atarionline.pl Atari800Win + Font Ripper - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime22 Nov 2010 zmieniony
     
    Wątek na narzędzia/użytki/przeróbki istniejących.

    Ripper fontów do Atari800Win. Każdy font jest zrzucany do kolejnego pliku. Przydałoby się pewnie zrzucanie spod przycisku oraz zrzucanie duszków. Dodam jak znajdę czas.
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 Nov 2010
     
    Miazga!!! Super narzedzie, ja poprosze o zrzucanie spod przycisku i zrzucanie duszkow. Przeciez to rewelacyjny pomysl...
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 Nov 2010
     
    A na jakiej zasadzie to dziala - co dokladnie i kiedy zrzuca do pliku FNT? Bo wlasnie uruchomilem sobie Warhawk i na poczatku ladnie zrzucilo mi statki z gry, a potem nagle nawrzucalo 244 pliki FNT... :)
    • 4: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime23 Nov 2010
     
    Fonty zrzucane są podczas pracy Antica. Liczone jest CRC32 z 1KB danych wskazywanych przez CHBASE i jeżeli jest różne niż wcześniej występujące, to tworzony jest nowy plik ze zrzutem. Jeżeli zestaw znaków jest modyfikowany w czasie gry lub część pamięci z tego 1KB jest używane jako dane gry, to wszystkie takie zmiany też zostaną zrzucone.

    Działanie spod przycisku średnio się będzie sprawdzać. Sporo gier i programów zmienia fonty w trakcie tworzenia ekranu, więc zrzucany byłby najprawdopodobniej ostatni.
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 Nov 2010
     
    Slusznie. W takim razie moze zrobic opcje - albo zrzucanie po nacisnieciu albo z automatu?

    W kwestii interfejsu to jeszcze bym prosil o wybor katalogu, gdzie maja byc zrzucane pliki, bo teraz zrzuca tam, gdzie jest program. Moze to byc jakis plik konfiguracyjny z sciezka dostepu, takie cos spokojnie wystarczy.
    • 6:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime8 Dec 2010
     
    zrzucanie duszków, ach jak by mi się przydało akurat w tym momencie....
    • 7: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime10 Dec 2010
     
    Niestety, jestem poza PL i nie mam tu źródeł, żeby dodać tą funkcjonalność. Myślałem, żeby zrzucać poszczególne duszki tak jak są rysowane na ekranie do pliku bmp (oddzielny plik dla każdego duszka) oraz do pliku zawierającego pamięć PMG wraz z przesunięciami w każdej linii i kolorem.
    Potrzebujesz czegoś innego?
    • 8: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime2 Jan 2011
     
    Ja mam inną propozycję rozszerzenia działania emulatora: chodzi o połączenie już istniejącej funkcji - konwersji EOL z zapisywaniem / odczytem plików na urządzeniu H:. Tzn. przy odczycie z H: zmiana EOL na Atascii i przy zapisie na H: zmiana na Ascii. Najlepiej gdyby było to opcjonalne i przypisane do określonego rozszerzenia np. *.txt.

    Ułatwiłoby to pisanie programów i przenoszenie tekstów.
  1.  
    There is a PC program called MemoPad (http://www.joyfulcoder.net is the link, I think) which will load ATASCII text, change CHR$(155) to the more familiar CR/LF that Windows prefers, then save your file. It's come in very handy for me!
    • 10: CommentAuthor0xF
    • CommentTime19 Jan 2011
     
    QTZ: ta funkcja jest w Atari800 od kilkunastu lat. :)
    H6: = H1: z konwersją EOL, H7: = H2: z konwersją itp.
    • 11:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime19 Jan 2011
     
    @ilmenit, napisz jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś cache - aby zapamiętać, jakie zestawy znaków zostały zrzucone (słownik sum crc). W paru przypadkach nie zadziała to dobrze - gdy gra używa software sprites, ale w pozostałych ilość fontsetów jest ograniczona.

    A na marginesie. Jak zrzucić sprity? Idea jest taka:
    F8 (przejście do monitora), sprawdzenie PMBASE, zrzut (save memory) właśnie tego miejsca kilobajta lub dwóch, też z monitora.
    • 12:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime19 Jan 2011
     
    @0xF - fajna sprawa z tym H6-H9. Nie wiedziałem i tworzyłem jakieś skrypty w bashu. Mam nadzieję, że to działa w obie strony :)
    • 13: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime23 Jan 2011 zmieniony
     
    Synthpopalooza Thank You, I already know this program :)
    I have even created font tool (Atari Font Mover) which can create font for this program from any Atari font (also corrected font included).
    Memo Pad is a reader. I need tool to edit Atari listings (with binary data too) under Win. Currently I prefer to use Notepad (some characters are not allowed) and FAR build in text mode editor (both after EOL conversion).


    I think this will be best to took Win open source text (binary) editor and add ATASCII EOL support :)


    0xF dzięki, zupełnie zapomniałem o H6: - H9: :)

    Atari800Win PLus Help:

    The H: ('Hard Disk') device gives access to every file on your PC to every Atari program. The device number specifies the base directory to be used and if the text conversion is applied:
    · H1: - H4: – directories #1-#4, no conversion
    · H5: – current directory, text conversion applied
    · H6: - H9: – directories #1-#4, text conversion applied

    The directories can be chosen in Pick Virtual Hard Disk Directories dialog box.

    The text conversion translates Atari EOL (End of Line) character (code 155) to PC’s LF (Line Feed) character (code 10), so the Atari texts can be read by PC text editors (except Notepad, which requires CR/LF pairs).

    Szkoda, że konwersja nie działa tak jak wywołana z menu - zamienia tylko kod 155 na 10 i odwrotnie, co nie pozwala odczytać standardowych plików tekstowych.


    Warto by było dodać opcję, która by umożliwiała zmianę sposobu konwersji na CR/LF.
    • 14:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime24 Jan 2011
     
    IMHO to H6-H9 to straszny hack, złe rozwiązanie (alie dzjała:), powinno być coś a'la A1-A4 lub I1-I4, a current directory powinno być po prostu H lub to A lub I.
    • 15: CommentAuthor0xF
    • CommentTime24 Jan 2011
     
    Rzeczywiście jest to mało intuicyjne. Plus jest taki, że nie zajmuje dodatkowego wpisu w HATABS, gdzie jest mało miejsca.

    QTZ: używaj edytora tekstu zamiast notatnika. Ja polecam SciTE.
    • 16:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime29 Mar 2011
     
    A Cosi swego czasu polecal Kate:

    ->link<-