atarionline.pl Green Beret Demo - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime30 Dec 2010 zmieniony
     
    Tyle pomyj się ostatnio wylało na ten nieszczęsny atarowski hit, że musiałem sprawdzić czy słusznie. Słusznie - ci co robili konwersję odwalili kichę jakich mało.
    Mogło to wyglądać tak:



    Nie jest to toczka w toczkę, ale wstydu nie ma.
    Nie wiem czy dałoby się tu wsadzić tylu przeciwników co na C64, ale ze trzy sprite'y softwearowe to pewnie by weszły.

    Muza (stereo): Miker, Disturbance
    • 2:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime30 Dec 2010
     
    wow, wielkie brawa!!! przy okazji Gonzo - wyślij mi mail'em adres domowy do siebie. Mimo iż "Go Elwood Go!" było jedyną grą na SV2k10, przyznałem Tobie roczne członkostwo w klubie ABBUC - będziesz otrzymywał gazetki w formie papierowej, dyskietki, książki, dostęp do stuff'u na abbuc.de i takie tam :)

    pozdrawiam! nie zapomnij o SV2k11 jeśli takowa będzie :)
    • 3: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime30 Dec 2010
     
    Dzięki Grey :)
    Napewno nie zapomnę.
    A co do Elwooda to wciąż są podobno jakieś problemy z uruchomieniem gierki na atarce :(
    • 4: CommentAuthorBluki
    • CommentTime30 Dec 2010
     
    Nie musi być "toczka w toczkę", ważne żeby było dobrze (albo lepiej niż na C-64). Można uzyskać pełną szerokość ekranu? To by dało znacznie lepszy efekt optyczny.
    • 5: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime30 Dec 2010
     
    Bluki - można, z tym, że przy szer. ekranu 32 najłatwiej jest z duchami programowymi.
    • 6:
       
      CommentAuthorimmolator
    • CommentTime31 Dec 2010
     
    Nie na darmo nadaliśmy jej z bratem swojski alias sraj-beret... Podrasowana wersja Gonza wygląda już jak porządna produkcja.
    Jednak tak naprawdę, jak dla mnie, to spieprzone było tam głównie sterowanie.

    @Gozno: czy może myślałeś, aby zrobić kiedyś art (lub cykl) na temat jak się zabierać do takich "konwersji"? Chętnie poznał bym kulisy. Nie koniecznie aby naśladować. Raczej z czymiała ona swojskistej ciekawości ;-)
    • 7: CommentAuthorBluki
    • CommentTime31 Dec 2010
     
    Ale chyba się ze mną zgodzisz, Gonzo, że zawężony ekran to trochę jak oglądanie akcji przez dziurkę od klucza?
    • 8:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime31 Dec 2010
     
    @Bluki, jakoś spektrumowcy nie narzekają :P
    • 9: CommentAuthorBluki
    • CommentTime31 Dec 2010
     
    Ha! Ha! A mogą narzekać?...
    ...bo my mając Antic możemy... :)
    • 10: CommentAuthornosty
    • CommentTime31 Dec 2010
     
    >Jednak tak naprawdę, jak dla mnie, to spieprzone było tam głównie sterowanie.

    A ja jakims cudem kiedys GB skonczylem :)
    • 11:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime31 Dec 2010
     
    Fajne. A Ghost 'n Goblins? :P
    • 12:
       
      CommentAuthorRastan
    • CommentTime31 Dec 2010 zmieniony
     
    Niezłe. Domyślam się, że to jest tekstowy tryb 5-kolorowy + duszek hardwarowy (bohater gry). Jeśli tak jest to chciałem zapytać ile zestawów znaków jest wykorzystanych ?
    Zauważyłem jeszcze, że część tła (czołgi) pokryta jest spritami hardwarowymi.
    • 13:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime1 Jan 2011
     
    Urodzi się chyba kilka ciekawych produkcji jako efekt obcowania w wątku Grafika Atari XL vs C64. O to właśnie chodziło.
    • 14: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime2 Jan 2011 zmieniony
     
    kilka drobnych zmian
    komentarz nietsety trochę później
    a na razie wszystkiego najlepszego z Nowym Roku