atarionline.pl Tajny kod - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorBluki
    • CommentTime29 Nov 2010
     
    W "Komputerze" numer 9/1986 (grudniowy) ukazał się listing gry "Tajny kod" (w BASIC-u). Przepisałem go, ale gra nie ma najmniejszego zamiaru prawidłowo działać. Może ktoś wie jak ją "uzdrowić"? Załączam plik w w formacie .atr.
    • 2:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime30 Nov 2010 zmieniony
     
    A przepisz go bez błędów.
    • 3: CommentAuthors2325
    • CommentTime30 Nov 2010
     
    może znowu zera z literami O się zamieniły miejscami przypadkiem
    • 4: CommentAuthorBluki
    • CommentTime30 Nov 2010
     
    A gdzie widzisz błędy? Sprawdzałem kilka razy i jak dotychczas żadnego nie znalazłem.
    • 5: CommentAuthorBluki
    • CommentTime30 Nov 2010
     
    Litery "O" występują w zmiennych, ale nie zauważyłem również tu błędu. Może jestem ślepy? Czasami nie widzi się nawet oczywistego błędu.
    • 6: CommentAuthors2325
    • CommentTime30 Nov 2010
     
    możesz tu listing wkleić o ile to nie jest tasiemiec wyjątkowy?
    • 7: CommentAuthorBluki
    • CommentTime30 Nov 2010 zmieniony
     
    Skoro problem został wyjaśniony, to listing usunąłem.
    Zainteresowanych grą zapraszam do wątku "Gry szerzej nieznane" (post 55 chyba).
    • 8: CommentAuthorBluki
    • CommentTime30 Nov 2010
     
    Oj, chyba coś nie do końca poszło dobrze, więc jeszcze raz listing, tym razem w formacie Open Office.
    • 9: CommentAuthors2325
    • CommentTime30 Nov 2010
     
    a co jest nie tak? że się linia 400 tak rozjechała tylko?
    • 10: CommentAuthorBluki
    • CommentTime30 Nov 2010
     
    Niektóre spacje w cudzysłowie się pogubiły, choć może nie ma to istotnego znaczenia (dobranoc).
    • 11: CommentAuthorandys
    • CommentTime30 Nov 2010
     
    linia 23 q=q+0.1*P
    widocznie cos jeszcze bo i tak nie dziala...
    • 12:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime30 Nov 2010 zmieniony
     
    Brawo, gratuluję spostrzegawczości, lepszej niż u niejednego dziesięciolatka.

    Oprócz tego 205, 290, 340.

    Poza tym autor zapomniał, że w Atari zmienne tablicowe po zadeklarowaniu trzeba zainicjować - inaczej program się dziwnie sypie.
    • 13: CommentAuthorandys
    • CommentTime30 Nov 2010 zmieniony
     
    masz coś do mnie?. Po prostu sobie zerkłem bo szukam różnic między basicami a, że była prawie czwarta rano i szedłem spac to nie chciało już mi sie analizować dalej. A wskakiwanie z pętli for next i wyskakiwanie przez goto to mistrzostwo jak dla mnie
    • 14:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime30 Nov 2010 zmieniony
     
    Nie, nawet się cieszę że masz tyle dobrych chęci. Ale Bluki mógłby przy przepisywaniu się bardziej postarać, jak na człeka w wieku powyżej 10 lat przystało.

    >A wskakiwanie z pętli for next i wyskakiwanie przez goto to mistrzostwo jak dla mnie

    Są dwa wyskoki z pętli, ale na szczęście niegroźne.
    • 15: CommentAuthorBluki
    • CommentTime30 Nov 2010
     
    Usunąłem zauważone błędy i wydaje się, że teraz gra działa poprawnie, choć przeprowadzę jeszcze trochę testów. Tak czy inaczej, uratowaliście życie tej grze. Na pewno będzie wdzięczna :). Wielkie podziękowania również od "wpisywacza" niniejszego listingu.