atarionline.pl Dawne czasy - początki gamedevu - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime6 Jan 2011 zmieniony
     
    Kolega, który pracował kiedyś ze mną w Mirage podesłał mi artek IQ Publishing

    Gdzie czytamy:
    IQ Publishing rozpoczęła działalność w listopadzie 2004 roku. Powstała jako firma rodzinna, ale jej główną postacią był Tomasz Mazur - weteran branży gier komputerowych, związany z nią od początków we wczesnych latach 80-tych. Wcześniej współzałożyciel i główny manager Mirage Media, Mirage Studio, redaktor pierwszych wydawnictw komputerowych Bajtek i Komputer. Następnie założyciel Mirage Interactive, IM Group, a potem Prezes Zarządu CENEGA Poland i członek Zarządu CENEGA International.


    A tak przy okazji to pierwsze nie było "Mirage Media", a "Mirage Studio" nigdy nie istniało, było "Atari Studio" oraz "Mirage Software" i to na początku "LTD."

    Co do artykułów to o ile pamiętam Tomasz Mazur napisał cały specjalny numer Bajtka opisujący gry na Atari, z tą różnicą że chyba występował tam pod różnymi pseudonimami.
    • 2:
       
      CommentAuthorinsert
    • CommentTime6 Jan 2011 zmieniony
     
    niezly lol, nigdy nie zapomne jak probowalismy sprzedac z kolegami pierwsza nasza gre na amige, te rozmowy z avalonem, miragem etc, smieszne czasy byly :)

    ps. ta gra:

    ->link<-

    blednie podaja date, gra powstala w 1996 roku, mialem wtedy 15 lat i chodzilem do podstawowki :PPP
    • 3:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime7 Jan 2011
     
    Bardzo fajnie się prezentuje ta gra, to Ty robiłeś do niej grafikę ?
    • 4:
       
      CommentAuthorinsert
    • CommentTime7 Jan 2011
     
    tak
    • 5:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime7 Jan 2011
     
    Bardzo fajna i to w Amigowym klimacie.
    • 6:
       
      CommentAuthorinsert
    • CommentTime7 Jan 2011
     
    dzieki :)
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 Jan 2011
     
    Fajna grafika!

    Insert:

    nigdy nie zapomne jak probowalismy sprzedac z kolegami pierwsza nasza gre na amige,


    A jakie byly nastepne?
    • 8:
       
      CommentAuthorinsert
    • CommentTime7 Jan 2011 zmieniony
     
    na amige juz niestety nic, potem pracowalem przez chwile na grzybie (pc)

    ->link<-

    oraz gry wings of honour, demolition champions i jeszcze cos było zanim rzucilem ta branze i przeszedlem do postprodukcji
    • 9: CommentAuthorKonstantyn
    • CommentTime7 Jan 2011
     
    @insert - Bardzo fajna, wciągająca gierka z mojego ulubionego gatunku. Dobrze, że o niej wspomniałeś, bo może nigdy bym się nie dowiedział o jej istnieniu, a tak już nie pójdzie w zapomnienie :-)
    • 10:
       
      CommentAuthorinsert
    • CommentTime7 Jan 2011 zmieniony
     
    :) ja tez do tej pory lubie platformowki

    btw. ciekawe czy ktos by wychwycil Adama ;P

    ostatni z prawej - SoTe/Slight
    czwarty z lewej - ja ;p

    zdjecie ekipy robiacej demo techniczne starmageddona 2
    • 11: CommentAuthorneuroup
    • CommentTime7 Jan 2011
     
    Insert ty tutaj :)
    • 12:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime7 Jan 2011
     
    neuroup no właśnie nie wiem co On tu robi w tym zbiorowisku bajkopisarzy skupionych wokół "prywatnego bloga" ;)
    • 13:
       
      CommentAuthorinsert
    • CommentTime7 Jan 2011
     
    neuroup, a co Ty tutaj robisz? :)))
    Tdc. hehe :)
    • 14:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime7 Jan 2011
     
    @insert - szacun, w wieku 15 lat zrobiłeś kawał naprawdę fajnej grafy. Przy okazji 1996 rok był ostatnim rokiem czynnego użytkowania Amigi przeze mnie (1200). W 97 przesiadłem się na blacharnię. Bardzo miło wspominam ten rok, copy party Gravity'96 organizowane przez Anadune w Opolu - demo Hazchemix i inne ciekawe wspomnienia ;)

    Pamiętam te czasy, gry w Amosie Pro i szukanie wydawcy (kumple też szukali) - i te dziwne wymagania i uwagi Avalonu (np w grze typowo na joystick wymagali dodania sterowania myszką).
    • 15: CommentAuthorneuroup
    • CommentTime7 Jan 2011
     
    @Insert
    Bo tu taj można zajebiste rzeczy znaleźć i bardzo ale to bardzo fajna to strona. Jestem pod wrażeniem Atarowskiej społeczności
    • 16:
       
      CommentAuthorinsert
    • CommentTime7 Jan 2011 zmieniony
     
    thefender, milo mi slyszec jako ze bylem organizatorem tego party(amnesty&anadune a nie anal sam ;) (i czlonkiem amnesty - jesli chodzi o demo ;P)

    neuro. ano racja :) moze przejedziesz sie ze mna na jakies party atarowskie? :)
    • 17:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime7 Jan 2011
     
    @neuroup Prawie wszystkie posty w tym wątku pochodzą od osób z przeszłością użytkowania różnych komputerów na "A", które mimo innej nazwy wyszły z spod tej samej ręki.
    • 18:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime7 Jan 2011 zmieniony
     
    adv oj nie drażnij się z nami, bo jeszcze ktoś dosłownie zrozumie tytuł mojego ostatniego demka "old war" :D :D


    neuroup:

    Jestem pod wrażeniem Atarowskiej społeczności

    Nie oceniaj całej społeczności po Atarionline.pl, bo tu jest tylko jej bardziej szurnięta część. Prawdziwa demoscena jest na AA :D
    • 19:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime7 Jan 2011
     
    @Insert. Grafa fajna z tej amigowskiej gierki. Lubie takie kliamaty, czy ten "Bolo" jest juz gdzies w sieci dostepny jako free/abando-ware ? Czego uzywales do tworzenia grafiki w tej gierce? W sumie kiedys na Amidze zagrywalem sie w boskiego BUBBA 'N STIX wiec pewnie i w to by sie gralo niezle. :)

    A poza tym - czy nadal cos rzezbisz w... Blenderze? ;)
    • 20:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime7 Jan 2011 zmieniony
     
    @tdc Przeczytaj mój post bez słowa "różnych" Sens jest ten sam, tylko jaśniej. A8 i Amigę łączą wspólni użytkownicy, którzy dali by się za nie pociąć. Łączą je także podobne rozwiązania techniczne Jay Minera.

    Może już niedługo stanie się tak, że ci sami użytkownicy obu komputerów (hobbyści) stworzą coś zupełnie nowego dla frajdy na Atari, potem to samo na Amigę lub odwrotnie.

    Czytając posty w tym wątku można by ich znaleźć... z łapanki.

    Edit: Poprawiłem literówki.
    • 21:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime7 Jan 2011
     
    ale ja sobie żartowałem;)
    • 22:
       
      CommentAuthorinsert
    • CommentTime8 Jan 2011
     
    dracon. na amidze rysowalem tylko na programie brilliance, swoja droga to najlepszy edytor pixelowy jaki znam, bolo pewnie jest gdzies dostepny do zassania, poszukaj
    • 23: CommentAuthormicnow
    • CommentTime8 Jan 2011
     
    Bolo Mrówkojad: ->link<-
    • 24:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime9 Jan 2011 zmieniony
     
    @insert faktycznie oganizatorami Gravity'96 byli Amnesty&Anadune - pamięc mam dobrą, tyle że wybiórczą ;) Stare dzieje, znajomy ze szkoły rysował tam votki dla C=64.
    Też używałem Brilliance, choć trochę wolny był.
    • 25:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime6 Feb 2011 zmieniony
     
    @micnow:
    Wielkie dzięki!!!
    • 26:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime8 Feb 2011
     
    blednie podaja date, gra powstala w 1996 roku, mialem wtedy 15 lat i chodzilem do podstawowki :PPP


    No to jesteśmy insert rówieśnikami :)
    • 27:
       
      CommentAuthorinsert
    • CommentTime8 Feb 2011
     
    jhusak. co tam stary dziadku, zazdroscimy, co? ;P ;)
    • 28:
       
      CommentAuthorCosi
    • CommentTime8 Feb 2011
     

    insert:

    jhusak. co tam stary dziadku, zazdroscimy, co? ;P ;)

    :-D