atarionline.pl Kupię Atari 1024 STF (STFM) STE z myszką i monitorem mono - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorfipac
    • CommentTime30 Oct 2010
     
    Witam.
    Kupię Atari ST w wersji 1024(zależy mi na tej szerokiej obudowie z zasilaczem w środku ;-) )
    Jeśli chodzi o typ to chyba STE byłoby najlepsze, ale jeżeli ktoś ma inne zdanie to proszę o opinie i wskazówki.

    Jeżeli ma ktoś STF lub STFM w rozsądnej cenie to też nie pogardzę. Przy czym modulator nie jest wymagany :-)

    Monitor mono byłby miłym dodatkiem.

    Mysz wymagana :-)
    • 2:
       
      CommentAuthorglowas11
    • CommentTime30 Oct 2010 zmieniony
     
    Polecam zdecydowanie STE obecnie jest na Alledrogo.pl
    Gwoli scislosci chodzi ci o 1040....
    • 3: CommentAuthorfipac
    • CommentTime31 Oct 2010
     
    Oczywiście, że o 1040 :-)
    • 4: CommentAuthorLCD
    • CommentTime31 Oct 2010
     
    Hallo, jestem nowy tutaj i mieszkam w Wiedniu. (Dlatego nie uzywam polskich znaków specjalnych, bo man niemiecka klawiature)
    Ja wczoraj dalem mojego STE z 4 MB RAMu (Tez niemiecki Layout klawiatury) na eBaya: ->link<-
    Jeszcze mam 1040STF z ulamanymy zeberkami oraz STF1040 z mazakiem napisanymy numerami polaczen, ale wszystkie maja niemieckie klawisze.
    Przypuszczalnie przesylka z Austri do Polski by byla troche za droga.
    Powiem ze niestety nie wszystkie Gry chodza na STE, ale te które napisali dla STE to sa fantastyczne.
    • 5: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime31 Oct 2010
     
    Wysylka zabija, wychodzi ok 30 -50 euro
    • 6: CommentAuthorfipac
    • CommentTime31 Oct 2010
     
    LCD dzięki za ofertę ale w związku z kosztami przesyłki poszukam czegoś lokalnie w Polsce.

    Obecnie na allegro są dwa:
    Pierwszy oryginalny golas (bez myszy itd), drogi bo za 250pln.
    Drugi dużo tańszy rozbierany w celu czyszczenia (co bym jeszcze z racji wieku sprzętu wytrzymał). Tyle, że gość go pomalował :-( co już do końca mi się nie podoba.

    Poczekam, nie śpieszy mi się.

    Czekam na Wasze opinie STF vs STE
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime31 Oct 2010
     
    Jezeli chodzi o sprzet, to Poison ostatnio sie pozbywal Atarek, moze jeszcze nie wszystko sprzedal:

    ->link<-

    Jezeli chodzi o ST vs. STE to nie bede sie powtarzal, wszystko w tym temacie znajdziesz na przyklad tutaj:

    ->link<-
    • 8: CommentAuthorLCD
    • CommentTime1 Nov 2010
     
    Wysylka kosztuje 19,50 Euro, a nie 30-50. Wyliczylem pod post.at i licze ze z opakowaniem bedzie okolo 7 Kg. Ale mój STE to tez golas bo ja potzebuje Myszke jeszcze dla Mega STE i Mega ST. Mozna ale uzywac stara myske od Amigi jak sie kabelki od Pin 1 i 4 zmieni. Starych Myszy od Amigi kazdy chyba ma. Amige z mysza kupic na Allegro, Amige wyrzucic ;) i mysz przebudowac.
    • 9: CommentAuthorfipac
    • CommentTime1 Nov 2010
     
    Jeśli chodzi o wybór ST vs STE to podesłany przez KAZa wątek wyczerpuje temat. Nie wiem jak mogłem go nie zauważyć, chyba jestem przepracowany :-)

    Oczywiście STE jest dla mnie najlepszym wyborem :-). Potrzebuję "żywą" a nie "kartonową" kolekcję.

    LCD popatrzę jeszcze za czymś w wersji z j.angielskim, chociaż wiem, że z racji naszego położenia geograficznego może być to trudniejsze i w razie czego nie będę wybrzydzał QWERTZem. Pilnuję tej licytacji na Ebay-u ;-)
    • 10:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 Nov 2010
     
    Jezeli nie bedziesz uzywal edytorow tekstow albo gral w gry scisle tekstowe to inna niz QWERTY klawiatura nie przeszkadza. Sam mialem swego czasu szwedzka, a potem niemiecka i bylo okey. Zreszta zawsze mozna uzyc akcesoria, ktore odpowiednio ustawi klawiature - ja uzywalem polskich znakow.
    • 11: CommentAuthoruicr0Bee
    • CommentTime23 Jun 2011 zmieniony
     
    Oj dawno mnie tu nie było.
    Jeżeli sprawa aktualna to mam monitor Atari SM124. Mały mankament - po chwili od włączenia obraz robi się trochę jaśniejszy niż zaraz po włączeniu. Czasem jasność potrafi się też zmniejszyć i zwiększyć jeszcze później w trakcie pracy, ale nie zawsze i nie są to duże zmiany. Pewnie wymiana jakiegoś drobnego elementu na płycie rozwiąże sprawę. Cena 40zł. Lokalizacja: Zielona Góra lub dowiozę gratis na party do Głuchołaz. Kosmetycznie bez zastrzeżeń. Kontrast bez zastrzeżeń.
    • 12: CommentAuthorlukic
    • CommentTime26 Jun 2011
     
    Ja kiedyś pisałem na forum o atari ste 520 i stfm 1040 qwertz.Mysz też gdzieś mam.Co do 520 to nie sprzedam, raz że brand new dwa wyciągnąłem ram 512kb zamieniłem na 4 mb i coś się zawiesza a 512kb w tajemniczy sposób przepadło.4 mb pochodziło ze starego pc.1040stfm możemy się dogadać.Jak już to preferuję odbiór osobisty aby odpalić i sprawdzić na miejscu i żeby pretensji nie było.
    • 13: CommentAuthorfipac
    • CommentTime26 Jun 2011
     
    Lukic co prawda temat z października/listopada ale nadal nic sensownego w rozsądnej cenie nie kupiłem, jestem ciekaw ceny tego 1040 :) . Co prawda to nie STE, ale w rozsądnej cenie też się nada (takiego za młodu chciałem mieć).
    Odbiór osobisty może być niemożliwy chyba, że jesteś z okolic Łodzi.
    Napisz mi wszystko na e-mail (patrz profil), po negocjujemy :)

    uicr0Bee niestety w Głuchołazach mnie nie będzie więc ta opcja nie wchodzi w grę :( .
    Będę miał w pamięci, w razie czego napiszę tutaj.