narobił sobie wielu wrogów), był częścią naszej atarowskiej historii. To on w połowie lat 80-tych pisał te proste programy i gry na Atari dla Krajowej Agencji Wydawniczej. Był jednym z prekursorów tworzenia legalnego oprogramowania dla mas. Planowałem z nim wywiad, żeby opowiedział te historie... nie zdążyłem :( Spoczywaj w pokoju.

    Dorzucam info do naszej Alei Pamięci.